abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Zápisy v kategorii ostatní

    Používáte ukazovače směru?

    7.4.2011 09:59 | ostatní | Anketa | Přečteno: 2532× | Komentářů: 309, poslední 26. 4. 2011 | Hodnocení: 85 % (13 hlasů)

    Poslední dobou se mi zdá, že se lidé míň bojí o svůj život, život druhých a majetek.


    Registrace google maps

    9.3.2011 08:43 | ostatní | Přečteno: 2535× | Komentářů: 15, poslední 11. 3. 2011 | Hodnocení: 100 % (3 hlasů)

    Včera mi přistál e-mail do schránky. Pán před odesláním volal, nebyl jsem bohužel na firmě, takže etlefon přijala kolegyně. Pán přišel s nabídkou registrace do adresáře google maps. Přikládám také e-mail:


    Rekonstrukce půdních prostor v RD část 1.

    17.2.2010 15:12 | ostatní | Anketa | Přečteno: 2721× | Komentářů: 46, poslední 29. 1. 2019 | Hodnocení: 83 % (6 hlasů)

    Startujeme
    Už před nějaký časem jsem se rozhodl, že namísto koupě bytu/RD/pozemku zrekonstruuji 2NP v našem rodinném domě, udělam tedy dnes tak oblíbenou  půdní vestavbu.


    Nevíte o nějaké fábii?

    7.3.2009 12:16 | ostatní | Komentářů: 102, poslední 10. 3. 2009 | Hodnocení: 50 % (4 hlasů)

    Sháním jetou fabii první generace. Pokud by byla po faceliftu, tím líp.

    • motor - 1,2 HTP (47 kW) nebo silnejsi, 1,4 TDi nebo 1,9 TDi
    • karoserie - kombi/combi
    • barva - nezáleží
    • výbava - centrál, elektrika vepředu, ABS, servo, a co bude navíc jen dobře
    • servisní knižka
    • rok výroby - 2004+
    • najeto - do 100 000 km

    Nejlépe obyčejný prodej bez bazaru, bez firmy. Nevíte o něčem v okolí Hradec Králové nebo Pardubic (plusminus autobus)?

    No a nakonec cena, viděl bych to tak do 140 000 Kč s DPH. Nevíte o něčem?

    Update: Nebo ještě jetli nevíte o nějakým dobrým inzertním webu. Prošel jsem autobazar.cz, bazos.cz, hyperinzerce.cz, vyzkouseno.cz


    Výběr tiskárny

    24.2.2009 19:46 | ostatní | Přečteno: 4110× | Komentářů: 55, poslední 31. 3. 2017 | Hodnocení: 40 % (5 hlasů)

    Zdravím. Ve firmě jsme se rozhodli pro barevnou tiskárnu a tak teď vybírám jakou. Mělo by se asi s nejvetší pravděpodobností jednat o laserovou do cca 7k Kč bez DPH. Netiskneme moc, resp. nebudeme na ni tisknout moc (tj. 5000 str./rok). Plnobarevný tisk asi taky moc nehrozí. Spíš mi jde o to vybrat takovou, aby náplň nestála více jak tiskárna resp. poměr cena/výkon. Nemáte nějaký tip z vlastní zkušenosti? Určitě potěší možnost síťového provozu, ale není to nutnost.


    Sluchátka SONY MDR-XD200 & startovací bydlení

    24.7.2008 18:47 | ostatní | Přečteno: 1349× | Komentářů: 11, poslední 26. 7. 2008 | Hodnocení: 100 % (8 hlasů)

    Rozhodl jsem se zakoupit sluchátka k PC pro poslech nejen hudby, abych nerušil okolí resp. přítelkyni. Výběru jsem se moc nevěnoval a zajel do obchodu s elektronikou (DATART ve Futuru v HK) kde jsem se na místě otočil, když mi nechtěli z hygienických důvodů sluchátka pustit. Sice je chápu, ale sluchátka nejsou jako televize. Vzal jsem to tedy přes Sony centrum, kde jsem si ozkusil sluchátka SONY MDR-XD-200.

    Nejsem nějaký audiofil, takže nepoznám jestli hrají nějak dobře nebo špatně. Frekvenční rozsah mají docela slušný a to 10 Hz - 22 kHz. Dle poslechu se mi zdají poměrně vyvážený. Zrovna poslouchám Stinga a nezní to vůbec špatně. Co mě strašně nadchlo, je to, jak mě nic z okolí neruší, opravdu neslyším větrák, nebo lidi z ulice. Na hlavě nijak netlačí a jsou příjemné. Uvidíme po delším používání.


    Kuřecí stehna po thajsku

    3.6.2008 18:45 | ostatní | Anketa | Komentářů: 24, poslední 5. 6. 2008 | Hodnocení: 80 % (10 hlasů)

    Na tenhle recept narazila moje přítelkyně v časopisu "Chuťovka léto 2008".

    Recept je spíše na marinádu než-li na celý pokrm, ale podle mé zkušenosti se to budu snažit doplnit.

    Pikantní červená po thajsku

    Smíchejte:

    • 4 prolisované stroušky česneku
    • 2 lžičky drcených chilli papriček
    • špetku mletého koriandru
    • 1/2 lžičky sladké papriky
    • 4 lžíce hnědého cukru (použil jsem normální)
    • 1 lžičku soli
    • 4 lžíce olivového oleje, rajského protlaku a kečupu

    Celé to promíchejte nebo rozmixujte. Do marinády naložte kuřecí stehna (8 ks). Nechte 2 hodiny rozležet (nejlépe do druhého dne) a pak je za občasného obracení opékejte na grilu. Stačí 25 minut.

    To recept. Já v bytě gril nemám, takže k obědu jsem to opekl v troubě. Zhruba za 30 minut bylo hotovo.

    Chuť: je to hodně nasládlé, ale pálivá paprika to vyvažuje.


    Jaké máte BMI

    30.5.2008 11:54 | ostatní | Anketa | Komentářů: 51, poslední 31. 5. 2008 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Všichni mi říkají, že jsem hubenej a musím víc jíst. Po operaci, kterou jsem měl, jsem zhubl o 4 kg. Dnes po pár týdnech od operace jsem na 60 kg (výšká 168 cm) a dle tabulky BMI jsem na tom v pořádku. Je pravda, že pár kilo navíc mě nezabije,ale tělo si nechce nějak říct. Schválně, jaké máte BMI vy?? (Výpočet zde)


    Odstranění apendixu - update

    30.5.2008 07:24 | ostatní | Přečteno: 3180× | Komentářů: 21, poslední 31. 5. 2008 | Hodnocení: 91 % (11 hlasů)

    Operace

    Je tomu více než týden kdy mě chytl akutní "slepák". Bolest začala kde jinde než v práci okolo desáté hodiny. Bolest byla tupá, ale poměrně velká v oblasti nad pupíkem. Myslel jsem si tedy, že jsem něco špatného snědl a nevěnoval jsme tomu nějak velkou pozornost. Po příjezdu z práce jsem šel na velkou v naději, že mi pomůže od bolesti. Bohužel se tak nestalo, tak jsem použil starý dobrý trik "strč prst skrz krk" a vyhodil snídani. To také nepomohlo a po poradě s mamkou jsem požil mátového čaje.


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.