Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
studovala něco politickéhoLOL a to jako chce učit matiku?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Takze nejsi jediny, kdo se toho drzi
Pár kluků hraje fotbal za školu a při každém vyhraném zápase jsou vyhlašováni rozhlasem, mi za mou výhru v matematické soutěži pogratulovala jen má bývalá matikářka. Ostatní vyučující jiných předmětů, ani spolužáci o tom neví, jen to 1 den vyselo na nástěnce před ředitelnou, kterou nikdo nečte.
To není jen na školách. Vem si, jak "celá" republika obdivuje hokejisty a fotbalisty, kteří mají problém udělat maturitu (a proto většina na střední raději ani nejde), zatímco o českých vědcích je jen 5minut týdně reportáž někde na ČT2. Je to škoda, česká věda je na špičkové úrovni. No co, kopat do balónu má asi větší smysl.
kdyby ji dělali kvůli pocitu zadostiučinění a obdivu ostatníchNebo nedej Bůh, kdyby to chtěli dělat pro peníze - výplata našich špičkových vědců je směšná.
Ad 4ka ta by mi nevadila, ale ona vyhrožuje neklasifikací, což je o poznání horší.Ať si vyhrožuje. Umíš látku? Pokud jo, nemusíš mít strach ze zkoušky před komisí. A tam tě už neklasifikovat nemůže.
také nesnáším tyhle požadavky na dobrou úpravu sešitů; prostě škrábu a mám rád komplikované věci (psaní do sloupců na stránku, malé/velké písmo, rámečky, dělící čáry apod.) a moje poznámky podle toho také vypadají
já se v tom vyznám a to, že to nepřečte nikdo jiný mi je ukradené
navíc nemám nic jako fotografickou paměť, takže mi ani úhledná stránka nepomůže v tom abych se to naučil (to mám vyzkoušeno, občas si půjčuji poznámky svých spolužáků)
Když to čtu, tak mi to připadá, že jsem to psal já. Teda až na to, že kdybych to psal já, tak tam je spoustu pravopisných chyb. No já jsem byl od základky jedním z nejlepších žáků. V matice bych si dovoloil tvrdit jsem patřil mezi tři nejlepší v ročníce. A to jsme byli výběrová třída. Jsem taky bordelář a sešity si nerad vedu. Ale naše třídní to vyžadovala a tlačila na mě. Nakonec jsem si na to zvykl a měl jsem jí rád. Když jsem odešel ze základky na střední. Tak jsm dostal z matematiky mladou a povolnou paní učitelku.
Ta si mě oblíbila a já ji taky. Jenže i když vyžadovala vedení sešitu, psaní domácích úkolů a zápisky v sešitě, tak jsem vycítil, že i když si je nebudu vést, tak se nic nestane. Vše mi odpouštěla, jelikož jsem patřil mezi ty nejlepší. Nakonec jsem toho začal zneužívat a vedlo to tak daleko, že se můj prospěch z matematiky sice nepatrně zhošil, ale vědomosti jsou na tom opravdu mnohem hůř než dřív. A proto si dovolím tvrdit, že chtít po žácích, aby si vedli sešit a psali domácí úlohy má své opodstatnění. Kdo tomu nevěří, tak na to časem dojede. A ten co nedojede. Je větší inteligent než já a já mu můžu jen blahopřát ke štěstí.
Vzhledem k tomu, že matematika by měla nejen naučit počítat, ale především systematicky myslet a pracovat, ...Ale když mi mozek pokroutilo programování, tak se matika už nějak nechytá. Mám takový pocit, že byť jsou to velmi těsně provázané oblasti, je každé úplně o něčem jiném...
Tiskni
Sdílej: