Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Desktop manager v Javě už je a to přímo od Sunu. Looking Glass. Můžeš si to stáhnout a zkusit jako běžnou aplikaci ve tvém stávajícím prostředí.
Projekt to je zajímavý, ALE! Ale do systému to prostě nepasuje. Osobně bych raději měl celý systém napsaný v Javě, nebo něčem podobném. MS tuším takto chtěl (v C#) napsat Longhorn (nebo jeho podstatnou část). Mám pocit, že to nějak nedopadlo a do Vist se toho moc neodstalo. Škoda, tohle mohlo být celkem zajímavé.
Celkem mi vadí stav "integrace" Javy do systému. Pro každý program se zvlášť spouští GC, správa paměti, kompiler (který kompiluje pro každý program skoro totéž) apod. Lepší by bylo, kdyby JVM prostě běžel jako služba v systému (ne-li ještě níž) a vše by se spouštělo přímo v něm. Bylo by to rychlejší a ušetřila by se nějaká ta paměť.
Lepší by bylo, kdyby JVM prostě běžel jako služba v systému (ne-li ještě níž)Jo, třeba v kernelu. :D lol
Pro každý program se zvlášť spouští GC, správa paměti, kompiler (který kompiluje pro každý program skoro totéž) apod. Lepší by bylo, kdyby JVM prostě běžel jako služba v systému (ne-li ještě níž) a vše by se spouštělo přímo v něm. Bylo by to rychlejší a ušetřila by se nějaká ta paměť.Jeden velky FUD. Od Javy 1.5 (tedy nejmene ctyri roky) se sdileji knihovny mezi jednotlivymi JVM. Dale nechapu, proc by se pri spousteni programu mel spoustet kompilator. To je nesmysl, asi stejny, jako tvrdit, ze pri bootovani linuxu se spousti
make bzimage
. Bud java program kompilujes nebo (XOR) spoustis.
kompilator
ve smyslu JIT
Od Javy 1.5 (tedy nejmene ctyri roky) se sdileji knihovny mezi jednotlivymi JVM
Knihovny možná. Ale co stejné classy, používané v různých programech a dejme tomu spouštěné různými uživately?
Tiskni
Sdílej: