Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Co je na nich antropomorfního?
Přiznejme si otevřeně, úroveň vzdělání naši zvěře je mizerná. Nejen že psi žerou chleba zapovězený Čapkem, ale třeba ptáci včely, kterým se mají podle knih odborných vyhýbat. Hnízdí si to kde chce, žere si to co chce... chovaj se jako lidi!
Neberte ty pohádky doslova! Já Vás varuju. Kolikrát jsem byl v noci v lese! A myslíte že jsem potkal dvanáct měsíčků? Že mi dali jahody? Prdlačku! Jenom pět jich tam sedělo kolem ohně -- ostatní měli náhradní volno, červen cumlal lahváče, čuměl na debilbednu a nadal mi ani loknout, natož jahody!
Ještě tu máme výklad pohádek dle Freuda, či Junga. Zde by dort představoval orgasmus a chleba nejspíš kastrační komplex. Podle Junga se jedná o archetypy a tvorba dortu je symbolem pro výrobu kamene mudrců. Pak jsou tu výklad hermetiků, ale ty jsou hermetické a esoteriků, ale ty jsou esoterické a tak šmytec, konec a smajlík nakonec, aby to někdo nevzal vážně.
když to tak nepochybně je.
Tiskni
Sdílej: