Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Někdy i užitečné výplody z mozku závislého linuxáka.
To jsem neměl dělat. Zase jsem po nějaké době vyhrabal ze skříně 77., poslední, číslo magazínu Internet.
A jako obvykle mě zas přepadla ta blbá nálada, že už nevychází. Byl to muj nejoblíbenější časopis. A i když už to jsou téměř dva roky co nevychází, tak mi to stále vadí. Mám jich docela dost, čtu jej od čísla 33.
Kéž bych zase v té záplavě nesmyslných Blesků, Chvilek pro tebe a Kybermyší našel něco psaného podobným stylem jako Intemag.
LinuxEXPRES čtu od té doby, co jsem si koupil od pána na stánku QCM první číslo. Zdá se být vhodným kandidátem. Texty kvalitní, design pěkný (i když ne tak trhlý jako v Internetu ). U podobých časopisů mi totiž vadí jejich neosobnost - píše je spousta lidí zaráz. Toto u LinuxEXPRESU nepozoruji - je to taky proto, že autoři jsou mnohdy i autory a přispěvovateli do diskusí tady, na Abíčku, takže "se s nimi znám".
Jak si tak prohlížím tu obálku s velkým i přes celou stránku, tak mě napadá, že si ho nechám zarámovat a dám na stěnu, abych ho někde neztratil a mohl se na něj dívat každý den.
Tiskni
Sdílej:
Internet sem odebiral od zacatku. A musim uznat, ze to byl muj prvni krok do sveta iformatiky. Zmenil aji muj hudebne/zivotni styl ve chvili, kdy zacal Jakub Holy cpat ne cedla DNB.
Myslim, ze tak kvalitni mag uz tady nebude :(.
Ja sem si jako alternativu vybral Linux+, ale posledni dobou jsem s nim opravdu zklamany :(