abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Divny den / grosstapo ...

    2.6.2006 12:40 | Přečteno: 1360× | poslední úprava: 2.6.2006 15:45

    Vcera bol zvlastny den. Najprv mi priatelka blokla platobnu kartu nespravne zadanym PINom a tak som bol nuteny ist na navstevu do banky, vybrat si nejake love. Este ze sa mi karta po par dnoch sama odblokuje a nic za to nezaplatim. Pred bankou som bol osloveny nejakymi dvomi zenami, ci nechcem predvolebny letak. Slusne som odvetil, ze dakujem, nemam zaujem, kedze nie som obcanom CR, nemam volebne pravo a volit ist nemozem. Az ked odisli, vsimol som si znak dvoch cervenych ceresni a uvedomil si, akymi hovadami som bol osloveny. Tento fakt si uvedomil aj vodic okoloiduceho nakladneho auta, ktory cez otvorene okienko v kabine za zvuku jeho truby castoval nevelky dav dochodcov, stojacich pred podiom, najstiplavejsimi nadavkami od vymyslu sveta. Ja som bohuzial nemal cas sa k davu vyjadrit, pretoze som sa ponahlal do predajne vyzdvihnuttie plastove puzdro na fotenie pod vodou, kedze v stredu sa uz budem vyvalovat na peknej piesocnatej plazi. Po prichode do predajne som dostal dalsiu sprchu v podobe oznamenia, ze moje puzdro tam este nedorazilo. Na priatelkinu otazku, ako je to mozne, sme dostali odpoved, ze "skladnici poslali len cast tovaru". Takze sme nasrani zase sadli na metro a presunuli sa na andel, kde sme dane puzdro kupili este aj za mensi peniaz. Potom sme sa navecerali a presunuli sa na koncert znameho brata skupiny Emotions ( prijemne lustenie tejto vety ). Vzhladom na hudobny styl, ktory hraju, som bol plny ocakavania ( ciernu hudbu neznasam ), ale ich repertoar ma fakt prijemne prekvapil. Nasledne som sa s priatelkou odobral do mojho motoroveho vozidla znacky Skoda Forman a zacal sa presuvat do miesta mojho bydliska. To som este stale netusil, ze ta najlepsia cast dna ma este len caka.

    Zhruba v 3/4 cesty som padol do oka nocnej hliadke dopravnej policie Ceskej republiky a mavanie cervenym svetielkom na seba nenechalo dlho cakat. Odhliadnuc od kratkodobeho znizenia mojej pozornosti v dosledku chaotickeho zapinania pasov dopadlo vsetko dobre a ja som sa tesil na dalsi plastovy nahubok do mojej opatovne sa rozsirujucej zbierky. Zacalo sa beznym postupom, ktoreho prepis Vam k vasej radosti uvadzam ( ospravedlnujem sa za pripadnu ceskoslovencinu):

    Nahol som sa dozadu, kde som mal doklady. Pripravil som svoj slovensky obciansky, cesky technicak ( mam auto prihlasene v Prahe este pred vstupom do EU na povolenie k prechodnemu pobytu ) a slovensky europsky vodisky preukaz ( ktory mi bol vydany v ramci obmeny slovnskych preukazov za europske asi pred pol rokom ), zatial co bengac siel dozadu za auto ... Po chvile mlcania na mna pan nadporucikkapitangeneral prehovoril: Mne padla sanka az na podlahu, nebol som schopny mu na takuto k*k*tinu cokolvek povedat, kdezto priatelke to nedalo a okamzite zareagovala: Medzitym som lapil dych a pridal som sa: V tejto chvily som mal chut vystupit z auta a riadne tomu kkt-vi nalozit na budku. Kedze ale on bol v sluzbe, mal zbran a zdalo sa, ze sa nas prijemny rozhovor blizi ku koncu, sral som na to. Ale to som bol na omyle ... Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip, zelena ... A tak sme sa rozlucili, zamavali sme si a kazdy sme sa vydali svojou cestou, podaktori nasrani a mierne dusevne rozpolozeni.

    Naozaj neviem, co si mam o policajtoch mysliet. Na jednej strane su medzi nimi slusaci, ktori si akurat plnia povinnosti a zbytocne nevopruzuju, na druhej strane su medzi nimi takito k*k*ti, ktori sa snazia ucelovo klamat ludi ich vymyslenymi bachorkami a prudit. Podujal by som sa teda mierne rozobrat danu situaciu, aj ked nie som pravnik ( uvitam upresnenie v diskusii ):

    Pred vstupom do EU si musel obcan cudzieho statu, zijuci na uzemi CR, zaziadat o povolenie k pobytu. Bolo to de facto lajstro od mestskeho uradu v lokalite, kde sidli jeho zamestnavatel, ze tam moze pracovat ( formalita ). Nasleduje navsteva Olsanskej ulice, kde prijemne panie s dalsimi lajstrami vydaju ruzovo-fialovu knizku, podobajucu sa pasu, do ktorej sa uvedie miesto prechodneho pobytu ( mozete si vymysliet, nikto to nekontroluje, nema ani ako ... ). Bez tejto knizky by som totiz nekupil a neprihlasil svoje auto v CR a na Slovensku som za posrany favorit 60 papierov nemienil dat ( odhliadnuc od ciest na SK kvoli STK a inym kravinam ). Po vstupe do EU sa ale situacia zmenila. Obcan clenskej krajiny sa moze volne pohybovat po celom uzemi EU, moze pracovat, kde chce ( pokial si krajina nevydupala vynimku, vid nackovia a pod... ) a to vsetko na svoj obciansky preukaz. Predosle ( a dnes irelevantne ) Povolenie k prechodnemu pobytu zo sebou tak mozem nosit ako aj nemusim (*3). Divim sa, ze este pan nadpraporcikgeneral nechcel vidiet obsah kufru, pripadne mojho zaludka ( najlepsie na svojej rovnosate ).

    Ako tak postupne dnes prenikam do problematiky a citam si zakony, tak lutujem ze som dotycneho policajta neposlal rovno do pi<i> a ze som sa s nim vobec bavil... A vadi mi, ze taketo individua nenesu trestnu zodpovednost za kraviny, ktore okolo seba siria. Nechcel som to uz prudit, predsa bola noc a mne sa uz chcelo ist spat, ale nabuduce si okamzite pytam jeho osobne cislo a volam 158 ( ako som uz raz na SK spravil )

    PS. Co sa tyka toho ceskeho vodicaku, hned ako mi to povedal ma napadla jedna vec: bodovy system. Tak, ako je nemozne pocitat body cudzincom, ktori do CR zabludili "omylom" ( obcas, proste len CR prechadzaju ), tak nebudu moct pocitat body napr. mne, cudzincovi zijucemu v CR, pretoze mam slovensky vodicak. Nemaju tie body pocitat kde a ani mi nemaju ten vodicak ako odobrat ( hliadka na mieste ano, ale mestsky urad v CR nie ). A to ich sere a tak vymyslaju sposob, ako oblbnut aspon cudzincov, ktori tu dlhodobo ziju, aby si vybavili ceske vodicaky a potom aby im bolo co odoberat. <flame>Keby mi ho aj odobrali, mam vzdy moznost na Slovensku poziadat o vydanie noveho z dovodu straty. Akceptovanie ceskeho bodoveho systemu v EU nehrozi, pretoze by najpr musela mat cela EU jednu legislativu, upravujucu veci tykajuce sa dopravy. Potom by sa mohli tieto napocitane body "globalizovat".<flame> Odhliadnuc od moznosti takyto zakon vobec uzakonit ( myslim to, ze si prislusnici inych clenskych krajin museli vybavovat specialne vodicaky pre CR, to by asi EU trosku protestovala ). To by sa dalo asi len v pripade, ze by volby vyhrali tie prasce, aj to by im asi zatrhli.

    PS. Idem na obed, ak ma napadne nieco, na co som zabudol, tak to este updatnem...        

    Hodnocení: 78 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    2.6.2006 12:51 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Divny den / grosstapo ...
    Podat stížnost na policistu? Je to státní zaměstnanec, kterého platíme, a současně odvádí svoji práci špatně, a tedy máme právo si stěžovat. Tedy pokud se svět ještě nezbláznil.
    2.6.2006 13:16 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Divny den / grosstapo ...
    Věnoval tomu celý odstavec ;-)
    Ako tak postupne dnes prenikam do problematiky a citam si zakony, tak lutujem ze som dotycneho policajta neposlal rovno do pi<i> a ze som sa s nim vobec bavil... A vadi mi, ze taketo hovada nenesu trestnu zodpovednost za kraviny, ktore okolo seba siria. Nechcel som to uz prudit, predsa bola noc a mne sa uz chcelo ist spat, ale nabuduce si okamzite pytam jeho osobne cislo a volam 158 ( ako som uz raz na SK spravil )
    2.6.2006 13:20 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Divny den / grosstapo ...
    Podat stížnost na neznámého policistu? ;-)
    msk avatar 2.6.2006 14:16 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Divny den / grosstapo ...
    :)
    2.6.2006 14:31 kaaja | skóre: 24 | blog: Sem tam něco | Podbořany, Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Divny den / grosstapo ...
    Ano lhal neni to podle cizineckeho zakona, ale podle zakona o pozemnich komunikaci č.361/2000 paragraf 116, ten sice uz neplati v puvodni zneni, ale tohle se nemenilo.
    Cizinec, který je držitelm řidičského průkazu vydaného cízím státem nebo řiďičského průkazu evropské unie a bzl mu povolen dlouhodobý nebo trvalý pobyt je povinen do 3 mesíců od povolení pobytu požádat okresní úřad o výměnu řidičského průkazu.
    2.6.2006 14:37 kaaja | skóre: 24 | blog: Sem tam něco | Podbořany, Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Divny den / grosstapo ...
    A jeste dal je tam osetreno, to odebrani prukazu - oni ti ho vymeni (vemou si tvuj slovenskej) a ten poslou na slovensko - takze na slovensku budou vedet, ze si ho neztratil.
    msk avatar 2.6.2006 14:49 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Divny den / grosstapo ...
    Dik za odkaz, taketo nieco som potreboval. Problem je, ze ten zakon je z roku 2000, co bolo pred vstupom do EU a tudiz nastava otazka, co teraz. Pobyt mam povoleny este s pred vstupu do EU. Vstupom do EU odpada povinnost ziadat o pobyt, tudiz ten doklad nepotrebujem. Je jasne, ze som nesplnil zakon 3 mesiace po tom, ako som ziadal o pobyt. Teraz je ale situacia trochu ina, takze aky by mal nasledovat postup? Okrem toho, nema buduci mesiac vstupit v platnost ten novy zakon s novymi pokutami a tak? Ci to je iny zakon? Dik
    2.6.2006 15:46 kaaja | skóre: 24 | blog: Sem tam něco | Podbořany, Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Divny den / grosstapo ...
    Mas pravdu, nova verze je tady a tam uz je u obcana evropske unie pouze muze.
    msk avatar 2.6.2006 16:02 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Divny den / grosstapo ...
    Super. Takito sikovni ludia su k nedoceneniu :). Tzn. teraz odlietam na dovolenku do grecka a potom to uz nemusim riesit :)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.