Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tož ta RC1 verze si zaslouzi nazev pouze v pripade, ze bude nasledovat nekolik RC, protoze toto je stale nedodelana betaverze. I kdyz pokrok je obrovsky a uz se to zacina rysovat.
Na bootmanažerovi se mi líbí hned volba jazyka a moznost bootu z ISO, HTTP, FTP, NFS ci HDD. Pokud se naklika cestina pri vyberu jazyku, nainstaluje se to v utf-8, pro 8859-2 se musi klikat /ale kdo by tuto sadu volil. Dale me mile prekvapila automaticka instalace HP manageru, ktera se automaticky instaluje po nalezeni HP tiskarny. Dale me prekvapilo, ze drakconf je az na tretim cdcku. Mel by byt na prvnim, bo je to klicova soucast distribuce. Ovladaci centrum je stale skvele, avsak na novy spravce programu si uzivatel zvykly na ten stary musi chvili zvykat.
OS ovladace karet ATi podavaji skvely vykon v glxgears, a to okolo 2500 bodu, coz je 5x vice nez proprietarni 2.28.08. XGL se mi nepodarilo naklikat, uvidime v dalsi betaverzi
No a abych potesil ctenare, davam sem nejake nezmensene screenshoty :). Na nutny screenshot s gimpem sem zapomnel
Tiskni
Sdílej:
cat /dev/fb0 > nejakej_soubor
#ls /mnt/lib64/*.so*
busybox padá a zanechává výpis out of string space
. Tímpádem spadlo oblíbené šťourátko a instalace proběhla v pořádku. Následně došlo k průšvihu s uživateli protože si myslí, že do jejich adresářů nemůžu a nelezu. Slavný John The Ripper po mnoha útocích odhalil jediné heslo "host". Zkusil jsem kopírovat hesla ze starého shadow do nového a kupodivu hesla přežila.
Taky ji mam, instalil jsem z dvd, nenašel jsem amarok a licq. Wifi jsem rozběhal s madwifi, jen jsem přetáh zkompilované zdrojáky z hda5 na hda6. Občas mi padá v mcc.
Nenašel jsem amarok, psi a htop?
Amarok sosam z webu, htop ze zdrojáků za chvíli zkompilovanej, psi mne čeká, někde ho mam komplet uloženej i se závislostma, verzi teď nevim.