Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Tak sem si konečně po několika měsících rozmýšlení zařídil internet expres od Telecomu, sehnal modem, reinstaloval počítač (zatim only Windows), vyladil to jak to jen de a internet fyzicky připojil (kablíky). Pak sem si zavolal na infolinku a tam si nechal říct přihlašovací údaje. Instalnul sem podle pokynů modem a spustil vytáčení -> jméno, heslo , ověření no a sem tam -> hurá mam net.
Moje nadšení ale netrvalo dlouho, asi po 2 minutách drastické zpomalení, řikam si to nějak pude, po dalřích 2 minutách tvrdej reset a zase se připojuju -> jméno, heslo , ověření no a sem tam -> pohoda de to, ale co čert nechtěl, situace se opakuje. RESET, volám na infolinku, chlápek řekne ať to projedu antivirem, blbost řikam si dyť je to 4 minuty čistá instalace, no ale instaluju antivirák a antispyware, spouštim -> nevěřim svym vlastním očím 28 spywarů, smazat -> 5 virů, smazat. RESET, zapnu firewall a připojuju se -> jméno, heslo , ověření no a sem tam -> 3 minuty to samý akorát že tentokrát to ty útoky hlásilo. RESET,spouštim antiviry, 20 spywarů, smazat -> 6 virů, smazat -> nelze smazat, sakra -> smazat po restartu, RESET, ŠOK ->programy maj prošlou lhůtu použitelnosti takže nenaběhne firewall ani antivir -> čim to? Jednoduše, vir je v systémovym exáči kterej spouští systémovej čas takže máme rok 1900 nebo tak nějak. RESET, REINSTALL narvu tam dva firewally a nenáviděný SP2pro Windows a spouštim -> net jede v poho jen mi to každejch 10 vteřin hází okno abych nezapoměl že tam ten firewall je. "Bille co mi to děláš?!" říkam si a instaluju další antibůhvíco programy -> po 6 hodinách vše jede tak jak má a já si jen říkam, jak je to s to uživatelsku přívětivostí Winů a první co stahuju sou linuxový ovladače na modem...
Tiskni
Sdílej:
kdyz v linuxu oteviram openoffice a nejen ten, tak si myslim, ze parodie je cely linux. Doufam, ze se to vsechno nekdy zrychli. Wokna mam treba s programy mnohem stabilnejsi a 5krat rychlejsi.bez jakéhokoliv flamování, jenom pro zajímavost - bylo by prosím možno postnout časy otvírání OpenOffice v linuxu a ve windows na stejném počítači (plus informace o konfiguraci)? - tedy předpokládám, že to vyjádření "5krat rychlejší" se týká stejné činnosti na stejném železe (?)
Co se týče Openoffisů tak ty se mi spouštěj pod linuxem na tom samim stroji, sice ne 5x ale 2x rychlejc to bude, stejně jako všechno ostatní -> Mozzila, Firefox, Gimp