Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Nic ve zlym, jak to myslíš vážně s céčkem? Že si to necháš dělat? Jak to chápu, je to úloha na práci s polem a pamětí, nic víc ...
Tak jen nakopnu: zřejmě je úkolem načíst hodnost matice, číslo, podle něj deklarovat matici, naplnit buď něčim náhodnym každej prvek pole nebo načíst komplet z klávesnice, pak to projet třeba forem či dvouma cyklama, podle implementace, porovnávat s nějakym klíčem, třeba s "int.min_value", na konci mít přiřazený indexy nalezeného řádku a pole a s těma to prohodit.
Zadání, jak je psané, mi přijde nejednoznačné, kde se mluví o tom "k", co to je? A taky - co s více max. hodnotama? Tj. uvědomit si situaci a zvolit postup a zdůvodnit ho.
Ale no jo, hodnost = počet nenulových, lineárně nezávislých řádků. Takže lepší zadání = zadání řádků a sloupců na vstupu a ošetření stavu počet_řádků < počet_sloupců. Ať jsme korektní.
hodnost = počet nenulových, lineárně nezávislých řádkůVěty taky obvykle formulujeme s minimální (co do inkluze) množinou předpokladů, do definic nepíšeme zbytečnosti a už vůbec se nesnažíme vysvětlovat.
ošetření stavu počet_řádků < počet_sloupcůTohle bude nějaká ta politická korektnost nemající s reálným stavem věcí nic společného
man vsprintf
je síce pekný, ale má zmysel len preto, lebo sa používa fmt
, takže veľkosť nie je známa dopredu. Pri známej veľkosti stringu by bol realloc opäť zbytočný.
Na ČVUT se toho vůbec moc nemění... třeba přístup k tvému webu je na jednom počítači v HWlabu v totalcomanderu uložen dodnes
Kdo z lidí nejde cestou nejmenšího odporu?
Je na čase, abych zas změnil patičku ... Kdysi říkaly matky římským chlapcům "vrať se se štítem nebo na něm." Později tento zvyk upadl. Řím taky. Pokud se do těch 100 znaků vejde.
„Vždy to vyžaduje netriviálnu námahu.“Když se dívám na anglosaskou gramatiku, napadají mě úplně jiná slova, poněkud peprnější.
Ti, co chtějí na sobě pracovat, snad nedělají takovéto zápisky.
Řím? Věrnost zásadám a neuhýbání před těžkostmi s tím snad souvisí?
Mně to přijde normální, že publikuji jen to, za čím si stojím, co jsem ochoten hájit.
Extremistický pohled? Ok. Vy máte názor, já taky.
Jo, já vim, nic neni, jak vypadá.
Řím? Taky by mne zajímala pravda, mam pocit, že "vyhnil zevnitř", pamatuju si, že se z republiky stalo císařství atd., zmizlo pojítko státu, snad byly nějaký boje o trůn, kdo bude císařem, nebyli schopní císařové (kdysi jsem "ležel" v knížce Starověký Řím, to je/byl můj hlavní zdroj).
Já v tom citátu vidim i to, že je nutno bránit, co jsme získali a máme. A když není vůle, tak konec.
Jj, máte pravdu. Ale to už jsme úplně mimo
Rozpínavost byla po celou jeho dobu. Možná přerostl své meze, možnosti komunikace nedostačovaly na tak velkou zemi. I když, byl nějak správně dělen ... O občanských nepokojích vim, o křesťanství se zmiňuje i Šifra.
Že se mělo dobře jen málo lidí ... vim, že nakonec dostávali občanství i neřímani. Tedy byla nouze o kvalitní lidi.
Ty kecko , jelikož šlo ode mne o "výklad u piva a od boku" a ne větu, tak mi formulace přijde v pořádku.
ošetření stavu počet_řádků < počet_sloupcůAle třeba existuje nějaký dobrý důvod proč tento stav ošetřit
Ok, jelikož chci být precizní, tak mluvím o řádkové/sloupcové matici a proto musim zajistit i platnost zadaných dat, že skutečně načtu sloupcovou matici. Ovšem toto je už o zadání, stejně tak lze deklarovat, že jen volím největší prvek z dvourozměrného pole = nemusí mne vztah indexů trápit.
Ok, zřejmě je řádková matice taková, co je 1/n a sloupcová m/1 (řádek/sloupec). Zmastil jsem dohromady hodnost s rozměry. (?)
Ale třeba existuje nějaký dobrý důvod proč tento stav ošetřitPolitika?
Tiskni
Sdílej: