Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Přikládám zde link na forum,z kt. přesouvám diskuzi do lama_log blogu - Python, JAVA? Pro radost ci profesionalne?
Hledal jsem nějaké knihy o Pythonu:
Zde jsou reakce čtenářů na tyto dvě publikace:
Knihy popisují staré verze! - (Jiří Culka)
Knihu "Naučte se Python" si můžeš koupit - (Petr)
Hledal jsem nějaké stránky a zde je výsledek(zeštíhlel jsem výběr):
Tak toto je část,kt. teď momentálně řeším. Níže uvedené řádky jistě přibydou. Určitě se s instalací a nastavením poperu - a poté budu referovat: NEWBIES FOR NEWBIES.
Souběžně instaluji server Apache - odkaz na článek
Tiskni
Sdílej:
HA Ivan :)...Už asi vím, co tím míníte... Myslíte jistě dělení v rámci prefixu pomocí HR,kt. je defaltně používáné pro oddělení článků! Poslal sem požadavek adminovi, pro nějaké řešení:
Výtah z emailu
Myslel sem to tak, že v perexu oddělim aktualizace pomoci css napr.
<p style="margin-left:15px, border:1px dotted #fff">... </p>
Python neznám, ale je v plánu během příštího roku ;)).
K javě existuje vynikající kniha, jejímž autorem je Bruce Eckel - Thinking in Java. Neznám český překlad, jen jsem zaslechl, že prý nic moc. V anglické verzi je volně ke stažení v mnoha formátech - html, pdf, chm. Silně doporučuji.S temi starymi verzemi to neni zas tak zle.Zaklady Pythonu se lze naucit i podle starsich verzi, rozdil mezi verzemi 1.5.2 a 2.4 je vsak dost patrny, 2.4 ma totiz spoustu novych funkci, modulu ....Nektere postupy uzivane v 1.5.2 se uz nepouzivaji (treba funkce open()
- misto ni se ted pouziva file()
).
Kniha Naucte se Python je dobra, i kdyz popisuje starou verzi, nevidim vsak duvod, proc kupovat knizku, kdyz muzes na webu najit mnoho kvalitni ceske literatury (Letajici cirkus je toho dukazem).