Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Čím líp se lidé mají, tím méně mají dětí.
To mi přijde jako značné zjednodušení. Když se rozhlédnu okolo (v téhle části dědiny moc chudých lidí není), podobnou korelaci moc nevidím. Viděl bych to jako souhru více faktorů:
Kdyby Topolánkova vláda nesnížila sociální odvody, tak by žádné schodky nebyly. Akorát nevím, zda to od něj byl populismus nebo snaha o posílení strachu z nedostatku peněz na důchody.
...sice masověji motivovat lidi, aby si pořídili víc dětí. .. tahleta neustale opakovana hovadina mi fakt trha zily. Proboha lidi, jsme tady vsichni s vyssim vzdelanim, je to skutecne tak tezke si i privatne propocitat, jake nasledky takove opatreni ma.Třeba by to mohlo mít za následek přinejmenším větší tlak, nepouštět sem tuny přistěhovalců např. z muslimských zemí...
Samozrejme existuji studie, ktere to vyhodnocuji presneji a zahrnuji vsechny mozne budouci trendy, ale i kdyz svet zustane ekonomicky zhruba takovy jaky ho zname dnes, tak se zvyseni porodnosti projevi nejdrive za 60-80 let.Pokud se porodnost zvýší teď, tak se to na ekonomice projeví za cca 20-25, na to nemusí být žádná studie
Prosim zejmena pravicove obcany, aby si vlozili do lebky mozek, nez zacnou diskutovat.No, ty ho tam zjevně nemáš...
Ale donutit lidi makat do 70 je píčovina na entou za kterou budu jako 30 letý člověk rozbíjet držky...
Ale prosím... Jen abys nedostal nakládačku ty, třeba by tě mohl nějaký pravicově orientovaný občan skopat ze schodů. ~,^
Duchod neni zadne sporeni, protoze mame prubezny system. Ted platime soucasne duchodce a nam nejspis neda nikdy nikdo nic.To mi na současných diskusích nejvíce vadí. Ta nespravedlnost, kdy současní a zanedlouho budoucí důchodci chtějí více v dřívějším věku, a mi dostanene mnohem méně, později v tom lepším případě a nebo už nedostaneme prakticky vůbec nic.
Zhodnocovat? Vzhledem k tomu, že tam ty peníze budou ležet, bude klesat jejich hodnota o inflaci + soukromá pojišťovna si z nich sebere svůj bakšiš a nebude smět investovat do rizikových věcí, takže zhodnocení bude malé. Výsledek - budeš rád, když skončíš šul nul beze ztráty.
A je to zase jak v té pohádce: jen dva prstíčky… Stejně jako třeba se zdravotními poplatky, které teď budou zvyšovat.
Celý ten přechod se zaplatí z našich peněz (kvůli tomu se má zvedat DPH). Až dojde na vyplácení z těch fondů, tak se zjistí, jako v jiných zemích, které to zkusily, že to nefunguje a zase se to bude vracet zpátky.
Mohl byste prosím expertně vysvětlit, kde se v těch fondech a investičích společnostech berou ty peníze (jak se vytvářejí hodnoty)Nevím jak u konkrétních fondů, ale obecně princip investic je ten, že investor (kapitalista) se dohodne s podnikatelem. Podnikatel má plán na výrobu něčeho, ale nemá na počáteční investice (koupě technologie, výrobních prostor, propagace). Investor dodá ty prostředky na start výroby, a za to má podíl ve firmě - tj. podíl na všech budoucích ziscích. A právě ten podíl na ziscích - tam se berou ty peníze, ty vzniklé hodnoty. Podnikatel by mohl jít za bankou, ale na tu je to moc velké riziko. Nebo si představte tak, že investor dává úvěry s nadinflačním úrokem.
