Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Sláva ! U zpráviček se zalamují titulky.
Tak to jsme 3
HTTP ERROR: 404 NOT_FOUNDdatabáze blogů neběží schválně, nebo je to bug?
Možná by stálo za úvahu mít pro subdoménu devel
taky AAAA
záznam.
Paráda! Jen mi tam přes IPv6 nefunguje přihlášení... Nevím, čím to je.
wget http://zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp --2010-06-28 17:32:08-- http://zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp/ Překládám zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp… 2a01:430:10:ab::2, 94.138.111.70 Navazuje se spojení s zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp|2a01:430:10:ab::2|:80… spojeno. HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… ^C(doména je vzhůru nohama, u Googlu jeden nikdy neví, jestli neindexuje i v plaintextu) Po IPv4 to ale jde.
Nebo céčkaře, který by zkontroloval libisds v datových schránkách.O co přesně jde? Nedávno (v rekaci na blog) jsem se to snažil přeložit pro Windowsy (když už teda vůbec nic), což bylo sice peklo, ale samotné libisds se mi zdálo docela uhlazené a v GITu jsem dokonce viděl vznikat testovacího klienta, jestli mě zrak nešálil.
To potřebujete extra člověka na spuštění automatických testů? Jistě jste si je nadefinovali a naprogramovali, abyste si ověřili, že dodavatel vám dodal aplikaci či knihovnu splňující vaše požadavky. Nebo se pletu?Nadefinování takových testů je netriviální úloha umělé inteligence, výrazně náročnější na řešení než samotná aplikace. Takže asi těžko.
abicko.adminit.cz
Test ěščřžýáíé@#$%^&*()
@#$%^&*()_++ěščřžýáíé=
+ěščřžýáíé=1234!@#$%^&*()
sščšěfdsfdf
ščšěčšěčšěčšěč
B | U | B |
U | B | U |
V clancich (http://devel.abclinuxu.cz/clanky/jak-se-v-cr-resi-prechod-na-ipv6) jsou vpravo podivne rozpadla loga a odkazy, text tece ruzne kolem a mezi nimi.Jaký používáš prohlížeč? Mně se to zobrazuje správně. Kdyžtak ke komentáři přilož screenshot.
Tiskni
Sdílej: