Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Před několika dny sem tady prezentoval svůj project JiM.
Skusil sem konzolovou aplikaci wc ( presneji wc --lines --words --bytes src/*.c src/*.h ) vysledkem bylo:
13188 45545 360581 total
z čehoš plyne že je to můj nejvetší projekt..
a tak by mě zajímalo jak ste na tom vy? pochlubíte se někdo,kolik máte kódu? určitě mě hravě strčíte do kapsy,že?
Tiskni
Sdílej:
wc -cwl wpp/core/*.cpp wpp/core/*.h wpp/gui/*.cpp wpp/gui/*.h wpp/gui/wsdevice/x11/* wpp/gui/wsdevice/common/* wpp/gui/wsdevice/win/* 44875 169708 1296508 total
Jestli sem nechceš přispět velikost kódu tak sem nepřispívej vůbec :-phmm to je sice strasne krasny, ale tohle tomu moc nenasvedcovalo
ad 1. tak si založte vlastní blog "Počty revizí ve vašem projectu" ja vám rád přispějuNo to snad neni pravda ... X-DDDDDD![]()
594 1957 12014 devel/sh/ncoda/dev/ncoda
-r
to nebere a pres find -exec
to nepocita sumu. V praci pochopitelne delam na vetsich projektech. O nekolik radu grep `find . ...`
, tak už to samo je určitým měřítkem velikosti… :-)
grep
, zmátla mne zmínka o přepínači -r
find . podmínky -exec cat {} \; | wc -l
find . -name *.java -exec cat {} \; | wc -l 55823 find . -name *.ftl -exec cat {} \; | wc -l 29956
xargs
, ehm.
xargs
zbytečný. Pokud to chcete trochu zefektivnit, můžete místo středníku použít +
Jo, za dob kdy sem mel cas, jsem v Delphi delal Autorun Lab. Ale to uz je davno a zdrojove kody jsou nekde zanesene prachem.
Bylo to krasne obdobi, pomerne uspesny projekt, ale clovek jednou musi zacit vydelavat a casu neni nazbyt. Ted kodim v praci a to uz neni ono - ale mam za to koruny pro mji uzasnou rodinu.
Tak či onak, pohybujem sa v oblasti asi milióna riadkov. Poddielam sa na suite produktov, ktorých inštalačný balík má dohromady takmer 100MB
10 input a
20 print a
30 goto 20
Sem dobrej co?
#!/bin/sh
echo "miuan je nejvetsi borec na svete!"
#include <iostream> int main(void){std::cout<<"Těžko\n";}
Jj, zlatej Volkov commander svého času, 60k velikost a děláno ve strojáku ... jak prosté, milý Watsone
(Tím jsem chtěl pouze poukázat na názorný příklad z historie)