Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Přesně po měsíci další zápisek, jako blogger bych se měl stydět . A to ještě jen krátké oznámení extrémně dlouhé ankety. Máte-li zájem o Abíčko a jeho rozvoj, prosím poskytněte nám zpětnou vazbu na jednotlivé funkce, jejich kvalitu a jak je (ne)používáte. Máme zájem se rozvíjet, čehož důkazem byla mohutná letní investice do nových funkcí a vylepšení. Slibujeme, že všechny vaše komentáře si poctivě přečteme a budeme nad nimi dumat
PS. anketa je anonymní, takže nemohu přímo reagovat. Leda dalším zápiskem
Tiskni
Sdílej:
Akorat bych rad nekde videl seznam tech smajliku.AFAIK jsou jen čtyři:
A jaky ma byt regexp?Prostě "ROFL" (pravděpodobně se tento řetězec v jiném kontextu nevyskytne)
mne animovane a vykricene emotikony odpuzujiMě taky, ale tenhle mi připadá fajn. Je docela střízlivý, zachovává nemoderní "look" i velikost našich smajlíků a nepřipadá mi navzdory animaci rušivý.
Rofl je náhodou hustej!Ses asi přepsal. Nemělo tam být hnusný?
<span class="emoticon-smile"><span class="emoticon-txt">:-)</span></span>
přičemž třída emoticon-txt
by měla nastaveno visibility: hidden
. Ale možná se mýlím a existuje čistší způsob.
dnes 14:53 amigapower | skóre: 20 | blog: BLB | Warszawa/Praha Rozbalit Rozbalit vše Re: Naslouchání Odpovědět | Admin | Link | Výše | Blokovat | Sbalit Ale jeden dost podstatnej chybí: ROFL!
Pistole?Raději meče