Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
# smartctl -a /dev/sdf1 smartctl 5.39.1 2010-01-28 r3054 [i686-pc-linux-gnu] (openSUSE RPM) Copyright (C) 2002-10 by Bruce Allen, http://smartmontools.sourceforge.net Device: Seagate FreeAgent GoFlex Version: 0148 Serial number: NA0DFALP Device type: disk Local Time is: Mon Oct 10 18:31:55 2011 CEST Device does not support SMART Error Counter logging not supported Device does not support Self Test loggingZkoušel jsem jej s přepínači pro -d, ale píše stále to stejné. Jak jsem se díval uvnitř je normální SATA disk, který by měl jít připojit buď na eSATA nebo na USB/eSATA, ale proč? Máte někdo podobný disk a fungují Vám tam smarty?
Tiskni
Sdílej:
smartctl -s on -a /dev/sda?
smartctl --smart=on /dev/sdfa píše to stejné. tedy to co předtím. Nic.
Proč sakra zde ještě není tlačítko upravit příspěvekProtoze pak by nekdo napsal: "Hitler byl frajer, jen vic takovych .... a podobne kraviny." Pak by ho lidi zpucovali, ze je blbec nejvetsi a on by to prepsal na neco inteligentniho. Navic, kdyz se flamuje, tak se proste flamuje a omlaceni dotycnemu o hubu neco, co predem napsal by jaksi ztratilo to kouzlo, protoze by to zase mohl menit.
co gsmartcontrol? to udělátko mi v pohodě vyčte smart z disků po usb ikdyž smartctl nechodí (nebo nevím spešl parametry).
crystal disk je docela pod vývojem a podporuje všechny možné i nemožné radiče. Kdysi byl jeden z prvních programů, co uměly vyčíst z JMicron USB-IDE/SATA řadičů smart a nastavovat dokonce i AAM. Doporučil bych zkusit zjistit typ převodníku SATA-USB a dle toho hledat support v linuxu
http://sourceforge.net/apps/trac/smartmontools/wiki/Supported_USB-Devicesjinak přímo odtud je nějaké options -d sat