Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Vždy jsme měli zásadu, že důležité funkce musí fungovat i v textových prohlížečích, jenže neveřím, že formulářové ovládání štítků by někdo používal.Neřek bych, že jde o tak stěžejní funkci, aby musela fungovat i v textovejch browserech. A jiný použitelný řešení asi neni. Neviděl bych v tom zásadní problém. Většina lidí používá textový browsery asi jen v nouzovejch případech a tam je stejně bude nejvíc zajímat vyhledávání, pokud sem přijdou svůj nouzovej případ řešit. Pokud tam bude možný pracovat se štítkama, myslim, že bude spokojenost všude.
čím jednodušší to bude, tím spíše je šance, že to bude dávat rozumné(!) výsledky.Pokud bude ten algoritmus primitivní, tak to ani nemá moc cenu -- stejných výsledků dosáhnu s normálním fulltextovým vyhledáváním. Přinos by byl v tom, kdyby texty prošly nějakou hlubší analýzou a ta jim přiřadila štítky. Pokud se ty štítky budou automaticky přiřazovat jen nějak jednoduše, byl bych proto, aby se přiřazovaly střídmě -- je lepší mít méně oštítkovaného obsahu (ale kvalitně) a zbytek si prohledat fulltextem, než tam nalepit štítků, co to jen jde, a pak se divit, že je ten systém zahlcený a nedá se v něm vyznat (spousta chybně přiřazených štítků, přes které pak člověk nevidí to, co skutečně hledá).
Jaký máte názor?To zní dobře.
A jak moc by vadilo AJAX řešení?Mě osobně vůbec, nevím co to je
možno by nebolo od veci zaviesť stromovú štruktúru "štítkov" ... základ tak ako sú teraz diskusie, ale jeden formulár a nechať všetko na useroch. Možno spôsob ako na last.fm je použiteľný, aj keď, diskusie nie sú dlhodobá záležitosť.
hmm, rozšíriť tento systém i napr na FAQ a pod ...
Nezdá se mi, že je (teoreticky) možné rozumně přiřadit štítky jen podle obsahuprotože jsem to pochopil jako, že to vůbec nemá cenu zkoušet. Podle mě by to vedlo k tomu, že by většina dotazů skončila bez štítků. Svým komentářem jsem chtěl podpořit tvrzení, že přiřazování podle obsahu s následnou možností změny je v podstatě nutnost.
Tiskni
Sdílej: