Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Několikrát za rok potkám někde na netu návod jak cryptovat data na disku a protože jsem lehce paranoidní tak mne to téma zaujalo. Buď mne vyplašila případná ztráta dat nebo jsem návody ne zrovna správně pochopil ale výsledek byl dost ubohý, zkrátka nedařilo se.
Jeden můj kamarád má rozbitý display na notebooku, našel někde menší a jako tradiční český kutil ho tam nacpal. Světe div se ale pasují nu konektory a dokonce to funguje. Původně obíhal servisy ale všude se na něj vytasili s cenou za kterou by měl nový, nakonec to vyřešil takto.
Hledal jsem po netu jestli je nějaká možnost koupit jenom tu placku a našel tohle. Dokonce by se našla i ta visa karta ale pořád tomu nějak nevěřím, thaiwan je nějak moc daleko :-). Chci se optat jestli se tu nenajde někdo kdo má s podobnými trasakcemi zkušenost a jakou, vlastně jak ten systém funguje. Případně jestli se nedá sehnat někde blíž, trajdáme po Evropě neměl by to být problém.
Tak jsem dnes poslouchal v autě Radiožurnál a docela mě zarazilo povídání o nebezpečí které číhá na děti při surfování na netu. Tedy ani ne to nebezpečí ale vyprávění jednoho odborníka z microsoftu jak snadno profiltrovat obsah aby se děti nedostaly do oblastí které pro ně nejsou moc vhodné. Bohužel jsem to nenašel ( ani nevím jestli mají nějaký archív jako Nova) ale celé to bylo asi v tomto stylu: dříve to nešlo ale teď už je to snadné ( nejspíš narážka na vistu ale nejmenoval), zkrátka "obsah internetu" objeví se nějaké záložky a tam to jde naklikat.
Tak máme silvestra....
a vypadá to, že buď mi něco uteklo nebo někteří slaví od rána. to jsou věci