Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vždy jsme měli zásadu, že důležité funkce musí fungovat i v textových prohlížečích, jenže neveřím, že formulářové ovládání štítků by někdo používal.Neřek bych, že jde o tak stěžejní funkci, aby musela fungovat i v textovejch browserech. A jiný použitelný řešení asi neni. Neviděl bych v tom zásadní problém. Většina lidí používá textový browsery asi jen v nouzovejch případech a tam je stejně bude nejvíc zajímat vyhledávání, pokud sem přijdou svůj nouzovej případ řešit. Pokud tam bude možný pracovat se štítkama, myslim, že bude spokojenost všude.
čím jednodušší to bude, tím spíše je šance, že to bude dávat rozumné(!) výsledky.Pokud bude ten algoritmus primitivní, tak to ani nemá moc cenu -- stejných výsledků dosáhnu s normálním fulltextovým vyhledáváním. Přinos by byl v tom, kdyby texty prošly nějakou hlubší analýzou a ta jim přiřadila štítky. Pokud se ty štítky budou automaticky přiřazovat jen nějak jednoduše, byl bych proto, aby se přiřazovaly střídmě -- je lepší mít méně oštítkovaného obsahu (ale kvalitně) a zbytek si prohledat fulltextem, než tam nalepit štítků, co to jen jde, a pak se divit, že je ten systém zahlcený a nedá se v něm vyznat (spousta chybně přiřazených štítků, přes které pak člověk nevidí to, co skutečně hledá).
Jaký máte názor?To zní dobře.
A jak moc by vadilo AJAX řešení?Mě osobně vůbec, nevím co to je
možno by nebolo od veci zaviesť stromovú štruktúru "štítkov" ... základ tak ako sú teraz diskusie, ale jeden formulár a nechať všetko na useroch. Možno spôsob ako na last.fm je použiteľný, aj keď, diskusie nie sú dlhodobá záležitosť.
hmm, rozšíriť tento systém i napr na FAQ a pod ...
Nezdá se mi, že je (teoreticky) možné rozumně přiřadit štítky jen podle obsahuprotože jsem to pochopil jako, že to vůbec nemá cenu zkoušet. Podle mě by to vedlo k tomu, že by většina dotazů skončila bez štítků. Svým komentářem jsem chtěl podpořit tvrzení, že přiřazování podle obsahu s následnou možností změny je v podstatě nutnost.
Tiskni
Sdílej: