Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Vždy jsme měli zásadu, že důležité funkce musí fungovat i v textových prohlížečích, jenže neveřím, že formulářové ovládání štítků by někdo používal.Neřek bych, že jde o tak stěžejní funkci, aby musela fungovat i v textovejch browserech. A jiný použitelný řešení asi neni. Neviděl bych v tom zásadní problém. Většina lidí používá textový browsery asi jen v nouzovejch případech a tam je stejně bude nejvíc zajímat vyhledávání, pokud sem přijdou svůj nouzovej případ řešit. Pokud tam bude možný pracovat se štítkama, myslim, že bude spokojenost všude.
čím jednodušší to bude, tím spíše je šance, že to bude dávat rozumné(!) výsledky.Pokud bude ten algoritmus primitivní, tak to ani nemá moc cenu -- stejných výsledků dosáhnu s normálním fulltextovým vyhledáváním. Přinos by byl v tom, kdyby texty prošly nějakou hlubší analýzou a ta jim přiřadila štítky. Pokud se ty štítky budou automaticky přiřazovat jen nějak jednoduše, byl bych proto, aby se přiřazovaly střídmě -- je lepší mít méně oštítkovaného obsahu (ale kvalitně) a zbytek si prohledat fulltextem, než tam nalepit štítků, co to jen jde, a pak se divit, že je ten systém zahlcený a nedá se v něm vyznat (spousta chybně přiřazených štítků, přes které pak člověk nevidí to, co skutečně hledá).
Jaký máte názor?To zní dobře.
A jak moc by vadilo AJAX řešení?Mě osobně vůbec, nevím co to je
možno by nebolo od veci zaviesť stromovú štruktúru "štítkov" ... základ tak ako sú teraz diskusie, ale jeden formulár a nechať všetko na useroch. Možno spôsob ako na last.fm je použiteľný, aj keď, diskusie nie sú dlhodobá záležitosť.
hmm, rozšíriť tento systém i napr na FAQ a pod ...
Nezdá se mi, že je (teoreticky) možné rozumně přiřadit štítky jen podle obsahuprotože jsem to pochopil jako, že to vůbec nemá cenu zkoušet. Podle mě by to vedlo k tomu, že by většina dotazů skončila bez štítků. Svým komentářem jsem chtěl podpořit tvrzení, že přiřazování podle obsahu s následnou možností změny je v podstatě nutnost.
Tiskni
Sdílej: