Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
Garmin a Linuxsnažím se nějakým způsobem dostat mapy z OpenStreetu do Nuvi jedinou cestou jak se zdá je cGPSmapper nebo GMapTool.
Tiskni
Sdílej:
Taky jsem nad tímhle delší dobu bádal, mám jak Nuvi 660 tak Vistu Cx a skoncil sem nakonec u VMware Workstation 6 a Win XP + Mapsource.
Mapsource 6.9.2 a novější wine (u mě 1.1.27) funguje jako víno. Včetně přenosu z a na přístroj. Tváří se to jako COM4, rychlost přenosu je mizerná, ale to mě nijak nevadilo. Mám 1GB mikrokaru a na ní se mi vejdou všechny mapy co můžu reálně použít, takže přenosová rychlost mě netrápí. Mám koupenou mapu Evropy (viz screenshot).
Mapsource 6.9.2., starší verze distribuovaná přímo s přístrojem, update jsem zatím nezkoušel aplikovat (volně stažený ze stránek). Mám Garmin 60CSx.
Jak funguje to odemykání map nevím, to by bylo fajn, pak bych mohl použít Landkarte GT, to umí MasSource-Garmin formát, ale ne zamčený. Souštěl jsem odemykání z menu, ale chce to po mě nějaké klíče co nemám, jen přístroj si je umí odemknout, takže v něm ten klíč je, ale z toho přístroje to zase nejde dostat nebo to nejde kvůli Wine. Neměl jsem čas se v tom moc vrtat,
Jak dosts Google mapy do Garmina by mě zajímalo. Rád bych si o tom něco přečetl. Google mapy jsou aktuálnější než ty co mám od Garmina.
Já mám NUVI 760 , používám mapu 2008 + TOPO CZECH , pokud je potřeba použiji nějaký free mapy odsud fatbozz.towerofglass.net/v2/garmin-mapy/
popř. zde je celkem schopný klikací bazmek , který sám ukáže free mapy gpsmapsearch.com/ , ohledně odemykání se bohužel musí použít nějaký warez un-locker.
Mapsource chce vždy kod , který se získá s koupí mapy ... , po odemčení lze udělat transfer na NUVI.