Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
2x tydne beh, cca 40 - 60 min na 70% TMaxJsem toho názoru, že běh pro mě není vůbec přirozený pohyb. Místo běhání jdu raději plavat, to mě baví víc.
Jezte to, co byste mohli jíst i před průmyslovou výrobou potravin, a můžete klidně do přežrání, nekoncentrovaných a nepreparovaných potravin organismus stejně tolik nesnese.Zase tak úplně to neplatí, protože i naši předkové trpěli dnou z přežírání se masem. Ale jinak souhlasím. Občas si dám kofolu, uzeniny nebo chipsy nejím, červené maso výjimečně. Z ovoce ovšem sním nejvíc banánů ... takže jediný stravovací zlozvyk jsou slané oříšky
Zase tak úplně to neplatí, protože i naši předkové trpěli dnou z přežírání se masem.Platnost se zvýší, pokud pomineme moderní průmyslové velkochovy a distribuci masa pomocí supermarketů. Trpící předkové z přežrání byli jen ti nejbohatší, co na drahé maso měli
To tedy ne. Obézní lidé existovali i ve středověku, ba i v pravěku (viz soška Věstonické venuše).Jenomže to byl znak blahobytu, nikoliv chorobného přežírání jako dnes (co myslíte, znázorňují pravděpodobně sošky spíš ideál nebo realitu?). Pak byli jistě obézní lidé i kvůli nemocím a samozřejmě výjimky potvrzující pravidlo. Zatímco dnes je v tzv. vyspělých civilizacích je pomalu výjimkou člověk, co obézní není. Když ze svojí stravy vyloučíte průmyslově vyráběné potraviny a nahradíte je de facto syrovými tj. co nejméně zpracovanými ekvivalenty (tj. obilná kaše místo syntetického chleba, ovoce a koření namísto cukru, soli a konzervačních přísad atd.), budete mít potíže zkonzumovat tolik jídla na posezení. Schválně si udělejte seznam, kolik takových jídel denně sníte a kolik by jich ubylo.
Pravda, nebylo jich tolik, protože prostě nebylo tolik potravy, ale nevěř tomu, že se tloustne jenom po moderním jídle.Tloustne se z různých příčin, de facto je to porucha metabolismu, která je z velké části způsobena moderními jídly. Netloustne se ale a priori z množství jídla, tedy přirozeného jídla, a do chorobné obezity, protože zdravý organismus prostě přirozenou potravu (bez umělých povzbuzovadel apetitu) v určité chvíli příjímat odmítne, totiž tehdy, kdy má dost. Jenomže potravinářský průmysl šálí jak naše instinkty, tak funkce našeho organismu - jednak tím, že produkuje potraviny de facto méněcenné, kterých organismus jakoby potřebuje víc (známky podobné jako u drog), potraviny, které narušují metabolismus (rafinovaný cukr apod.) a jednak dělá z jídla nikoliv existenční, ale módní záležitost - dnes tedy nejí tělo, ale hlava plná reklamy. To poznáte už z toho, jak je pro nás důležitý tzv. jídelníček (menu). Do restaurace se nejdeme "najíst", ale něco určitého si dát, zajímáme co bude k obědu, co bude k večeři... a podle toho si vybíráme, jestli na to máme chuť nebo ne. Přijímání potravy se zkrátka snažíme oprostit od přirozenosti (stejně jako spoustu ostatních oblastí), a to je to, co se nám vymstí (např. 60 000 úmrtí každý rok v ČR na nemoci oběhové soustavy - tendence stoupající, kam se hrabou teroristi).
Tloušťka je naopak známka normálně fungujícího metabolismu. Ukládání tuku není chyba, ale vymoženost - organismus si prostě šetří energii na horší časy. Že moderní člověk má občas takhle "našetřeno" na celé roky dopředu, to je jiná věc.Asi došlo k mýlce v terminologii, bavíme se o obezitě, tedy stavu, kdy tloušťka ohrožuje organismus. Obezita je právě znakem nefungujícího metabolismu (což nemusí být vždycky následek přejídání se). To nefungování je právě v tom, že vůbec nejde o ukládání energie, neboť tu si obézní lidé nejsou schopni nijak zpátky "vybrat", jde o chorobnou reakci organismu, která začne hromadit nijak nevyužitelný tuk.![]()
Já myslím, že programátor metabolismu (abych mluvil v počítačnické řeči) považovalNeviděl bych to tak jednoduše, protože obézním obvykle nestačí "přestat jíst", aby se zbavili obezity, co víc, oni leckdy pak už jedí úplně normálně co se týče množství, ale obézní zůstávají. Také ne všichni obézní to mají nutně z jídla, existují různé poruchy hospodaření organismu. Proto bych se příkláněl logičtěji spíš k tomu, že nevhodná skladba jídla (leckdy i množství) způsobí chybný chod organismu, který pak vede k obezitě, tedy k chorobné tloušťce. Pak nepomáhá prostě přestat jíst, ale pouze dostat organismus do takového stavu, aby opět přestal "ukládat", když ukládat nemá.
Anebo dnes používáme těla v rozporu se specifikací.To každopádně.
Já sportuju nerad...A proto nám moudrá příroda nadělila dopaminy a endorfiny
mně se podařilo shodit pěkných pár kilo, když jsem měl nejhlubší depresiMně když jsem neměl na jídlo
Tiskni
Sdílej: