Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
ozšířil bych tvou otázku ještě o jeden poznatek. Když čtete nezáživnej text, stává se vám že přečtete stránku a přitom myslíte na něco jinýho a pak ji musíte číst znova protože nemáte páru co v tom textu bylo?Jo jo, to se mi taky stává. Třeba se nad něčím zamyslím a najednou zjistím, že jsem na konci další stránky a vůbec nevím co se tam dělo. No a když čtu stejnou stránku už potřetí, tak to je dost mazec. Ale pokud mě nějaká knížka nezaujme už od začátku, tak ji většinou ani nedočtu. Navíc jsem se naučil celkem efektivně přeskakovat nezáživné pasáže. Přeskočení jednoho, nebo dvou odstavců stejně většinou nemá žádný vliv na děj. A o děj mi jde především. Příliš dlouhé a detailní popisy mě nudí. Jinak dcera je na čtení ještě hodně malá, my si zatím jen prohlížíme obrázky a poznáváme zvířátka
V duchu mi to vzdy predcita muj vlastni neutralni hlas, vlastne i kdyz pisu (tedy i ted ). Asociace s jinymi hlasy nemam. +zapojuju vizualni hlas. Tam se obcas uchyti treba postavy z filmoveho zpracovani nebo neurcite univerzalni postavy
Mimochodem to s nezazivnym tewxtem se mi taky stava + mam odzkousen jeden pripad - precteni vsech dilu Pana prstenu za necele 2 dva dny (a Hobita k tomu). To uz pak clovek moc nevnima.
Pro mne je čtení natolik životné (někdy si říkám bohužel), že prožitek z něj se dokáže zcela vyrovnat realitě. Možná díky tomu jsem mohl v dětství ukojit touhu po dobrodružství knihami a tak necítil potřebu cestovat.Jsem na tom stejně, akorát to dětství mám v přítomném čase
Překládá se vám grafické zpracování čteného a použitá interpunkce do intonace a zabarvení čtoucího "hlasu"?Sám bych to líp nepopsal. Přesně tohle se u mě děje, teda pokud to nečtu jen zběžně odshora dolů
To si pro sebe čtu o jeden až dva odstavce dopředu před hlasitým čtenímFakticky? To máš teda pěkně velkej buffer
Musím se vždycky včas zarazit než přeteče a nebo si zakrýt text pod tím, co čtu, aby se mi ani nezačal plnit.Co třeba zvednout hlavu a chvíli koukat na posluchače?
jsem schopna číst nahlas naprosto plynně text, který mám před sebou položený vzhůru nohamaTo je zvrácenost! Jedna známá plynně opakuje text pozpátku (po písmenech), ale jestli umíte půlku z toho, co jste tady popsala, pak se jdu bodnout, protože se mi právě zhroutily veškeré představy o tom, co je možné a co ne
No, zrovna to co jsi citoval, jsem si pro jistotu testovala, abych nekecala. Teď jsem si otestovala ještě rychlost a 667 slov z textu, který jsem si tak víceméně náhodně vybrala, jsem přečetla za 0:01:17,7. To je něco přes 8 slov za vteřinu. Takže za vteřinu přečtu cca jednu větu.
Existuje taková hra, kde na desetinu vteřiny blikne nějaké slovo a ty ho máš potom správně napsat. Myslím, že ještě sedmipísmená slova mi nedělala žádné problémy (šestipísmená určitě) a dostala jsem se i k desetipísmeným slovům.
Ten zbytek možná trochu přehání, ale o moc ne . A nevykej mi, jsem ještě děcko i když je mi už 20
.
Kursz se nekonají. Musí se cvičit, cvičit cvičit. Nejlépe yačít již v raném dětství.
Tohle přece není učinná obrana, tohle čtu automaticky ani na to nemusím myslet.
Tiskni
Sdílej: