Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Nejprve jsem to chtěl dát do poradny, ale po zjištění, že těch problémů mám víc, jsem se rozhodl hodit to do blogu.
Moje konfigurace je UBUNTU 9.10 - ibm T60 2007-GCG, ati grafika
Mám problém s přehráváním flash aplikací, konkrétně her (texas holdem, pilsner urquell apod.). Stává se mi, že hra funguje, ale obraz zvláštním způsobem poblikává, jakoby se na chviličku odkryly černé čtverce jako podklad. U FF hra funguje, ale poblikává, u opery sice nepoblikává, ale tam je zase problém, že nefungují tlačítka. Zkoušel jsem různý flashe (gnash apod.) a to byla spíš větší hrůza.
Druhý problém mám s wine nebo ne ani tak problém jako lehké potíže. Jedná se mi o hru CS 1.6, hra sice funguje, ale FPS se pohybuje okolo 50 a hra je sem tam trhaná, hratelná ale trhaná. Tady si myslím, že to bude asi mít něco společnýho s grafikou a ovladači, jedu na radeon ovladači. FPS při glxgears:
tomas@tomas-laptop:~$ glxgears 6554 frames in 5.0 seconds 6764 frames in 5.0 seconds tomas@tomas-laptop:~$ glxinfo | grep direct direct rendering: YesOvladače tedy asi dobře nainstalovaný, ale když jsem s tím samým notebookem jel na 8.10 problém tady nebyl a FPS v CS dosahovalo 99 a to pořád.
err:menubuilder:WinMain unknown option -a err:menubuilder:WinMain unknown option -r
mmap() failed: Cannot allocate memoryProblémy se zvukem beru jako méně závažný.
Oproti windows a softu od lenovo se mi v ubuntu vůbec nevede nastavit druhý monitor tak jak si přeju a při restartu se to zase rozhodí a nastavení je v tahu (vlevo od primární plochy notebooku jako další "plocha" na který jsem schopen spustit video a neotevírají se mi tam spuštěný programy).
Tiskni
Sdílej:
$ apt-get moo (__) (oo) /------\/ / | || * /\---/\ ~~ ~~ ...."Have you mooed today?"...