Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Jak jsem psal v minulém blogu, budu ubytován na intru v Pardubicích (link). Moje máma chce samozdřejmě se mnou dobré spojení, aby mi mohla kdykoli zavolat, takže asi co nevidět dostanu svůj první mobil!!! Do teď jsem se bez něj bez než obešel.
Jestli si do 2 měsíců koupím notebooček, může celá komunikace probíhat daleko efektivněji. Například s pomocí programu wengoPhone bych mohl domů volat i s videokonferencí. Jenže moje máma je absolutní antitalent na cokoli co má něco společného s PC. Už několikrát po mě chtěla, abych jí naučil posílat e-maily, vyhledávat zprávy na internetu, nebo jenom psát ve Writeru s uložením souboru na disketu . Pokaždé, když jsem jí vše vysvětlil, druhý den se ptala na ty samé věci, přitom by stačilo si přečíst text na tlačítku a každému by bylo hned jasné, co to dělá. Budu jí muset sepsat menší manuálek na ovládání Wenga, aby věděla, kdy jsem online, aby mi uměla napsat nebo zavolat, a taky poslat email (přeci jen nebudu pořád na drátě). Ale když vidím, kolik cesty zbývá, tak nejspíš bude mobil tou nejlepší volbou, alespoň ze začátku.
Ještě k programu Wengo. Používáte ho někdo?? Jaké máte zkušenosti s provozem?? Mám staženou verzi 2 RC3 a občas se mi stává, že se sám vypne. Ale jinak se zdá být celkem použitelný, pokuď umí to, co píšou (nemám ho s kým otestovat). Hlavně oceňuju podporu ICQ a Jabberu.
Tiskni
Sdílej:
./wengophone: error while loading shared libraries: libssl.so.5: cannot open shared object file: No such file or directoryAsi mi něco chybí. Doufal jsem když je to v rpm balíčku že si to vyřeší závislosti samo, ale asi ne