Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tohle je můj blog, psát tu občas budu o tom co se týká počítačů, KERNEL ULTRAS a nebo i o jiných tématech.
Popili sme Kofolu, pojedli pizzu a podrbali o největších pacientech z ábíčka (zdravim daga, dada, m-traina/vozejka, SKK/slintu, kralyka/vševěda, amigapowera/kočičáka, pavlixe a kolektiv). Dál přišla řeč na mistrovo turné po zemích českých a taky vyjádřil přání mít vlastní triko KERNEL ULTRAS. Znamenám si do notýsku, že už máme jedno předobjednáno, až se zase ta monstr akce rozjede.
Pak už sem jen "zálesáka z velkoměsta" doprovodil kousek cesty směrem ku Plzni a rozločili sme se. Všechny fotky sme nacvakali na starym dobrym mistrovo iPhonu 3G (poznámka: nesplést s 3GS). No a to je všechno přátelé, dobrou noc a sladký sny!
Tiskni
Sdílej:
já používám qwerty...přesně, já taky! Ať chcípnou svině nevěřící!
Téééda, z toho čiší pohoda.
Uau! Dobrá akce!
Můžu se zeptat, co že je to za zvláštní citoslovce? Vás něco bolí, či je to zpitvořená transkripce z "wow"?
Když vedle vidím "submitnout výběr ze starších postů a pak si nasetupovat co nejjednodušší submitování nových postů", tak z toho už se mi otvírá kudla v kapse. Ale že se už anglosasky i vzdychá, byť jen na internetovém fóru, tak to jsem ještě neviděl, tedy aspoň ne tento zvláštní přepis.
Ale že se už anglosasky i vzdychá, byť jen na internetovém fóru, tak to jsem ještě nevidělTo se divím, protože tohle citoslovce používá hromada lidí, kteří ani netuší, že je na něm něco anglosaského.
Zvláštne, čomu všetkému ľudia hovoria "poznať sa osobne."Obvykle osobnímu setkání.
jednému? dvom? trom? :)Obvykle jednomu.
Nevím, jak je to ve slovenštině, ale rozlišoval bych „poznat“ a „potkat“.Řeč nebyla o tom, co bys použil ty, ale co se běžně používá.
pani ucitelko, mate to zapotrebi?Že urobím niekomu radosť, splním mu prianie a tzv. sa "chytím do klepca?" Nemať obavu, ja si len šlohnem trocha syra:).
Pokud tam budou kočky, mohl bych vzít svého psa, byla by legrace, popovídali by si.
Tiež dokážeš udržiavať rezké tempo na asfaltke a pritom sledovať v mobile diskusie na internete, v ktorých predpokladáš ohlasy na svoju propagačnú kampaň? Ten mastný fľak je skôr na podbradníku s logom KU:)). A okrem toho mám asi pravdu:). Kuk: http://www.scribd.com/doc/47248165/23/Teorie-vzniku-zavislostniho-chovani - časť Psychologické teórie vzniku závislostí:)
aby som sa neobávala povedať, čo si o ňom myslímNadávání a pronásledování na internetu je jistě důkazem odvahy :).
Nadávání a pronásledování na internetu je jistě důkazem odvahy :).Odvaha nie v tom zmysle, ako to iste nechtiac od teba vyznelo, ale odvaha vo význame, že viemm, o čom hovorím. A pokiaľ ide o nadávky, žiadnu som nepoužila a nepodlieham tiež prenasledovateľským bludom, i keď si mi v pätách pri každej vhodnej príležitosti, keď treba nasypať toho hrachu:).
navigaceprogramovaním toho sa zaoberá brigádnicky popri škole syn... ja sa navigujem úplne sama a zatiaľ ešte viem, kde je sever:)
Jelikož máš játra ještě v cajku, tak se nemáš na co vymluvitTy si to maluješ. Játra mam sice v pořádku na 110%, zato jsem ale dostal před pár dny vod doktora předepsanou dietu (to beze srandy) a nemůžu jíst ani pít skoro nic. Takže maximální nasranost, ale kompenzuju si to Diablem 3