Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
Suse Studio
Dnes jsem potřeboval nějaký hotový image Linuxu pro VMWARE, rozhodl jsem se jen raději vygenerovat něž používat něco již hotového a velkého. Použil jsem na to SuseStudio SuseStudio má výhodu tu, že se v něm "nakliká" co je potřeba, vygenerování ISO popř. Virtuální mašiny je otázkou chvilky. Velkou výhodou je to, že se vytvořený image může testovat na straně serveru ( u mně byly nějaké problémy na firemní mašině :( dle všeho firewallem našeho serveru. )EDITJiž testy proběhly v pořádku, nějak přes FF to nejelo
Testování image na jejich straně před instalací je výborná věc. Nejede to ani nijak pomalu. Myš se sice občas cuká, ale na ty testy to postačuje. Omezeno je to pouze dobou běhu 60 min.
Na virtuální mašině bylo spuštění otázkou chvíle. KDE 4.3.1. se ukázaly jako živé, stabilní a nebyly s nimi problémy. Opravdovou výhodou je to, že lze použít to co potřebuji a nemusím tahat něco co nemá smysl a spomaluje to celý systém. Lze exportovat seznam i pro KIWI což je další výhoda. Pár screen-shotů z instalace a z chodu je přiloženo, přiložil jsem i grep z okna prohlížeče, kde beží vytvořený image.
Tiskni
Sdílej:
jestlize jsem to pochopil spravne ... tak si na webu muzes naklikat vlastni instalacni cdcko
k cemu je to dobry?emerge --sync && emerge -avuD world
resp. aptitude update && aptitude dist-upgrade
denně - a pokazdé tam něco aktualizovaného vyleze.
A když bych potřeboval instalovat bez netu, tak stáhnu Debian.
This runs on a KVM hypervisor on Novell's servers and exposes the virtual machine framebuffer via VNC to a Flash applet running in the user's browser. There are even buttons to switch to a different virtual console, to press ctrl-alt-del, to press ctrl-alt-backspace, or to change the keyboard layout. Each Testdrive instance gets 512 MB of RAM and an hour to run.Zdroj z LWN lwn Zde je článek na LinuxExpresu s více screenshoty. LinuxExpres