Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pročítám web a nemůžu se rozhodnout, jakým způsobem zálohovat SVNko. Jsou dvě cesty, teda co sem našel. Buď pomocí svnadmin dump anebo pomocí hot-backup.py. Jaký je mezi nimi rozdíl? Budu rád, za každou radu. Ke konci článku bych chtěl udělat malý závěr na toto téma.
Co poskytuje hot-backup.py navíc? V článku pod tímto odstavcem sem našel velmi zajímavou věc, že během spuštění hot-backup.py nelze commitovat. Což je z praktického hlediska velmi užitečné. Vím, zdá se, že by to mohlo být samozřejmé, ale taková situace může nastat, kdy během zálohy může kolega commitovat. Nutno dodat, že script dle článku je spustitelný po commitu (post-commit).
SVN Backups Documentation
Ahoj, tak se zas hrabu v kubuntu, a rad bych si nainstaloval firewall. Nasel jsem dva Guarddog a iptables. Tak ktery si mam nainstalovat a zacit konfigurovat.
Otazka do pranice, hodna ankety....
Diky za hlas, popr. za nazory...
Podarilo se mi nastavit iptables. Mam doma dva PC na jednom jede kubuntu a slouzi jako router a na druhem mam windows.
Zde je nastaveni iptables
Teda nainstaloval sem Kubuntu 6.10 a nejede mi zvuk, prehravace jedou, visualni equlizer bezi, ale ten zvuk, by byl docela fajn... hledal sem manualy, ...
Rozhodl sem se, že napíšu internetovou aplikaci. kt. bude obsluhovat zápisy z porad, analýz a závěrů z různých interních podnikových porad(nebaví mě ty zápisy ve wordu, kt. jsou neustále aktualizované, ale nepřehledné...).