Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Zase mi spadlo Xfce a už jsem opravdu namíchnutý. Vyzkoušel jsem snad všechny okenní správce, teda až na jeden. V KDE jsem nikdy nezkoušel pracovat, nevím, snad proto, že je to takový bumbrlík.
Jenže když jsem se nad tím včera zamyslel, asi bych to zkusit. Na poštu mám KMail, na Jabber pak Sim, na kontakty Kontact. Vlastně proč ne.
Tak jsem ho zavedl, a světe div se, vypadá to dobře a ani to není extrémně pomalé, jak jsem si myslel. Nabídka je pohodlná, trošku mi to evikuje platformu Windows, ale co se dá dělat. Trošku jsem si pohrál s nastavením a hle - má se to k světu. Jen písmo je nějaké drobné...
Tak, písmo jsem zpravil, odhlásil se, přihlásil. Ach jo, zase je všechno drobné. Dalo mi práci než jsem zjistil, že musím nastavit správné písmo také pro GNOME pomocí gnome-font-properties. Že ovlivňuje velikost písma v KDE mi ani tak nevadí, jako že po restartu se zase vrátí všechno do "normálu".
Teda nenormálu, je to moc malé, hergot, já snad začnu používat ten Enlightenment 0.0001 nebo jaká je teďka aktuální verze. Zkusím ještě Google. Aha, musím spustit po startu gnome-settings-daemon. Tak jsem učinil a písmo již bylo v pořádku.
No nic, bez práce nejsou koláče. Takže, dámy a pánové, příští týden budu pracovat v KDE. Mimochodem, tenhle příspěvek píšu v Konqueroru, docela se mi líbí jeho rychlost, mouse gestures má díky KHotKeys také, snad jen nějaký AdBlock a já snad ten Firefox ani spouštět ráno nebudu.
Tiskni
Sdílej: