Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
BTW: Proč takové šílené názvy? To snad někoho baví je vymýšlet? Má to procesor, tak to je počítač (i když to nemá standardní 105 klávesnici jako vstup), ne?
jen skoda ze to nema novejsi arm a vic pametiTak ty novější (SmartBook) mají prej mít 1Ghz, ale IMHO to bude kec protože to asi furt nebude OMAP4 jako v PandaBoardu, ale nějaký OMAP3. Jinak teď udělali patch v jádře, který podporoval 500Mhz na 720Mhz a létá to jako z praku. IMHO by to utáhlo i KDE4 s Composite. No Androida to utáhne bez nejmenšího problému i s tim jejich pošahaným akvárkem.
a vic pametiPaměti je doboha. A pokud ti nebude stačit můžeš si o swap rozšířit ještě interní nepoužívanou NAND o 256MB.
gsm modulJakto? Však ten MiniBook ho má. Jinak GSM modul můžeš snadnou dokoupit a nacpat do USB.
skypeTo už je i pro ARM?
a pidginaA další náklaďák otevřených aplikací.
ale jako smartdevice urcite jo.Počítač, opakuju: Počítač!
Can I get cellular / GSM access with the Touch Book, the Smart Book or the Mini Book?
None of our devices have built-in cellular / GSM access, but it supports some of the 3G USB dongles sold by carriers. Check out the tested accessories list for more details.
You want to do free calls within the US, use Gmail phone on the Smart Book. Your prefer to use Skype: you can do it too.
na strankach allways innovating psali ze gsm to nemaAha. Tak to bude někde chyba. Jsem si myslel, že aspoň to malé prdítko ho má.
o skype se tam jen naznacuje ze by tam mel choditMěl. Bohudík nechodí:
Skype support is not fully functional especially with audio and video (medium priority).
Internet, email, ftp, Skype, mapy, gps, kalendář, poznámky, slovníky, budík, multimedia (hlavně hudba), dokumenty, kalkulačka, foťák...
Jenže to jsou právě funkce (no dobře, až na to FTP), které zastane i kdejaký levný featurephone. Jinak na tabulky můžu poradit Google Docs pokud to prohlížeč onoho zařízení zvládne.
Google Docs pokud to prohlížeč onoho zařízení zvládnebrrrrr nemám rád prohlížeče a editory těch dokumentů přes web .. proč mám cosi někam tahat a odtama do editovat. No asi to bude tím, že FREE aplikací moc není (skoro žádná). Narazil jsem na [ThinkFree], který celkem ujde.
Tiskni
Sdílej: