Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pokud bydlíte v nějakém městě, určitě víte, že probíhá spousta charitativních sbírek. Tu na slepecké psy, tu na postižené, nebo na cokoliv jiného. Většinu z výběrčích tvoří mladé holky, a přiznám se, že odolat jejich prosbě je velmi těžké . Myslím, že s tím organizátoři počítají. Ale vždy jsem to chápal jako činnost skrz naskrz dobrovolnou, buď ty peníze dám, nebo ne. A nikdo mě k tomu nenutí.
Bohužel, narazil jsem taky na pár týpků (většinou se nejedná o výše zmíněné slečny), kteří zjevně trpí nějakým mesiášským komplexem. Výběr peněz je pro ně prakticky svatou záležitostí. Když jim zrovna nechci nic dát, hned jsem pro ně spodina, co si ani nezaslouží žít! Podobné způsoby mě dokáží skutečně nasrat a nechápu, jak s takovým přístupem mohou vůbec takovou práci dělat? To se hodnota lidí počítá jenom podle odpust.., ehm příspěvků na charitu? Naštěstí jsou "výběrčí" většinou příjemní lidé, kterým rád a (především) dobrovolně připěji.
Tiskni
Sdílej:
To o propíjení vybraných peněz nevím, je to skutečně pravda?To by nebolo až také hrozné, pokiaľ by sa jednalo iba o tento spôsob sprenevery. Nuž horšie je, že z niektorých charitatívnych akcií sa financuje v Afrike i napr. armáda. Samozrejme rukolapný dôkazom to nedokážem podložiť, ale ako sa vraví "bez vetra sa ani lístok nepohne". V čase, keď som sa aktitvnejšie venoval charite, tak to bola v tomto poli nehoráznosť, a porušenie morálneho char. kodexu. Došlo i šetreniu, no vyšetriť a vyriešiť, či inak sa domáhať pravdy je v Afrike podľa mojich iformácii, temer nemožné. Tam sú jediným nástrojom peniaze. A ľudkský život má na niektorých územiach veľmi nízku cenu. Ale to som už príliš odbočil:)
NIC VAM NEDAM!!! nech sa stara stat, platim mu dane ...Tohle je velmi hloupe stanovisko. Stat ze sve zasady je spatny hospodar (soukrome mu rikam zlodej). Je spousta problemu, ktere jsou pod rozlisovaci urovni uredniku. Tech moznosti, co je spatne, je hrozne moc a tak proste neni mozne, aby stat spravoval vsechno. Spise se stane, ze urednici budou lini se zabyvat navrhy, kde vsude by mel stat zasahnout a neco zlepsit, vyberou par oblasti a do nich slepe naliji vsehcny volne penize. Kdyby to mel na starosti opravdu stat, tak by ty statni nadace fungovaly dost neefektivne. Nejpise by se do ridicich mist dostali ruzni trafikanti a ti by se starali o vlastni prospech a ne o cinnost sve nadace. Treba ted jsem videl nedavno vedle luxusniho fitcentra parkovat dva nejnovejsi mercedesy nejake svetove organizace na podporu rozvoje (nebo tak nejak). Opravdu netusim, jak sportovni kabriolet za nekolik milionu ma pomahat. Takze nadace maji sve misto, ale do jejich rizeni nesmi sahat stat ani podobne organizace (UN, EU). Nadace by mely vznikat ze spodu, od lidi kteri vidi problem a maji snahu jej napravit. A delaji to z presvedceni.
Verejne sbirky na ulici take ignoruji, pri me prumerne rychlosti rovnajici se behu jinych maji asi tak 1/4 sekundy mi sdelit, co po mne chtejiVerejné zbierky organizujú väčšinou organizácie typu Fund Raising. S najväčšou pravdepodobnosťou sa zbierajú finančné prostriedky napr. na: kanoistický výlet, hokejové vybaveni, ak už napíšem, že hasičské auto, tak by sme mohli veľmi letmo hovoriť o skutočnej pomoci. Musím však napísať, že "Deň narcisov" je doposiaľ seriózna charitatívna akcia, ktorá je celkom dobre i kontrolovaná. Na poli charity je jedna z najefektívnejších.
Tohle je nad síly jakékoliv nadace nebo elitních diskusních kroužků typu OSN.Súhlasím, avšak na druhej strane je ťažké mávnuť rukou. Sám však pochybujem, že USA, či Európa dokáže rozmotať zložitú situáciu v Afrike. Mierne OT: Napríklad charitatívna akcia Tsunami, skončila miernym fiaskom, hoc bola riadená, regulovaná celosvetovými charitatívnymi spoločnostiami. Jednoducho ani miestne vojenské zabezpečnie nezabránili odcudzeniu charitatívnych prostriedkov. Konvoje boli prepadnuté a char. prostr. ukradnuté, tie sa ďalej samozrejme predávali. Tým som chcel napísať, že ten úmysel char. spoločností nie je vždy nekalý, ale...chýba zakončenie.