Společnosti dividendy až tak bežně nevyplacejí, a když už ano, tak relativně nízké vůči ceně akcií (a sotva za těch 40-50 let odpovídají vkladu, natož s potřenbou reálného udržení peněz), takže na podíl ze zisku to v reálu také moc nevypadá.Nevím, z jakých podkladů vycházíte. Veřejně známé jsou dividendy veřejně obchodovaných akcií (na burze). Tam je problém, že je obrovské oddělení menších akcionářů od řízení firmy a podobá se to těm sázkám. Někdy. I tak, dividendy ČEZu, Komerční banky, Telefóniky ČR - nejsou za poslední roky vůbec špatné. Otázka je vývoj v těch 50 letech. Jenže investiční fond nemusí kupovat akcie na burze. Může koupit podíl ve firmě nebo celou firmu, která na burze vůbec není. A tam výši dividend neznáte. Jenže ta firma, je-li vedena dobře má zisky. A ty zisky jsou buď na dividendy, nebo se reinvestují, čímž zase roste hodnota firmy - můžete ji případně prodat za více. Je tam riziko, hlavně dlouhodobě. Snad proto jsou penzijní fondy teď hodně svázané, do čeho mohou investovat, a proto ty výnosy nestojí za nic. Třeba ve Velké Británii jsou penzijní fondy i takovou formou, že členové fondu jsou zaměstnanci podniku, který je plně vlastněn fondem. Tj. zaměstnanci mají přímý podíl na zisku a na majetku. A další věc - ten podíl ve firmě neznamená jen dividendy, ale i podíl na majetku. U normálně běžící firmy, které část zisků reinvestuje to obnovy a oprav majetku, ta cena majetku roste v průměru minimálně stejně s inflací. Takže i když se nevyplácí dividendy, jste proti inflaci chráněn. Zjednodušeně - když teď koupím firmu za X, která bude dalších 40 let standardně běžet, tak za těch 40 let musí mít hodnotu minimálně zase X - ale ne nominálně, samozřejmě v reálných cenách! Podívejte se, jak investují firmy EnergoPro, Energetický a průmyslový holding, PPF, Agrofert Andreje Babiše. Oni sice ty původní majetky nezískali úplně korektně. Ale oni dnes umí koupit firmu, kdy se jim počáteční investice zaplatí za míň jak 10 let, a pak už se vydělává. Kumšt je v tom, poznat zdravou firmu v dlouhodobě ziskovém odvětví, a umět ji řídit, aby nezkrachovala a ty zisky měla. To je realita. Doporučuji shlédnout rozhovory na motejlek.com - např. Krušina, Křetínský.
V některých zemí to zjevně dělali špatně ("investují" a brzy zase "prodávají podíl"; sází na výsledky sportovních utk... nálad na burze), protože když spořící své peníze chtěli, tak inflace neinflace, v horším případě nominální hodnota vkladu v době, kdy bylo ptřeba jej začít čerpat, byla zlomkem celkově vložené částky (protože jenom z přeskupováním sázek lze těžko, zejména v horizontu těch 40-50 let, vytěžit hodnotu tam, pokud žádnou netvořím).Tak to jsou spekulace na burze, to jsou fakt ty sázky, to už je zdegenerované. Takový Babiš se na burzu dívá také tak - vyjádřil se ve smyslu, že nechápe, jak se hodnota firmy může měnit z minuty na minutu... U fondů je problém, že lidé tomu nerozumí, a že chtějí nějaké zaručené výnosy. Což jde těžko. Kdyby to fondy dělali jako výše zmínění soukromí investoři, byly by výnosy úplně jinde. Ještě - kde vznikají ty hodnoty - v důsledku prací lidí v té firmě, kterou fond (spolu)vlastní. Představte si třeba elektrárnu/teplárnu, uhelnou. Moc nefunguje, nevydělává, majitel si s tím neví rady. Rozhodne se ji prodat, dejme tomu za 10 × roční zisk. Nový majitel zajistí levnějšího dodavatele uhíl, něco málo zainvestuje na zvýšení efektivity výroby, vyhází neschopné lidi a nabere pár lepších. A další rok může být zisk násobně větší. A pak každý rok. Do 10 let je splacena nákupní cena i další investice, vč. pokrytí infalce. Pak už jen čisté zisky. Nebo prodej té firmy - a to za cenu podstatně vyšší než nákupní + inflace. Co je na tom nejasné?
Ta nespravedlnost, kdy současní a zanedlouho budoucí důchodci chtějí více v dřívějším věku, a mi dostanene mnohem méně, později v tom lepším případě a nebo už nedostaneme prakticky vůbec nic.A predstavte si tu hruzu, protoze se take dozijeme delsiho veku a budeme se muset starat o mene deti, takze nam zbyde vic casu na nas samotne. Je to proste od te minule generace naprosta nehoraznost.
sociální a důchodové pokud jsi OSVČ tak platíš pouze zálohy, ale Ty nejsou přeci povinné.Sociální a důchodové u OSVČ není dobrovolná věc. Ověřte si fakta. Nevím, jak s tím souvisí zálohy.
stejně důchodové zaplatíš pouze jen jako to minimum a stejně si to odečteš z daníZdrávka/socka se do nákladů nepočítají. Jediné možné zaonačení je nepřiznat příjmy. To je něco jako jít vykrást obchod, prostě někoho okrádáte. Žádný "správný účetní" neexistuje.
Kolik je firem co dluží státu na daních, sociálním? Hodně.Od toho tu jsou exekuce. Mimochodem, daň z příjmu jde do rozpočtu obcí, takže se sociálním pojištěním to moc nesouvisí. Na místní firmy nadávejte, až nebude mít obec na opravu silnice na náměstí nebo tak něco.
Jediné možné zaonačení je nepřiznat příjmy.nebudeme se handrkovat za slovíčko, však víš jak se to dělá ne? copak nevíš jak se čachruje s majetkem a sklady když je před roční uzávěrkou? Dokonce i kalousek o tom někde hovořil, že ho to štve, že ví, že takto to funguje a bude fungovat a nic se s tím nelze udělat.
Od toho tu jsou exekuce.Většinou se jedná o velké firmy a tam ty exekuce jsou problém. Někde jsem zahlédnul statistiku za rok 2008/2009 a nebyla to lichotivá čísla.
Mimochodem, daň z příjmu jde do rozpočtu obcí,ta je snad rozdělována dle toho jak je obec velká?
1.) sociální a důchodové pokud jsi OSVČ tak platíš pouze zálohy, ale Ty nejsou přeci povinné.Pletete si pojmy z dojmy, zalohy jsou povinne pokud je podnikani Vase hlavni cinnost, coz je vzdycky, pokud vydelate vic nez 56k za rok OR k tomu podnikani jeste nepracujete.
Mi pověz, z čeho se má na ty důchody vzít. Buď se zvýší odvody na důchody (takže se lidem vezme víc) nebo se do důchodu půjde později (takže se lidem dá míň).Pokud myslíte teď, tak zjevně zvýšením DPH. Jinak třeba oddělením tak, aby to nešlo použít k ostatním rozkrádačkám. Ale chápu, že politická vůle zpřehlednit, co kam proč asi nebude existovat napříč "spektrem". Ona ta jedna hromad a o tolik to celé nevyšlo je vlastně "fajn". Pokud myslíte jednou? Na rozdíl od politbyra a komise zástupců penzijních fondů, odborná veřejnost je zjevně mnohem opatrnější ve svých soudech. Nakolik jsem pochopil ze svého kontaktu pochopil, tak seriózní odpověď je: co bude nevíme. Ostatních bych viděl jako účelovou manipulaci. Čímž nezpochybňuji, že se něco hodně říká/píše. A kladu si otázku, proč? Aneb: Cui bono? Jinak, nakolik to zpovzdálí sleduji. Část medii sice říká, že odbory nechtějí reformy. Ale můj dojem spíše byl, že jejich námitka je: Šlo by to bez arogance moci a pobavit se s námi na tripartitě, než celkem nahodile vše rozvrtáte?
Jinak třeba oddělením tak, aby to nešlo použít k ostatním rozkrádačkám. Ale chápu, že politická vůle zpřehlednit, co kam proč asi nebude existovat napříč "spektrem". Ona ta jedna hromad a o tolik to celé nevyšlo je vlastně "fajn".Důchodový systém je pěkných pár let oddělený od SR a opravdu tam žádné velké přebytky nikdy nebyly.
Mi pověz, z čeho se má na ty důchody vzít. Buď se zvýší odvody na důchody (takže se lidem vezme víc) nebo se do důchodu půjde později (takže se lidem dá míň).Nechapu, proc jsi tak proti vyssim odvodum. Vzdyt to neni jenom negativni, je to proste cena za delsi zivot. Zivot je delsi, a proto je chudsi (pri stejne produktivite prace, ta muze ovsem take vzrust a pomoci tomu). Dal bys radsi prednost tomu mit ho kratsi a o neco malo vic penez? Krome toho si zrejme neuvedomujes, ze fondovy system (tedy system sporeni) znamena dvojnasobne odvody (alespon pro zamestnance, u vas podnikatelu nemam tuseni, tam je to trochu komplikovanejsi). Samozrejme, opomijim aspekt solidarity, protoze na ten zkratka u nekterych lidi nema cenu apelovat (nechci se te dotknout, ale pocitam te mezi ne).
Zdravím a doufám ve slušnou debatu (z mé strany dnes garantuji)
Promiň, ale Tvůj první odstavec, zásadně sním nesouhlasím. Právě proto, že je život delší, tak je bohatší. Stihneš vypordukovat více hodnot. Já bych rád upustil od státem řízeného hospodářství, čímž státní školství z mého pohledu je a přestal držet lidi zavřené v akvárku nějaké fiktivní jistoty, že ve 20. letech vyjdou ze školy a to jim stačí až do smrti. S celoživotním vzděláváním, kde mi cena řekne, jaká je po daném oboru poptávka, tak i méně šikovný člověk, kterým býval ve dvaceti, po padesátce své škušenosti může předávat mladším třeba ještě 20 v pohodovém tempu, které zvládne.
Pokud se však takového tempa a možnosti absolutně neovlivnit vývoj ve společnosti a ekonomice bojíš, logicky musí přijít nástroj, kterým ho spomalíš, tj. plánování, garance násilím a vyšší odvody. Chápu tě, strach s neznáma a nemožnost uchýlení k jiné jistotě, než je víra v sebe sama je dost těžké, ale ne nemožné!
Fondový systém páně kalouska je abosolutní zhovadilost stejně jako všechny fondové systémy v době MMF, centrálního bankovnictví a státy ovládaných měn. "politicky" garantovaná stabilita měny? Děkuji nechci, raději se zaopatřím jinak.
Opomýjení solidarity? Promiń, já ve svém jedná nacházím solidarity podstatně více. Chci pro všechny lidi stejné možnsoti, státem nekřivený trh a konkurující si měny, daně aby i méně schopný člověk měl šanci na slušný život. Chyba je se dívat na život, ekonomiku staticky.
a nebo rovný důchod. (koncept zde)
státní garance 1/3 průměrné mzdy (dnes přes 8 tis.) je málo? nad 2/3 průměrné mzdy možnost peníze jdoucí na důchodovou daň použít podle vlastního uvážení (např hypotéka, podnikání nebo děti= vůbec nejlepší možnost, zajistit jim kvalitní vzdělání, ne to státní!) je špatná vyhlídka? Krití velkého výpadku díky menšímu objemu přerozdělovaných peněz s výnosů státních podniků a úspor na straně státu.
Základní myšlenka je, že procházíme transformací a NEMŮŽEME SE postavit zády ke generacím, které neměli možnost se na důchod připravit a MUSÍME je zabezpečit = to je bez jakékoli diskuze. Tyhle generace si dojedou ve "starém" průběžném systému, do rovného důchodu nastoupí až generace nové, typicky ty generace, které vstoupí na prac. trh v rok zavedení reformy. Zvýšený věk odchodu do důchodu, to je otázka.
Nějaká příklady.
A to pozitivum v podobě rapidně nižšího přerozdělování, ČR to přeji :)
PS: To vše musí přijít ruku v ruce s dalšími reformami, nebo rovný důchod dopadne sociální katastrofou jako ve VB... to je doufám jasné.
Tak to abys rovnou zakázal i demonstrace a protesty proti těm legitimně zvoleným vládám, protože ta chystaná akce není nic jiného.To není demonstrace ve volném čase, to je nepracování kvůli politickým cílům namísto volebního hlasu, když mají pracovat a poskytovat mi službu, kterou jsem si zaplatil například v měsíšní jízdence.
