abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Seagate FreeAGent GoFlex

    10.10.2011 18:52 | Přečteno: 1338× | linux | poslední úprava: 10.10.2011 18:52

    Zakoupil jsem disk Seagate FreeAgent GoFlex USB disk s kapacitou 500GB pro jednoho známého.
    Koukám se nějak se nemohu dostat na smarty.

    Připojil jsem ho ke svému SuSe disk je slušně rychlý, dá se sním normálně pracovat, ale nějak se nemohu dostat na Smarty disku.

    Je to tento disk: freeagent pro USB2.0

    Smarty píší toto:
    # smartctl -a /dev/sdf1 
    smartctl 5.39.1 2010-01-28 r3054 [i686-pc-linux-gnu] (openSUSE RPM)
    Copyright (C) 2002-10 by Bruce Allen, http://smartmontools.sourceforge.net
    

    Device: Seagate FreeAgent GoFlex Version: 0148 Serial number: NA0DFALP Device type: disk Local Time is: Mon Oct 10 18:31:55 2011 CEST Device does not support SMART

    Error Counter logging not supported Device does not support Self Test logging

    Zkoušel jsem jej s přepínači pro -d, ale píše stále to stejné.

    Jak jsem se díval uvnitř je normální SATA disk, který by měl jít připojit buď na eSATA nebo na USB/eSATA, ale proč?

    Máte někdo podobný disk a fungují Vám tam smarty?        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    gtz avatar 10.10.2011 19:10 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Zkoušel jsem to i na USB-SATA konvertoru a stále vidím pendrek.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    10.10.2011 19:13 loki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    coz
    smartctl -s on -a /dev/sda
    ?
    gtz avatar 10.10.2011 19:16 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Zkoušel jsem to v dlouhé formě:

    smartctl --smart=on /dev/sdf
    
    a píše to stejné. tedy to co předtím. Nic.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    gtz avatar 10.10.2011 19:18 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Proč sakra zde ještě není tlačítko upravit příspěvek

    Zkoušel jsem to nativně tedy přímo USB-USB. A nic. Tak jsem ten jejich slavný konektor vytáhnul, strčil jsem tam SATA kabel + napájení a i přes převodník USB-SATA to píše to stejné.

    Divné, moc divné
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    10.10.2011 20:17 loki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Tak to nevim. Na vsech externacich, ktere jsem mel v kdy v ruce, to fungovalo. Tezko rict.
    gtz avatar 10.10.2011 20:23 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    No mně právě také fungovalo skoro vše i normální disky fungují přes tu poblblou redukci USB-SATA.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    belisarivs avatar 10.10.2011 21:25 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Proč sakra zde ještě není tlačítko upravit příspěvek
    Protoze pak by nekdo napsal: "Hitler byl frajer, jen vic takovych .... a podobne kraviny."

    Pak by ho lidi zpucovali, ze je blbec nejvetsi a on by to prepsal na neco inteligentniho.

    Navic, kdyz se flamuje, tak se proste flamuje a omlaceni dotycnemu o hubu neco, co predem napsal by jaksi ztratilo to kouzlo, protoze by to zase mohl menit.
    IRC is just multiplayer notepad.
    Václav 10.10.2011 21:32 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Proto je běžně povolená úprava do první odpovědi.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    10.10.2011 21:49 loki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Ale co kdyz nekdo bude mit odpoved rozpracovanou dejme tomu nekolik minut a dotycny mu mezi tim zmeni prispevek, na ktery on reaguje? To by mohlo delat pekne zmatky :) A nebo to osetrit tak, ze se reakce neulozi, pokud se mezi tim zmenil prispevek, na ktery se reaguje. Ale to uz je dost prekombinovane, asi bych to nechal tak, jak je to ted. :-)
    Salamek avatar 11.10.2011 10:24 Salamek | skóre: 22 | blog: salamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    citace ?
    Skutečně nemám v plánu zničit Microsoft. Bude to jen zcela neúmyslný vedlejší efekt.
    kotyz avatar 10.10.2011 20:05 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Mě na 500 GB USB disku od WD smart normálně funguje.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    luta avatar 10.10.2011 23:42 luta | skóre: 20 | blog: muj_blok | Prostějov/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex

    co gsmartcontrol? to udělátko mi v pohodě vyčte smart z disků po usb ikdyž smartctl nechodí (nebo nevím spešl parametry).

