Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
Garmin a Linuxsnažím se nějakým způsobem dostat mapy z OpenStreetu do Nuvi jedinou cestou jak se zdá je cGPSmapper nebo GMapTool.
Tiskni
Sdílej:
Taky jsem nad tímhle delší dobu bádal, mám jak Nuvi 660 tak Vistu Cx a skoncil sem nakonec u VMware Workstation 6 a Win XP + Mapsource.
Mapsource 6.9.2 a novější wine (u mě 1.1.27) funguje jako víno. Včetně přenosu z a na přístroj. Tváří se to jako COM4, rychlost přenosu je mizerná, ale to mě nijak nevadilo. Mám 1GB mikrokaru a na ní se mi vejdou všechny mapy co můžu reálně použít, takže přenosová rychlost mě netrápí. Mám koupenou mapu Evropy (viz screenshot).
Mapsource 6.9.2., starší verze distribuovaná přímo s přístrojem, update jsem zatím nezkoušel aplikovat (volně stažený ze stránek). Mám Garmin 60CSx.
Jak funguje to odemykání map nevím, to by bylo fajn, pak bych mohl použít Landkarte GT, to umí MasSource-Garmin formát, ale ne zamčený. Souštěl jsem odemykání z menu, ale chce to po mě nějaké klíče co nemám, jen přístroj si je umí odemknout, takže v něm ten klíč je, ale z toho přístroje to zase nejde dostat nebo to nejde kvůli Wine. Neměl jsem čas se v tom moc vrtat,
Jak dosts Google mapy do Garmina by mě zajímalo. Rád bych si o tom něco přečetl. Google mapy jsou aktuálnější než ty co mám od Garmina.
Já mám NUVI 760 , používám mapu 2008 + TOPO CZECH , pokud je potřeba použiji nějaký free mapy odsud fatbozz.towerofglass.net/v2/garmin-mapy/
popř. zde je celkem schopný klikací bazmek , který sám ukáže free mapy gpsmapsearch.com/ , ohledně odemykání se bohužel musí použít nějaký warez un-locker.
Mapsource chce vždy kod , který se získá s koupí mapy ... , po odemčení lze udělat transfer na NUVI.