abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Čím složitější tím lepší

    21.8.2008 13:04 | Přečteno: 1737× | Lampárna

    Už nějakou dobu pozoruju jak se některé firmy snaží udělat ceník služeb co nejnepřehlednější, aby se v tom zákazník náhodou nemohl vyznat a aby bylo na čem ho oškubat. Česká spořitelna se touto cestou úspěšně začala ubírat zavedením Osobního účtu (znám dost lidí co na něj přešlo, všichni si mysleli že ušetří, ale opak byl pravdou) a úspěšně v tomto pokračuje zavedením Chyté karty.

    Jakožto dlouholetý klient České spořitelny jsem jaksi nemohl přehlédnout reklamu na nový úžasný produkt, který se nazývá Chytrá karta a prý mi ušetří až 30%, zaplatí penzijní pojištění a kdo ví co ještě. Nu což, tak se podíváme na jejich stránky a zjistíme si nějaké informace.

    Reklamních keců tam je sice požehnaně, ale nějak se mi ze stránek nepodařilo ani najít jestli se jedná o kreditní nebo debetní kartu. Jediné z čeho se dá usuzovat jsou podmínky založení, které vypadají jako podmínky pro kreditku, ale nikde to jasně napsané není. Při čtení podrobnějších podmínek už se však jasně mluví o kreditní kartě.

    Výhody to jsou vskutku lákavé, co třeba vrácení rozdílu ceny pokud jinde mají to samé levnější? Po přečtení pojistných podmínek už to tak lákavě nevypadá - pokud do deseti dnů někde jinde (pokud zlevní v tom samém obchodě, máte smůlu) v kamenném obchodě (internetové obchody jsou vyloučeny) mají to samé za nižší cenu a není to zboží v akci, tak dostanere rozdíl (maximálně však 5000 Kč, celá nabídka se vztahuje na zboží do 30000 Kč). Ovšem ještě je potřeba zmínit, že se nesmí jednat o mobilní telefon, součástky nebo příslušenství motorového vozila (takže třeba autorádio) nebo lodě, stavebniny, optické výrobky (nespadá do toho i fotoaparát a videokamera?) a spoustu dalších věcí, viz všeobecné obchodní podmínky.

    Pojištění poškození věci při převozu je ještě lepší - "úmyslné i neúmyslné zanedbání nebo přehlédnutí pokynů výrobce" nebo "zničení z důvodu nedbalosti" je důvodem k odmítnutí plnění. Když mi spadne televize, tak jsem nejspíš nerespektoval pokyny výrobce (určitě tam bude něco jako nepouštějte z výšky na zem) a ještě jsem to zničil svojí nedbalostí, takže nemám nárok na nic a to se vyplatí :-).

    Na zbytek výhod už jsem se radši ani nedíval, předpokládám, že to bude podobně výhodné. Asi už je opravdu na čase přemigrovat k jiné bance. Jak jen najít nějakou rozumnou, to už mi asi nikdo neporadí :-).

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Jaká česká banka vás nejméně oškube?
     (2 %)
     (3 %)
     (21 %)
     (2 %)
     (61 %)
     (5 %)
     (6 %)
    Celkem 62 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    21.8.2008 13:20 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    slamnik :-)
    21.8.2008 13:51 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    21.8.2008 13:58 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    A co mysi?
    21.8.2008 14:37 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    Skladuj mince
    21.8.2008 14:57 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    padesátníky :-)
    |🇵🇸 avatar 21.8.2008 15:03 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    Není tezaurace protizákonná?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    21.8.2008 16:25 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    OK, tak skladuj zlato :-D.
    21.8.2008 18:52 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    Obávám se, že to bude totéž.
    onion avatar 21.8.2008 19:27 onion | skóre: 8 | blog: onion | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    Nebude, tezaurace je vyjmutí hotovostních peněz z oběhu a zlato přece není hotovost ;-)
    22.8.2008 15:38 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    Mínil jsem v konečném důsledku, protože existovávají i zákony proti hromadění zlata. I když, jak je to momentálně v naší zemi, to nevím.
    22.8.2008 18:46 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    Hmm tak pak už jenom zbejvá hromadit uran.
    vencour avatar 21.8.2008 20:24 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší

    Napadlo mne: cestovky musí inzerovat jednu konečnou cenu. Třeba je víc takových příkladů?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    22.8.2008 09:00 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    jo, taky jsem si myslel, že i třeba elektro musí uvádět konečnou cenu ... takže mě pěkně nasrali KURVY Z FIRMY ELPRUM (nenakupovat u nich!), když jsem kupoval žárovky, přišel jsem ke kase s přesně napočítanejma prachama a pokladní na mě vybafla, že chce o 14 Kč víc - prej jsem si měl někde na stojanu najít, že +7 Kč recyklační poplatek ... tak jsem si nastudoval patřičnej zákon, kde se praví něco takovýho, že musí být uvedena konečná cena, ale že prodejce může uvést, jakou část z ní ten poplatek tvoří, a že to platí pro výrobky označené nějakým tím evropským ekosymbolem ... tahle značka na krabičce byla, tak jsem poslal na ČOI podnět s konkrétním popisem a relevantníma paragrafama, a za čtrnáct dní mi přišlo, že udělali kontrolu a že užitý způsob označení je naprosto v pořádku ...

    takže ano, musí ... :-/

    BTW, zajímavé, že cokoliv takového jsem kupoval na netu, třeba lednice, kde je poplatek 300 Kč, tak tam to bylo přesně tak, jak jsem to pochopil z toho zákona - nejčastěji ve stylu tabulky "akční cena = x, poplatek = y, vaše cena = x+y", kde to poslední číslo prostě platilo v okamžik odkliknutí "do košíku", a ne že by se mi to o ten poplatek navýšilo až při checkoutu, to už se přičítalo jen dopravné ... což se divím, při tom, jací jsou netoví obchodníci někdy vychcánci a jak si musí tvrdě konkurovat, že by nevyužili možnost uvádět zdánlivě nižší cenu? - chm ...

    BTW, taky zajímavé, když jsem ten samý inspektorát ČOIky poštval na PLUS, protože jsem tam koupil olej o 10 Kč dráž, než jsem myslel že stojí, tak mi napsali, že konkrétně ten olej je označený v pořádku, ale že našli jiné zboží špatně označené a uložili pokutu - tak byli aktivní ...
    21.8.2008 21:21 Ritchie | skóre: 27 | blog: Ritchie's | Berlin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    Mám účet u Fio, družstevní záložny. Ceník mají myslím velice přehledný.
    Luk avatar 21.8.2008 21:45 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší
    Komerční banka má v sazebníku tabulku, kde je vidět, které služby jsou součástí kterého balíčku a kolik stojí samostatně.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    multi avatar 22.8.2008 08:36 multi | skóre: 38 | blog: JaNejsemOdsut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čím složitější tím lepší

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.