Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sláva ! U zpráviček se zalamují titulky.
Tak to jsme 3
HTTP ERROR: 404 NOT_FOUNDdatabáze blogů neběží schválně, nebo je to bug?
Možná by stálo za úvahu mít pro subdoménu devel
taky AAAA
záznam.
Paráda! Jen mi tam přes IPv6 nefunguje přihlášení... Nevím, čím to je.
wget http://zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp --2010-06-28 17:32:08-- http://zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp/ Překládám zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp… 2a01:430:10:ab::2, 94.138.111.70 Navazuje se spojení s zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp|2a01:430:10:ab::2|:80… spojeno. HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… ^C(doména je vzhůru nohama, u Googlu jeden nikdy neví, jestli neindexuje i v plaintextu) Po IPv4 to ale jde.
Nebo céčkaře, který by zkontroloval libisds v datových schránkách.O co přesně jde? Nedávno (v rekaci na blog) jsem se to snažil přeložit pro Windowsy (když už teda vůbec nic), což bylo sice peklo, ale samotné libisds se mi zdálo docela uhlazené a v GITu jsem dokonce viděl vznikat testovacího klienta, jestli mě zrak nešálil.
To potřebujete extra člověka na spuštění automatických testů? Jistě jste si je nadefinovali a naprogramovali, abyste si ověřili, že dodavatel vám dodal aplikaci či knihovnu splňující vaše požadavky. Nebo se pletu?Nadefinování takových testů je netriviální úloha umělé inteligence, výrazně náročnější na řešení než samotná aplikace. Takže asi těžko.
abicko.adminit.cz
Test ěščřžýáíé@#$%^&*()
@#$%^&*()_++ěščřžýáíé=
+ěščřžýáíé=1234!@#$%^&*()
sščšěfdsfdf
ščšěčšěčšěčšěč
B | U | B |
U | B | U |
V clancich (http://devel.abclinuxu.cz/clanky/jak-se-v-cr-resi-prechod-na-ipv6) jsou vpravo podivne rozpadla loga a odkazy, text tece ruzne kolem a mezi nimi.Jaký používáš prohlížeč? Mně se to zobrazuje správně. Kdyžtak ke komentáři přilož screenshot.
Tiskni
Sdílej: