Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Komunikujeme s kolegou ve firme a dostali sme se do diskuze, zda zneuzit HTML tag a pomoct si non-html-dtd-atributem.
Zde je konkretni zapis:
Rozumej
<select id="mySel">
<option value="1" kod="cz">cestina</option>
<option value="2" kod="sk">slovenstina</option>
<option value="3" kod="en">anglictina</option>
</select>
mySel = document.getElementById('mySel');
kod = mySel.options[mySel.selectedIndex].kod;
mySel
je odkaz na html.selectbox a kod
je prave vybrany "option", kt. ma mimo jine definovany extra atribut kod, kt. v sobe nese dalsi info potrebnou pro dalsi logiku jsfce, kt. muzeme napr. definovat polozku pro preklady....
Jeste musim upozornit, ze value je jiz dale pouzita, takze jedna se o to, ze je nutne do "option" proste narvat jeste dalsi nosnou info pro onchange.js.fci.
Přikládám zde link na forum,z kt. přesouvám diskuzi do lama_log blogu - Python, JAVA? Pro radost ci profesionalne?
Jde o to, že se zajímam o vývoj webů a, protože jsem začátečník, tak mě zajímá vše okolo. "Nač používat, proč nepoužívat....?". Možná "drsně" podaný dotaz, ale nechci Javascript nijak zatracovat. Koneckonců knih a dat o Javascriptu mám doma dost, a to i Velkého průvodce...
Javascript jsem používal, k obsluze již zmíněných grafických prvků pomocí událostí - ano většinou to byly grafické prvky (menu, skryvani div, img_rollovers).