Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Někdy i užitečné výplody z mozku závislého linuxáka.
To jsem neměl dělat. Zase jsem po nějaké době vyhrabal ze skříně 77., poslední, číslo magazínu Internet.
A jako obvykle mě zas přepadla ta blbá nálada, že už nevychází. Byl to muj nejoblíbenější časopis. A i když už to jsou téměř dva roky co nevychází, tak mi to stále vadí. Mám jich docela dost, čtu jej od čísla 33.
Kéž bych zase v té záplavě nesmyslných Blesků, Chvilek pro tebe a Kybermyší našel něco psaného podobným stylem jako Intemag.
LinuxEXPRES čtu od té doby, co jsem si koupil od pána na stánku QCM první číslo. Zdá se být vhodným kandidátem. Texty kvalitní, design pěkný (i když ne tak trhlý jako v Internetu ). U podobých časopisů mi totiž vadí jejich neosobnost - píše je spousta lidí zaráz. Toto u LinuxEXPRESU nepozoruji - je to taky proto, že autoři jsou mnohdy i autory a přispěvovateli do diskusí tady, na Abíčku, takže "se s nimi znám".
Jak si tak prohlížím tu obálku s velkým i přes celou stránku, tak mě napadá, že si ho nechám zarámovat a dám na stěnu, abych ho někde neztratil a mohl se na něj dívat každý den.
Tiskni
Sdílej:
Internet sem odebiral od zacatku. A musim uznat, ze to byl muj prvni krok do sveta iformatiky. Zmenil aji muj hudebne/zivotni styl ve chvili, kdy zacal Jakub Holy cpat ne cedla DNB.
Myslim, ze tak kvalitni mag uz tady nebude :(.
Ja sem si jako alternativu vybral Linux+, ale posledni dobou jsem s nim opravdu zklamany :(