Ty demonstrace maji duvod, a ten je nespokojenost s vladou.
Ta tady bude vždycky. Nebo aspoň dokud budou vlády podobného kalibru jako v posledním minimálně desetiletí a občané budou Češi. Zvláště u piva.
Kdyz to je tezky, tady se uz dost dlouho nevoli nekdo, ale proti nekomu. A ani se nedivim. Znechuceni z osmi let vlady CSSD a z jejich aferek a afer se pretavilo do vysledku poslednich parlamentnich voleb. Navic to podporila Modra sance a mozna Kubiceho zprava. Chlapci modri to okamzite pochopili jako bianco sek k cemukoliv. Zahodili Modrou sanci, Smlouvu s obcanem a dalsi balast a vyrazili na ztec. Uz jim nestacili rozkradacky v ramci systemu, uz se rovnou snazili nastavit system tak, aby penezovod byl legalni, nicim jinym penzijni a zdravotni reforma ve skutecnosti neni. Maji navic smulu v tom, ze zrovna zacala krize, ktera odhalila slabiny systemu ktery oni propaguji, k tomu se pridaly i jine problemy, takze je soucasny vysledek na vazkach. Ale celkeve se obcan vezdejsi uz davno pri volbach neorientuje tim, kdo co slibuje, ale tim, kdo ho momentalne vic nasral, protoze sliby leti do kose nejpozdeji s nepouzitymi volebnimi listky. Stavajici strany jeste nekolikrat protoci a pak se lidi naserou definitivne a zvoli si nejake komunisty ci neco na zpusob tech vselijakych Narodnich ci Delnickych stran za strasliveho udivu a narku stavajicich politiku a jednodussich jedincu (Jak to? Vzdyt my jsme prece ti DEMOKRATI). Jenze lidi si nechaj srat na hlavu jen nejaky cas a pak se najkym zpusobem pricini o to, aby to to, co se stalo bahnem zmizelo. Tedy ne, ze by si tim vetsinou pomohli... Prikladu z minulosti mame dost, kdo zna trosku dejepis, tak si urcite na par vzpomene.Reseni? V zasade dve. Nastoleni prava. Aby zlodej sel za zlodejinu brucet, podvodnik za podvod taky. Druha alternativa je v zasade jen dalsi klesani do bahna a nasledne nasilnosti. Prvni alternativa dava jakous takus nadeji na zachovani statu ci spolecnosti. Druha nevede do Recka, ale do Somalska. Ony totiz odbory nejsou nemoc. Jsou priznak. Priznak toho, ze neco kvasi. A volat po vodnich delech a slznem plynu je asi tak na urovni lecby ledvinove koliky brufenem. Ano, bolest zmizi. Ale jen bolest, ne kamen. Co se prava tyce, trochu jsem to tu natukl ve vlakne s Milanem Jurikem (soudkyne, byt vs. predbezne opatreni). Ano, treba je to vse nahoda. Jenze za poslednich dvacet let je tech nahod uz moc. A mne moc nebavi poslouchat tahle "vysvetleni" a je jedno, jestli to rika kapsarka v tramvaji ("panovi ta penezenka upadla, tak jsem mu ji tam vratila, o penezich nic nevim") nebo ucetni politicke strany ("on za ta zfalsovana danova priznani nemuze, on je nedelal, jen je podepsal"). Posledni dobou se bavim u detektivek. Konec je vzdy takovy, ze detektiv - hrdina odvypravi hlavnimu padouchovi presne popis jeho cinu, vsem je jasne, jak to probihalo, padouch skloni hlavu a prizna se. U nas by vse poprel a advokat by u soudu uspel s nejakym tim "ja bodnul do kabatu a von v nem byl chlap, sam mi spadnul na nuz a pak jeste devetkrat".
Revoluce, která ale, jak historie ukazuje, často končí tak, že se na jejích křídlech dostanou nahoru stejné svině jako jejich předrevoluční předchůdci,S tim souhlas, sam nepisu nic jineho.
Tedy že strany nebudou mít pár tisíc skalních členů a jen o málo více neméně skalních voličů, ale širokou základnu, která se bude o dění zajímat, podobně voliči vůbec budou u voleb používat mozek a ne logiku 30 Kč ve šrajtofli, reformy se nebudou negovat, nýbrž diskutovat a upravovat směrem ke konsenzu.Tohle bych oddelil na dve ruzne otazky. Jedna je otazka stran jako sirsich uskupeni. To zni sice hezky, ale skonci to na tom ze kdo jde do stran za jinym ucelem nez si nahrabat, v zajmu dusevni hygieny zase rychle vypadne. Jeden muj znamy, zadne orezavatko, se stal zastupitelem v jednom prazskem obvode. Nevydrzel dlouho. Glosoval to slovy "tohle je uz i na mne moc". Druha vec je konsensus a diskuse. K tomu nepotrebujes sirokou clenskou zakladnu strany. To jde i mezi odborniky, vladou a opozici. To, co si rika pravice tu vladne uz pet let. Videls nejakou diskusi o reformach? Kde? Zatim jsme se vzdy dozvedeli, co je pro nas, nemyte a necesane volice dobre. Takze opet to same, negace je az jen reakce na jednani ve stylu "silou, Katusko, silou". Kdyby slo o nejakou negaci z principu, nebyly by stavky ted, pet (!) let po nastupu soucasne garnitury k moci, ale uz tenkrat v roce 2006.
Přiznala tak, že jeden hlas v naší demokratické republice z horní dolní není stejný jako hlas z velkých měst a dělí se to snad 1:4. To znamená, že za jeden hlas v Praze dostanou 4x více než v horní dolní.WTF?
Přiznala tak, že jeden hlas v naší demokratické republice z horní dolní není stejný jako hlas z velkých měst a dělí se to snad 1:4. To znamená, že za jeden hlas v Praze dostanou 4x více než v horní dolní.Člověče, hoď sem zdroj, nebo raději přestaň brát co bereš :)
Někdy si říkám, že mít všechno tak hezky nalinkované jako Petr Tomášek nemusí být tak špatné. Stačí vědět, že ti špatní jsou odboráři, Paroubek, nebo CZ NIC a ušetří to docela dost úsilí.Ano, odbory, nebo paroubek jsou jednoznačně špatní, protože to vyplývá z toho, jak se chovají. (CZ NIC do toho netahejte, to je trošku jiný příklad, tam se jedná tak trochu o hec, protože se mi nelíbí jejich propagandistický přístup k IPv6.)
Navíc vaše chyba je, že jste tak zaslepen svojí levičáckou ideologií, že ani nejste ochoten připustit, že by zrovna ti co stávkují mohli zároveň patřit k bandě těch, kvůli kterým je tato zem tam, kde je...Tak silná slova by si zasloužila podepřít i něčím onačejším - třeba kdo ze současných odborářů může za to, v jakém srabu jsme teď? Já na svém mám politiky s Václavem v čele (ovšem i takoví jako Grérg, nebo Gross by se tam vyjímali docela dobře), přes nejrůznější soudce, státní zástupce a podobně. Z odborů mě vážně nikdo nenapadá, vás ano? Nebo je to jenom klasické kydání špíny na nepřítele?
Nedávno jsem slyšel o výzkumu (tuším z Británie), který (údajně) dokazoval, že mozková aktivita u pravičáků a levičáků se významně liší. Zatímco levičáci mají nadprůměrně rozvinutá centra, která souvisí s pocity, tak pravičáci ta, která mají co do činění s (logickým?) myšlení.Počítám, že se odkazujete na Mozky liberálů a konzervativců se liší. Jak a proč?.
Vědci tvrdí, že mozek liberálně smýšlejícího člověka obsahuje více šedé hmoty v té části, která je spojována s porozuměním. Oproti tomu konzervativci mají větší tu část mozku, která odpovídá za vnímání a zpracování strachu.Nechcete nám tu doufám tvrdit, že britští konzervativci jsou levičáci, že ne?
