Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Ačkoliv je mi jasné, že je to oddychový článek a také někteří napíší, že jdu proti "smyslu" abc, tak to stejně napíšu .
Ty běžně v Linuxu spoušíš jako root app. o kterých NIC nevíš? Nebo jinak, app. stažené z webu, o kterém je všeobecně známo, že obsahuje vadný kód (když nic jiného tak rm -rf /
)?
Lidé věci znalý nepotřebují vůbec žádné anti-programy. A lidé, kteří je potřebují, by se měli zamyslet, jestli raději nepřenechat údržbu PC lidem znalým. O linuxu to ale platí taky, stačí si projít poradnu a vyfiltrovat si přispěvky typu "V LinuxX to nejede, nainstalovat jsem LinuXY". I zde to začátečníci řeší zbytečnou reinstalací a každy asi máme nějakého toho kamaráda, kterému pomáháme a nebo si necháme pomoct. Windows NEJSOU výjimka.
Anno 1701 jsem si nakonec nezahrál.Zkoušel jsi wine? Já ho poprvé nainstaloval asi před měsícem, protože sestřiným jediným požadavkem bylo, aby jí na linuxu (který jsem jí chtěl nainstalovat) jely její oblíbené hry, a byl jsem docela překvapen. Moc jsem ve schopnosti wine nevěřil, ale když jsem viděl, jak některé (starší) hry s přehledem zvládá, tak jsem změnil názor.
A co se rozcházení týče, tak nejtěžší na celém procesu mi přišlo nesložitější sestře vysvětlit...To "nejsložitější" (a ještě špatně napsané) se mi tam připletlo...
Tiskni
Sdílej: