NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
# smartctl -a /dev/sdf1 smartctl 5.39.1 2010-01-28 r3054 [i686-pc-linux-gnu] (openSUSE RPM) Copyright (C) 2002-10 by Bruce Allen, http://smartmontools.sourceforge.net Device: Seagate FreeAgent GoFlex Version: 0148 Serial number: NA0DFALP Device type: disk Local Time is: Mon Oct 10 18:31:55 2011 CEST Device does not support SMART Error Counter logging not supported Device does not support Self Test loggingZkoušel jsem jej s přepínači pro -d, ale píše stále to stejné. Jak jsem se díval uvnitř je normální SATA disk, který by měl jít připojit buď na eSATA nebo na USB/eSATA, ale proč? Máte někdo podobný disk a fungují Vám tam smarty?
Tiskni
Sdílej:
smartctl -s on -a /dev/sda?
smartctl --smart=on /dev/sdfa píše to stejné. tedy to co předtím. Nic.
Proč sakra zde ještě není tlačítko upravit příspěvekProtoze pak by nekdo napsal: "Hitler byl frajer, jen vic takovych .... a podobne kraviny." Pak by ho lidi zpucovali, ze je blbec nejvetsi a on by to prepsal na neco inteligentniho. Navic, kdyz se flamuje, tak se proste flamuje a omlaceni dotycnemu o hubu neco, co predem napsal by jaksi ztratilo to kouzlo, protoze by to zase mohl menit.
co gsmartcontrol? to udělátko mi v pohodě vyčte smart z disků po usb ikdyž smartctl nechodí (nebo nevím spešl parametry).
crystal disk je docela pod vývojem a podporuje všechny možné i nemožné radiče. Kdysi byl jeden z prvních programů, co uměly vyčíst z JMicron USB-IDE/SATA řadičů smart a nastavovat dokonce i AAM. Doporučil bych zkusit zjistit typ převodníku SATA-USB a dle toho hledat support v linuxu
http://sourceforge.net/apps/trac/smartmontools/wiki/Supported_USB-Devicesjinak přímo odtud je nějaké options -d sat