Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »>Nejak sem v posledni dobe hledal nejaky help forum a v podstate sem zjistil ze v CR zadny poradny neni. Vsechno je spojeny s portalama kde sou hlavne clanky a b logy a spoustu dalsich veci. a nekde je tam mezi tim ukryty forum, poradna, ...
Nejakou dobu sem pracoval pro jednu nejmenovanou spolecnost kde sem se naucil po radne anglicky. A tak sem si pro rady chodil na itrc.hp.com
Ale znam spustu lidi co maj nejaky problem s linuxem, nebo bsd pripadne s cimkol i jinym a neumej poradne anglicky. Tak sem se rozhodl takovy nejaky help forum udelat, chtel sem k tomu ale jeste neco vic tak pribyla galerie pro registrovane cleny. Doufam ze to aspon nekoho zaujme a sem tam prispeje nejakou radou pripad ne otazkou, nejakym scriptem co mu pomaha v kazdodennim zivote. a tak.
nebudu se zas moc rozepisovat protoze se stejne nikomu nechce cist dlouhy texty tak adresa toho fora je unixlike.org
Tiskni
Sdílej:
Hm, česky? Je tu živě a na Liáně taky ještě existuje fórum ... ale kdo dnes používá telnet, že, z normálních lidí (přes web funguje taky)
Mladý neznaj bbs.vslib.cz?
To jo, ale my tam lezli už snad v roce 98? telnetem ... ne po modemu.
Kdybych neseděl v učebně s 20 pc (406, 407 Bory), tak bych o tom taky nevěděl ... ještě snad 204 Husovka?
Hm, nevim, baráků jsou mraky, stromy ... tak jo, nějak atom, aspoň symbol, forum? Stačilo by, kdyby dobře vychoval svoje děti a byl příkladem ostatním? A jakym příkladem? A zase ta nejistota