Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tož ta RC1 verze si zaslouzi nazev pouze v pripade, ze bude nasledovat nekolik RC, protoze toto je stale nedodelana betaverze. I kdyz pokrok je obrovsky a uz se to zacina rysovat.
Na bootmanažerovi se mi líbí hned volba jazyka a moznost bootu z ISO, HTTP, FTP, NFS ci HDD. Pokud se naklika cestina pri vyberu jazyku, nainstaluje se to v utf-8, pro 8859-2 se musi klikat /ale kdo by tuto sadu volil. Dale me mile prekvapila automaticka instalace HP manageru, ktera se automaticky instaluje po nalezeni HP tiskarny. Dale me prekvapilo, ze drakconf je az na tretim cdcku. Mel by byt na prvnim, bo je to klicova soucast distribuce. Ovladaci centrum je stale skvele, avsak na novy spravce programu si uzivatel zvykly na ten stary musi chvili zvykat.
OS ovladace karet ATi podavaji skvely vykon v glxgears, a to okolo 2500 bodu, coz je 5x vice nez proprietarni 2.28.08. XGL se mi nepodarilo naklikat, uvidime v dalsi betaverzi
No a abych potesil ctenare, davam sem nejake nezmensene screenshoty :). Na nutny screenshot s gimpem sem zapomnel
Tiskni
Sdílej:
cat /dev/fb0 > nejakej_soubor
#ls /mnt/lib64/*.so*
busybox padá a zanechává výpis out of string space
. Tímpádem spadlo oblíbené šťourátko a instalace proběhla v pořádku. Následně došlo k průšvihu s uživateli protože si myslí, že do jejich adresářů nemůžu a nelezu. Slavný John The Ripper po mnoha útocích odhalil jediné heslo "host". Zkusil jsem kopírovat hesla ze starého shadow do nového a kupodivu hesla přežila.
Taky ji mam, instalil jsem z dvd, nenašel jsem amarok a licq. Wifi jsem rozběhal s madwifi, jen jsem přetáh zkompilované zdrojáky z hda5 na hda6. Občas mi padá v mcc.
Nenašel jsem amarok, psi a htop?
Amarok sosam z webu, htop ze zdrojáků za chvíli zkompilovanej, psi mne čeká, někde ho mam komplet uloženej i se závislostma, verzi teď nevim.