Jak je možné, že posunutím vzniknou větší ztráty? Že by to dalo odborářům víc času si nakrást?Kratší a menší stávka == menší škody, delší a rozsáhlejší stávka == větší škody. V našem školství je něco naprosto špatně, nebo to bude ta voda tady?
Nějak jsem nezaznamenal, že by pondělní stávka měla být kratší a menší. Vyhrožovali od začátku, že celý den nic nepojede.Původně měla být od 3 ráno přibližně do 4 odpoledne. Ve čtvrtek je plánována na 24 hodin (poděkujme bratru Kalouskovi za projev jeho občanské statečnosti, s níž zajistil vydání předběžného opatření a lití oleje do ohně) a to ji mezitím podpořily další odborové svazy jako policie, nebo hasiči.
poděkujme bratru Kalouskovi za projev jeho občanské statečnosti, s níž zajistil vydání předběžného opatření a lití oleje do ohněNic proti, ale trochu mě odbory připomíná chování různých sadistů, diktátorů, atd. Jakmile se oběť snaží cokoliv udělat, tak je ji potřeba zbít ještě daleko víc... Sorry, ale za co může Kalousek?
Jakmile se oběť snaží cokoliv udělat, tak je ji potřeba zbít ještě daleko víc...Vyjimecne souhlasim. Predbezne opatreni a hlasky o omezeni prava na stavku nicim jinym nejsou.
Tak ono je pravda, že v našem banánistánu je už asi normální i to, pražský městský soud posuzuje situaci podle budoucích zákonů a na požádání člena vlády.Kritizovat soudy za to, že rozhodují podle zákona, jenom proto, že se ti to nehodí do krámu, to je ve většině slušných nehoráznost!
Hlavně je ovšem potřeba neustále zdůrazňovat, že za všechno zlo mohou odboráři, nebo Sobotka s KSČM, nebo třeba zaslepení levičáci jako já.Což dokládáš i tímo příspěvkem (že jsi zaslepený levičák).
Používat slovo oběť pro (nejen naši, jakoukoli) vládu - to už význam toho slova o pár světelných let přeceňujete.1) pokud jste si nevšiml, tak mi nešlo o to kohokoliv nějak označovat, ale ukázat na to, že se odbory chovají jako zmrdi. Asi nejlíp by se to dalo přirovnat ke scénám z filmů popisujících přepadení banky, při kterém lupič drží rukojmí a někdo z rukojmích, nebo policistů se pokusí „něco podniknout“ a to se nezdaří. Většinou pak se lupič nasere a „potrestá“ např. nějakého rukojmího tím, že ho odkrouhne. Přesně takto se mi jeví odborářští čůráci, když prodloužili dobu stávky na 24h... 2) přesto si myslím, že termín „rukojmí“ je zde naprosto namístě: jako oběť totiž chápu kohokoliv, na koho jest útočeno, aniž by se měl možnost rozumně bránit.
Jako člověku dojíždějícímu do práce MHD se mi moc nelíbí, že si mě proti mé vůli nějaké bolševické prasatta berou jako rukojmího a ještě mají tu drzost vystupovat i mým jménem ("jménem všech pracujících").+A(10^(10^10); 981) Účast ale důrazně nedoporučuji. DPP určitě použije, jako obvykle, když rukojmí nechtějí poslouchat, osvědčenou hrubou sílu. Jako nejúčinnější obranu proti teroru DPP vidím nevyužívání jejich služeb. Svinstev jako vytlačování ze silnice jejich autobusy nebo teror tramvajemi se tím člověk sice nezbaví, jako ne-zákazník však pak může mít v případné při mnohem lepší postavení. //navázání na předchozí vlákno s tebou o podobném tématu: co elektrokolo?
Takže co ve čtvrtek? budete doma a relaxovat? nebo se dostavíte autem, kolem apod. do práce?Pojedu do školy na kole, jako každý den. Doufám, že na silnicích, které při tom používám, nebude blokáda moc znát. Předpokládám ale, že vyučování zruší/zkrátí, protože dvě třetiny studujících i vyučujících prohlásily, že jsou na DPP/ČD tak závislí, že nemůžou přijet.
Tiskni
Sdílej: