abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1819 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Linuxová seance v Ostravě v pátek 26. ledna 2007

    23.1.2007 09:28 | Přečteno: 858× | Jen tak na okraj

    V restaurační části hospody Narcis (nelekat, je to hned vedle ;-) ) cca od 18:00. Už se to tady sice mihlo ve zprávičkách, ale připomenout neškodí (některé osoby to totiž zmátlo a šmejdily marně v Narcisu už minulý pátek).

    Předběžně se můžete přihlásit prostřednictvím formuláře na linux.evyuka.net. Nějaké informace můžete najít také na Markově blogu.

    Poznámka k místu konání: Restaurační část Narcisu je klidné místo s klubovkami. Vzhledem k dosud nejistému max počtu zúčastněných, bude zamluven prostor pro cca 20 lidí. V Narcisu se vaří do 22:00 hodiny a zavírá se v 24:00.

    Předpokládaný program: se bude odvíjet především podle zájmů zúčastněných. Při minimálním obsazení (tj. že by nikdo mimo organizátorů nedorazil) nás tam bude 5. Každý je specializován trochu jinak, takže bude možno prokonzultovat široké spektrum otázek od kompilace jádra, přes distribuční nástroje, síťování, po konfiguraci LDAPu.

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Martin Stiborský avatar 23.1.2007 09:32 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxová seance v Ostravě v pátek 26. ledna 2007
    Nějaký Opavák co se tam chystá autem by se našel ?
    Kvík ..
    23.1.2007 10:00 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxová seance v Ostravě v pátek 26. ledna 2007
    :-D Bohužel ne, mám jinou akci, mnohem dříve domluvenou... :( Příště.
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    23.1.2007 10:28 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxová seance v Ostravě v pátek 26. ledna 2007
    Máme za tebe náhradu :-) tedy alespoň co dopravy se týče :-)
    23.1.2007 11:00 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxová seance v Ostravě v pátek 26. ledna 2007
    To nemůžeš jí pěšky, ostudo?
    Martin Stiborský avatar 23.1.2007 11:03 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxová seance v Ostravě v pátek 26. ledna 2007
    já na ty procházky moc nejsem .. a 30km je docela štreka ...
    Kvík ..
    23.1.2007 11:15 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxová seance v Ostravě v pátek 26. ledna 2007
    Pak bych asi volil koně nebo kolo. 30 kilásků autem, kam to ten svět spěje??
    23.1.2007 11:21 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxová seance v Ostravě v pátek 26. ledna 2007
    I na mnohem menší vzdálenosti se dá jet autem. :-)
    23.1.2007 11:28 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxová seance v Ostravě v pátek 26. ledna 2007
    Připomělo mi to nedávno uvedený díl Simpsonových, ve kterém Homerovi sebrali řidičák. Jak s úžasem zjistil že k Vočkovi se dá dojít pěšky. Byl u toho skvělý záběr, jak se ohlídnul a k jejich baráku to mohlo být tak max 100m
    23.1.2007 11:54 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxová seance v Ostravě v pátek 26. ledna 2007
    Jo, jo ten díl jsem viděl, byl super. :-)
    23.1.2007 10:01 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxová seance v Ostravě v pátek 26. ledna 2007
    Ještě nevím, jak mi to vyjde, ale když přijdu, tak bych mohl rozšířit instalované a předváděné distribuce o Fedoru 6, jestli bude zájem.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.