abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:55 | Komunita

    O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Komunita

    Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 15:22 | IT novinky

    Evropská komise obvinila síť 𝕏 z porušení unijních pravidel, konkrétně nařízení Evropské unie o digitálních službách (DSA). Vyměřila jí za to pokutu 120 milionů eur (2,9 miliardy Kč). Pokuta je podle názoru amerického ministra zahraničí útokem zahraničních vlád na americký lid. K pokutě se vyjádřil i americký viceprezident: „EU by měla podporovat svobodu projevu, a ne útočit na americké společnosti kvůli nesmyslům“.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    5.12. 17:11 | IT novinky

    Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    5.12. 15:11 | IT novinky

    Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.12. 14:11 | IT novinky

    V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.12. 00:33 | Nová verze

    Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.

    |🇵🇸 | Komentářů: 10
    4.12. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 14:00 | IT novinky

    Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 04:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 435 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    AC97 & Line Jack Sense

    10.3.2005 17:44 | Přečteno: 1729× | Software & hardware

    Jak si zpestřit odpoledne kompilací jádra a konfigurací ALSA aneb nemačkejte na co nemáte.

    Myslíte si, že máte dobře nastavený zvuk ? Já jsem si to taky do včerejšího večera myslel. Jak jsem si tak hrál s ALSA, tak se mi podařilo nechtě unmutovat Line Jack Sense, což mělo nemilý efekt - zatarasilo to cestu pro veškerý zvuk, který se snažil integrovanými obvody protlačit do sluchátek a tam navodit libé pocity ve sluchovodu.

    Nejprve jsem si myslel, že to souvisí s tím, že jsem nainstaloval jádro linux-2.6.11-gentoo-r2 označené jako ~x86. Tak jsem nabootoval zpět linux-2.6.10-gentoo-r6. Nic. Stále 0 na výstupu (ani šum !). Napadlo mě zkusit odstranit ALSA z jádra a použít postup z návodu pro instalaci alsa-driver. Neuspěl jsem. ALSA běžela, Esound taky, karta byla bez problémů detekována, ale zvuk nebyl. Dokonce i cat /dev/dsp při poklepání na mikrofon něco vypisovalo.

    Už jsem začínal pomalu řešit možnost hardwarového problémů (vadný kontakt ?), ale ten byl v zápětí vyvrácen, když bylo i ze sluchátkového výstupu slyšet pípání z konzole při zmáčknutí [Tab]. Hardwarem to tedy nebude...tak se porozhlídnu po alsamixeru. Poklikal jsem, co jsem viděl (Skoro jako na Windows: Něco nefunguje ? Zkus něco poklikat. Pořád ne ? Klikáš málo...) a hle, při ztlumení Line Jack Sense, se z sluchátkového výstupu začal ozývat šum. A bylo po problému :)

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Jiří Svoboda avatar 10.3.2005 21:34 Jiří Svoboda | skóre: 37 | blog: cat /dev/mind | Prostějov
    Rozbalit Rozbalit vše :-)
    Z tech soupatek v alsamixeru taky vzdycky rostu. :-) Nicmene, kdyz se mi neco hodne rozsype, tak se postaram o to, aby behem bootu neexistoval '/etc/asound.state' a tim zacinam zase od nuly. :-)
    Luk avatar 12.3.2005 00:02 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Nefungující Line-In
    Mně se podobně podařilo vyřadit z provozu linkový vstup zapnutím "Line-In As Surround" :-)
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.