Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Nic ve zlym, jak to myslíš vážně s céčkem? Že si to necháš dělat? Jak to chápu, je to úloha na práci s polem a pamětí, nic víc ...
Tak jen nakopnu: zřejmě je úkolem načíst hodnost matice, číslo, podle něj deklarovat matici, naplnit buď něčim náhodnym každej prvek pole nebo načíst komplet z klávesnice, pak to projet třeba forem či dvouma cyklama, podle implementace, porovnávat s nějakym klíčem, třeba s "int.min_value", na konci mít přiřazený indexy nalezeného řádku a pole a s těma to prohodit.
Zadání, jak je psané, mi přijde nejednoznačné, kde se mluví o tom "k", co to je? A taky - co s více max. hodnotama? Tj. uvědomit si situaci a zvolit postup a zdůvodnit ho.
Ale no jo, hodnost = počet nenulových, lineárně nezávislých řádků. Takže lepší zadání = zadání řádků a sloupců na vstupu a ošetření stavu počet_řádků < počet_sloupců. Ať jsme korektní.
hodnost = počet nenulových, lineárně nezávislých řádkůVěty taky obvykle formulujeme s minimální (co do inkluze) množinou předpokladů, do definic nepíšeme zbytečnosti a už vůbec se nesnažíme vysvětlovat.
ošetření stavu počet_řádků < počet_sloupcůTohle bude nějaká ta politická korektnost nemající s reálným stavem věcí nic společného
man vsprintf
je síce pekný, ale má zmysel len preto, lebo sa používa fmt
, takže veľkosť nie je známa dopredu. Pri známej veľkosti stringu by bol realloc opäť zbytočný.
Na ČVUT se toho vůbec moc nemění... třeba přístup k tvému webu je na jednom počítači v HWlabu v totalcomanderu uložen dodnes
Kdo z lidí nejde cestou nejmenšího odporu?
Je na čase, abych zas změnil patičku ... Kdysi říkaly matky římským chlapcům "vrať se se štítem nebo na něm." Později tento zvyk upadl. Řím taky. Pokud se do těch 100 znaků vejde.
„Vždy to vyžaduje netriviálnu námahu.“Když se dívám na anglosaskou gramatiku, napadají mě úplně jiná slova, poněkud peprnější.
Ti, co chtějí na sobě pracovat, snad nedělají takovéto zápisky.
Řím? Věrnost zásadám a neuhýbání před těžkostmi s tím snad souvisí?
Mně to přijde normální, že publikuji jen to, za čím si stojím, co jsem ochoten hájit.
Extremistický pohled? Ok. Vy máte názor, já taky.
Jo, já vim, nic neni, jak vypadá.
Řím? Taky by mne zajímala pravda, mam pocit, že "vyhnil zevnitř", pamatuju si, že se z republiky stalo císařství atd., zmizlo pojítko státu, snad byly nějaký boje o trůn, kdo bude císařem, nebyli schopní císařové (kdysi jsem "ležel" v knížce Starověký Řím, to je/byl můj hlavní zdroj).
Já v tom citátu vidim i to, že je nutno bránit, co jsme získali a máme. A když není vůle, tak konec.
Jj, máte pravdu. Ale to už jsme úplně mimo
Rozpínavost byla po celou jeho dobu. Možná přerostl své meze, možnosti komunikace nedostačovaly na tak velkou zemi. I když, byl nějak správně dělen ... O občanských nepokojích vim, o křesťanství se zmiňuje i Šifra.
Že se mělo dobře jen málo lidí ... vim, že nakonec dostávali občanství i neřímani. Tedy byla nouze o kvalitní lidi.
Ty kecko , jelikož šlo ode mne o "výklad u piva a od boku" a ne větu, tak mi formulace přijde v pořádku.
ošetření stavu počet_řádků < počet_sloupcůAle třeba existuje nějaký dobrý důvod proč tento stav ošetřit
Ok, jelikož chci být precizní, tak mluvím o řádkové/sloupcové matici a proto musim zajistit i platnost zadaných dat, že skutečně načtu sloupcovou matici. Ovšem toto je už o zadání, stejně tak lze deklarovat, že jen volím největší prvek z dvourozměrného pole = nemusí mne vztah indexů trápit.
Ok, zřejmě je řádková matice taková, co je 1/n a sloupcová m/1 (řádek/sloupec). Zmastil jsem dohromady hodnost s rozměry. (?)
Ale třeba existuje nějaký dobrý důvod proč tento stav ošetřitPolitika?
Tiskni
Sdílej: