abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Stara hra pro dos

    31.1.2009 23:57 | Přečteno: 2315× | počítače

    Posteskl jsem si po jedne stare dosove strategii

    Jiste to znate. Vzpomenete si na hru, kterou jste hrali jako mali kluci a ktera vam utkvela v pameti pro svou nekonecnou hratelnost. Dnes se mi to stalo. Jednalo se o prakticky textovou (grafika se stavala pouze z par car) strategii. Clovek mel vlastni zemi, mohl kupovat vojacky a napadat jine zeme. Bylo to malinko podobne poselstvi trunu 1. Velky duraz hry byl kladen na ekonomickou stranku. Clovek mohl zakladat podniky u svych spojencu a mit z toho zisky, nebo jste mohli i znarodnit cizi pozemky na svem uzemi. Nevite prosim nahodou, jak by se takovato hra mohla jmenovat? Zkousel jsem googlit co slo, ale bohuzel jsem se na ni nedostal. Myslim, ze to byla ceska hra a ze jeji jmeno zacinalo na b a melo ctyri pismena, ale nejsem si tim jisty. Nevzpom[n]el by si nekdo z vas?

           

    Hodnocení: 80 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    1.2.2009 01:58 Chameleon | skóre: 21 | blog: bezbarve_zapisky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Nebyla to taková ta hra, jak se tam pokaždé vypsala nějaká otázka na obrazovce, "hráč" odpověděl a jelo se na další otázku?
    /--OpenSUSE, prdel Linuxu.--\
    1.2.2009 02:38 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Ne. To bude neco jineho.
    1.2.2009 04:12 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    vzpomenete si na hru, kterou jste hrali jako mali kluci a ktera vam utkvela v pameti
    manic miner!

    ...i kdyz flappy, nakamoto a starquake jsem mel asi radsi... ale co to komu dneska rekne...
    Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
    1.2.2009 11:14 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    Kupec z Honkongu :-)

    Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
    1.2.2009 12:37 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    +1 co jsem se u toho navztekal !
    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
    1.2.2009 15:25 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    montezuma, drakonus a pak taková plošinovka s pračlověkem, kde si už nepamatuju, jak se jmenovala :(

    xxxs avatar 1.2.2009 15:53 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    praclovek mohol byt heretic.
    1.2.2009 16:01 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    ne, to ne, - ještě vzpomínám - když musel jít přes vodu, tak musel někde najít holinky :)

    Konqui avatar 1.2.2009 16:04 Konqui | skóre: 18 | blog: Konqui | Rožnov pod Radhoštěm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    nebylo to UGH?
    Open/save dialogy z GTK+ jsou nejkřiklavější ukázkou toho nejdebilnějšího software, co vůbec může existovat.
    1.2.2009 16:10 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    www.bestoldgames.net/eng/old-games/prehistorik.php možná to bylo tohle, ale nejsem si jistej

    Konqui avatar 1.2.2009 18:22 Konqui | skóre: 18 | blog: Konqui | Rožnov pod Radhoštěm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Nejlepší pařba je CD-MAN
    Open/save dialogy z GTK+ jsou nejkřiklavější ukázkou toho nejdebilnějšího software, co vůbec může existovat.
    xxxs avatar 1.2.2009 18:29 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    ano, toto som myslel. sorry za mystifikaciu.
    rADOn avatar 2.2.2009 10:02 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: praclovek
    Prehistoric
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
    1.2.2009 21:58 kirpike | skóre: 8 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    Jé Nakamoto, to jsem hrál naposled včera ;-)

    Připletl se mi včera pod myš Medkovo simulátor, tak mi nedalo něco nepustit. Ale už mi to nějak nejde...

    vencour avatar 1.2.2009 08:51 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    Hmm, bejvávalo, Belegost, Barbarian, Hit od the Street, Incredible Time machine, to byly fláky ;-) ... na abandonware apod. nic nenajdeš?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    1.2.2009 17:25 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Bohuzel nic. Zkousel jsem ruzne ceske i zahranicni stranky a nikde nic.
    1.2.2009 18:21 alfonz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    Duna II :) a první UFO:)

    1.2.2009 18:22 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Bohuzel to neni ono, ale jinak diky ;-)
    1.2.2009 20:43 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    neni to diktator co byl i na osmibitech?
    2.2.2009 00:51 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Ne, ten to take nebyl. Ale diky :-)
    2.2.2009 00:53 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Hra by se dala pripodobnit trosku k tripleA, ale jsou tam ty ekonomicke aspekty, ktere jsem popsal v blogu.
    2.2.2009 07:49 petznaku | skóre: 11 | blog: lo0makovo_stesky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

     jejejej, staré gamesy.. jedna mne ovlivnila tak, že od utleho veku pouzivam nick shodny s jejim jmenem... ach bože, jakou ta hra měla ATMOSFÉRU! .. to se dneska moc nevidí....

    2.2.2009 10:00 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Presne tak. V jednoduchosti je sila ;-)
    2.2.2009 21:18 tdx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    Vzhledem k tomu, že se identifikace dost pravděpodobně zatím nepovedla, tak mám pár otázek:

    1) Hra byla v angličtině?

    2) Ve které době se odehrávala (současnost, budoucnost)?

    3) Grafika byla vektorová? Ručně kreslená? Co vlastně zobrazovala?

    2.2.2009 21:20 tdx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

    A ještě:

    4) V jakém grafickém módu běžela (Hercules, CGA, EGA)?

    3.2.2009 04:24 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    4. Hercules to patrne nebyl, ale jestli cga nebo ega to uz z hlavy nevytahnu. Je to uz drahne let ;-)
    3.2.2009 04:27 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    1. Hra byla v cestine

    2. Dobu nelze jednoznacne urcit. Clovek tam operoval s vojaky, tanky a lodemi. Kdyz se na zvolenem uzemi postavil hrad(pevnost) tak z toho byl urcity benefit.

    3. Grafika byla patrne vektorova. Znazornovala hraci pole(fiktivni svet) a oddelovala jednotlive staty, ktere byly take ruzne barevne vysrafovane. Take se vzdy na danem statecku zobrazoval kolacovy graf znazornujici strukturu prumyslu(podniku) v dane lokalite.
    3.2.2009 12:00 petznaku | skóre: 11 | blog: lo0makovo_stesky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos

     kruci! ja mozna vim co myslis, ale na název si nevzpomenu... zkusim se kouknout doma do archivu vykopavek, jestli se tam nevali chuděra

    3.2.2009 18:47 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Stara hra pro dos
    Byl bych ti moc zavazan :-) Moje duse prahne po tom si to zahrat ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.