NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Sláva ! U zpráviček se zalamují titulky.
Tak to jsme 3
HTTP ERROR: 404 NOT_FOUNDdatabáze blogů neběží schválně, nebo je to bug?
Možná by stálo za úvahu mít pro subdoménu devel
taky AAAA
záznam.
Paráda! Jen mi tam přes IPv6 nefunguje přihlášení... Nevím, čím to je.
wget http://zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp --2010-06-28 17:32:08-- http://zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp/ Překládám zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp… 2a01:430:10:ab::2, 94.138.111.70 Navazuje se spojení s zɔ˙nxnuılɔqɐ˙lǝʌǝp|2a01:430:10:ab::2|:80… spojeno. HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… ^C(doména je vzhůru nohama, u Googlu jeden nikdy neví, jestli neindexuje i v plaintextu) Po IPv4 to ale jde.
Nebo céčkaře, který by zkontroloval libisds v datových schránkách.O co přesně jde? Nedávno (v rekaci na blog) jsem se to snažil přeložit pro Windowsy (když už teda vůbec nic), což bylo sice peklo, ale samotné libisds se mi zdálo docela uhlazené a v GITu jsem dokonce viděl vznikat testovacího klienta, jestli mě zrak nešálil.
To potřebujete extra člověka na spuštění automatických testů? Jistě jste si je nadefinovali a naprogramovali, abyste si ověřili, že dodavatel vám dodal aplikaci či knihovnu splňující vaše požadavky. Nebo se pletu?Nadefinování takových testů je netriviální úloha umělé inteligence, výrazně náročnější na řešení než samotná aplikace. Takže asi těžko.
abicko.adminit.cz
Test ěščřžýáíé@#$%^&*()
@#$%^&*()_++ěščřžýáíé=
+ěščřžýáíé=1234!@#$%^&*()
sščšěfdsfdf
ščšěčšěčšěčšěč
B | U | B |
U | B | U |
V clancich (http://devel.abclinuxu.cz/clanky/jak-se-v-cr-resi-prechod-na-ipv6) jsou vpravo podivne rozpadla loga a odkazy, text tece ruzne kolem a mezi nimi.Jaký používáš prohlížeč? Mně se to zobrazuje správně. Kdyžtak ke komentáři přilož screenshot.
Tiskni
Sdílej: