Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Zdravim. Tedka prave sem s kamosem prijel na koleje, ten pustil pc, firefoks /na windows/ a ten po nekolika minutach vyprskl hlasku, ze je dostupna nova verze, kterou stahl a ceka na restart. Na widlich to chapu. Ale v kvalitnich distribucich by aktualizace mela byt otazkou distribuce, ne samotneho programu, prece? Nevim jak to chodi, firefox v linu nepouzivam. Jaky na to mate nazor?
Jsou to tři roky, co tu mame ADSL. Skoro přesně před třema lety taky vyšlo openopic 1.0.2CZ. V IT časopisech se furt testovaly monitory o 17" za 5.000,-. Takova perlicka co me fakt pobavila: "Drive, nez se objevi zarizeni s technologii blu-ray, nastoupi era dvd." Vypalovacka dvd-r 4x teac za 10.800,-. Vrcholny kompakty s 3mpix.
Jablonny je mala dira s ctyrprocentni nezamestnanosti. Moznosti pripojeni k internetu je tady hafo. konkretne pres pevnou linku, wifi a mobil. Jako minimum je pro me dostacujici 2048 down, po urcitem limitu dat me muzou omezit, to mi nevadi. Internet pouzivam jen o vejkendu, pres tejden sem na kolejich. Jen tak sem si udelal maly srovnani:
Rad bych vytvoril tabulku karet ATi podle "vykonnosti" v glxgears. Takze bych byl rad, aby jste objetovali pet vterin a pastli mi sem typ/fps.
Zatim sem nameril toto:
Radeon 9600 - 2020fps
Radeon 9200SE - 800fps
Díky :-)
Už dlouho jsem si nezkompiloval jedinej ovladač. DKMS to řeší za mě. Když si stáhnu balíček s novym jádrem a zdrojáky a restartuju, DKMS mi všechny binární ovladače upraví pro to nový jádro. Ať je to ovladač grafickej karty, modemu, webkamery. Fakt perfekntí věc. Je mi smutno z toho, jak taj v diskuzích musím číst, jak si začátečníci lámou hlavu s kompilací.