Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Posteskl jsem si po jedne stare dosove strategii
Jiste to znate. Vzpomenete si na hru, kterou jste hrali jako mali kluci a ktera vam utkvela v pameti pro svou nekonecnou hratelnost. Dnes se mi to stalo. Jednalo se o prakticky textovou (grafika se stavala pouze z par car) strategii. Clovek mel vlastni zemi, mohl kupovat vojacky a napadat jine zeme. Bylo to malinko podobne poselstvi trunu 1. Velky duraz hry byl kladen na ekonomickou stranku. Clovek mohl zakladat podniky u svych spojencu a mit z toho zisky, nebo jste mohli i znarodnit cizi pozemky na svem uzemi. Nevite prosim nahodou, jak by se takovato hra mohla jmenovat? Zkousel jsem googlit co slo, ale bohuzel jsem se na ni nedostal. Myslim, ze to byla ceska hra a ze jeji jmeno zacinalo na b a melo ctyri pismena, ale nejsem si tim jisty. Nevzpom[n]el by si nekdo z vas?
Tiskni
Sdílej:
vzpomenete si na hru, kterou jste hrali jako mali kluci a ktera vam utkvela v pametimanic miner! ...i kdyz flappy, nakamoto a starquake jsem mel asi radsi... ale co to komu dneska rekne...
Kupec z Honkongu
montezuma, drakonus a pak taková plošinovka s pračlověkem, kde si už nepamatuju, jak se jmenovala :(
www.bestoldgames.net/eng/old-games/prehistorik.php možná to bylo tohle, ale nejsem si jistej
Jé Nakamoto, to jsem hrál naposled včera
Připletl se mi včera pod myš Medkovo simulátor, tak mi nedalo něco nepustit. Ale už mi to nějak nejde...
Hmm, bejvávalo, Belegost, Barbarian, Hit od the Street, Incredible Time machine, to byly fláky ... na abandonware apod. nic nenajdeš?
Duna II :) a první UFO:)
jejejej, staré gamesy.. jedna mne ovlivnila tak, že od utleho veku pouzivam nick shodny s jejim jmenem... ach bože, jakou ta hra měla ATMOSFÉRU! .. to se dneska moc nevidí....
Vzhledem k tomu, že se identifikace dost pravděpodobně zatím nepovedla, tak mám pár otázek:
1) Hra byla v angličtině?
2) Ve které době se odehrávala (současnost, budoucnost)?
3) Grafika byla vektorová? Ručně kreslená? Co vlastně zobrazovala?
A ještě:
4) V jakém grafickém módu běžela (Hercules, CGA, EGA)?
kruci! ja mozna vim co myslis, ale na název si nevzpomenu... zkusim se kouknout doma do archivu vykopavek, jestli se tam nevali chuděra