    gtz avatar 11.10.2011 10:31 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Stejný stav jako když jsem to dělal ručně
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    kotyz avatar 11.10.2011 10:55 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    To by mělo bejt jen GUI nad smartctl. Podobně taky diskový nástroj z gnome (palimpsest).
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    gtz avatar 11.10.2011 10:44 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Příloha:
    Dnes jsem ho připojil na NTB s Vistama, abych změnil oblast NTFS, kouknu se do CrystalDiskInfa a disk tam je včetně smartů. Že by nějaká fičura jen pro Wokna? Použil jsem tam CrystalDiskInfo 3.5.6. crystal disk info

    Proč na Win ano a v Linuxu nic?
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    Salamek avatar 11.10.2011 10:58 Salamek | skóre: 22 | blog: salamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    zkousel jsi pripojit ten disk primo SATA<-->SATA ? pod linuxem ?
    Skutečně nemám v plánu zničit Microsoft. Bude to jen zcela neúmyslný vedlejší efekt.
    gtz avatar 11.10.2011 11:31 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Přímo ne, na sběrnici nebylo místo a něco jsem dělal co nešlo přerušit. Zkoušel jsem použít USB-SATA redukci a hlásilo to stejné co předtím jen s tím rozdílem, že přes tu redukci jsem viděl typ disků a ostatní hlášení byla stejná jako v případě připojení přes USB.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    Salamek avatar 11.10.2011 12:13 Salamek | skóre: 22 | blog: salamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    no ja bych to videl na ten prevodnik, typuji ze jeho podpora neni pod linuxem dodelana (ono tahat SMART prez USB prevodnik se v mych kruzich povazuje za luxus ktery umi 1/10 prevodniku) pokud u daneho prevodniku SMART funguje pod win a ne pod lin tak bych se zameril na driver (zkusit se poohlednout po nove verzi -- popripadne po specifikaci zda li s tim vyvojar driveru pro dany typ prevodniku vubec pocital)
    Skutečně nemám v plánu zničit Microsoft. Bude to jen zcela neúmyslný vedlejší efekt.
    kotyz avatar 11.10.2011 19:29 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    To bude asi tim, mam usb hdd od wd a tam to funguje, a pak hliníkovej case na disk od wellandu a tam to nefunguje s žádnym diskem. Pak mam ještě sata-ide redukci, ale žádnej sata disk na vyzkoušení. Doufam že tam to chodit bude, protože plánuju přidat do kompu 2TB sata disk právě přes tu redukci, tak by mě nepotěšilo kdyby to přes to neumělo zjistit smart ani teplotu.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    luta avatar 11.10.2011 11:34 luta | skóre: 20 | blog: muj_blok | Prostějov/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex

    crystal disk je docela pod vývojem a podporuje všechny možné i nemožné radiče. Kdysi byl jeden z prvních programů, co uměly vyčíst z JMicron USB-IDE/SATA řadičů smart a nastavovat dokonce i AAM. Doporučil bych zkusit zjistit typ převodníku SATA-USB a dle toho hledat support v linuxu

    http://sourceforge.net/apps/trac/smartmontools/wiki/Supported_USB-Devices

    jinak přímo odtud je nějaké options -d sat

    gtz avatar 11.10.2011 12:55 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Ale ten převodník když k němu připojím disk 250GB SATA 3.5" tak funguje v pohodě. Když jsem přes něj připojil ten disk od ST tak smarty nefungovaly.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    gtz avatar 11.10.2011 13:10 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Příloha:
    Update

    1. gsmartcontrol - NEFUNGUJE
    2. smartctl - NEFUNGUJE
    3. palimpsest - FUNGUJE

    Reinstaloval jsem jak smarty, upgradnul jsem balíček gnome-disk-utility a světe div se, přes Palimpsest to dokonce funguje. Otázka je proč gsmartcontrol píše stále, že disk je nepodporované zařízení"
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    kotyz avatar 11.10.2011 19:31 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Další důvod používat palimpsest - funguje i tam kde to ostatní balí ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    gtz avatar 11.10.2011 21:33 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Zkoušel jsem i na USB-SATA redukci od Kouwellu a funguje. A ostatní nefungují.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    8.11.2011 15:20 j AM | skóre: 2 | blog: skeptik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Seagate FreeAGent GoFlex
    Tak zkus místo smartů použít smart:-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.