Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
LOL, takze kazdy vypadek bude zaznamenan asi na abclinuxu.cz. Skoda, ze v patek byl uptime serveru kolem 35 dnučímž vlastně kritizuješ své vlastní uživatele, že si dovolili informovat se mezi sebou o tom, že jim jabber nefunguje. A je samozřejmé, že se takový blog objeví tady - spousta lidí tu jabber využívá (nebo by jsi něco takového čekal na Živě?). Ale toho si nikdo nevsim.
Pěkné. Jen malá prosba, musí být funkce "do záložek" dostupná přes tlačítko? Nemůže to být formou odkazu? V designu je to pěst na oko.Suhlas, vyzera to rusivo.
A za tretiTo bol akoze vtip?tahat tyto informace z databaze (ci cache) pri kazdem zobrazeni stranky by melo vliv na vykonnost serveru.
Takhle je to ale vice na ocich a tudiz je vetsi pravdepodobnost, ze to lide budou pouzivat.No, když záložky nejsou dostupný rovnou bez extra klikání, tak to spíš (tak často) používat nebudu a dám přednost záložkám v browseru. Nicméně zašitý záložky jsou lepší, než pomalý Ábíčko
Pěkné. Jen malá prosba, musí být funkce "do záložek" dostupná přes tlačítko? Nemůže to být formou odkazu? V designu je to pěst na oko.Že to zatím vypadá jako pěst na oko, to je moje chyba - ještě jsem neměl čas to upravit, aby to do vzhledu zapadlo. Ale jako tlačítko je to schválně - aby to bylo výrazně odlišeno od "cesty", která je (a musí být) formou odkazů. Tlačítko však zanedlouho zeštíhlím a celý ten přesunutý řádek s cestou se pokusím upravit tak, aby byl zřetelněji oddělen od dalšího obsahu.
Tiskni
Sdílej: