Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.
Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.
Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.
Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.
Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.
Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).
Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Rozhodl sem se, že napíšu internetovou aplikaci. kt. bude obsluhovat zápisy z porad, analýz a závěrů z různých interních podnikových porad(nebaví mě ty zápisy ve wordu, kt. jsou neustále aktualizované, ale nepřehledné...).
Problém je v tom,že jakoby programátor neznám většinu požadavků na dané téma, tj. nevím, co vše potřebuje analityk, metodik anebo manager projektu.... pár inspirací sem nasbíral, např. gforge, interni email s dotazy na kolegy, dokonce sem si pořídil knihu na téma "managovani projektu"....
Otázka zní, jak k tomuto dle mého rozsáhlemu projektu přistupovat, neznáte nějaké linky, kde se dozvim, jak se řídí IT projekt a s nim spojené aktivity managera, analytika a metodika, kt. by mi pomohly při navrhu databázového modelu... atd.
Sem mladej zajíc, bez zkušeností, takže stahuji různé managerske manuály, ale vetšina serveru nabizí, jakýsi free účty s templaty vedení, ale vetšinou jsou to kusé info, např. z 10 krokového manuálu jenom 5 krok atd..., takže pro mě naprosto nedostačující....
Máte někdo nějaký zkušenosti, nasměrujte , link apod.... diky
Tiskni
Sdílej:
), dyť to píše, ne?
), dyť to píše, ne?
Rozhodl sem seTo moc nechapu, ty delas ve firme a rozhodl ses, ze pro ni neco napises? Muzete si ve firme sami vymyslet co budete delat?...to je dobry
Nebo nikde nedelas, ale pak bych mel obavy o to, jestli budes schopen postihnout to, co je v tom prostredi potreba.
K problemu bych pristupoval stylem Feature Driven Development. Proste si s lidma sedni ke kafi a piste seznam "featurek". Ale bacha na to, abyste nezacali resit vzhled a takovy veci, ze zacatku ciste jen to co to ma umet. Pak bych si taky v UML udelal nejakej model trid, alespon pro predstavu, navrhnul tabulky v DB, vybral vhodne technologie a zacal pracovat na implementaci. Alespon tak zhruba se to ted prosazuje u nas ve firme.
Muzete si ve firme sami vymyslet co budete delat?...to je dobry
No, mám-li být upřímný, tak když mému vedoucímu nevadí, furt dohledávát wordy a excely s analýzama,metodickými pokyny či zápisy z porad uloženené někde na serveru. Mě a dalším kolegům to vadí,... jsem nováčkem v této firmě a tento problém, je asi dlouhodobější, ale jakoby všichni mě to vadí, ale nemam čas....! "Je potřeba se k tomu stavět trochu uvědoměle..."
Copak vy nekopete za společný věci, kt. jsou přínosem pro firmu,ale hlavně Vás a Vaše kolegy? Dělám to ve svém volném přesčase....
Děláš ve Smalltalku?
No, mám-li být upřímný, tak když mému vedoucímu nevadí, furt dohledávát wordy a excely s analýzama,metodickými pokyny či zápisy z porad uloženené někde na serveru.Tak tohle konkretne je u nas v pohode, jedeme na Lotus Notes, ktery dobre zabezpecuje spravu veskerych dokumentu a dost dalsich veci (ale moloch je to peknej). Ja jsem taky novackem a v podobnem duchu taky nekdy delam vice nez co presne mi sef zada. Vetsinou proto, abych v budoucnu sam sobe usetril cas.
Muzete si ve firme sami vymyslet co budete delat?...to je dobry
No, mám-li být upřímný, tak když mému vedoucímu nevadí, furt dohledávát wordy a excely s analýzama,metodickými pokyny či zápisy z porad uloženené někde na serveru. Mě a dalším kolegům to vadí,... jsem nováčkem v této firmě a tento problém, je asi dlouhodobější, ale jakoby všichni mě to vadí, ale nemam čas....! "Je potřeba se k tomu stavět trochu uvědoměle..."
Copak vy nekopete za společný věci, kt. jsou přínosem pro firmu,ale hlavně Vás a Vaše kolegy? Dělám to ve svém volném přesčase....
aj poslal sem to omylem 2x,ale hlavně díky za radu....
KTDMS není špatná volba. Je zadarmo - to je největší výhoda. Pokud ale máte hodně dokumentů, nebo chcete efektivnější práci, doporučuji také webově orientovanou aplikaci správa dokumentů IS ALeX. Umí běžet komplet na Linuxu s MySQL. U nás v tom leží 250.000 dokumentů (projektová dokumentace, obchodní dokumenty, ISO dokumentace, atd.). Jednoduché použití a je to také dost levné.