Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Nerozumím prodavačce? Taky bych řikal, že chci kredit pro Oskara nebo Pegase - tak jsem konzervativní. I tak jsem zákazník, když se to prodavačce nelíbí a naštve mne, tak ještě tam má šéfa a já můžu jít jinam.
Nerozumím lidem? Lidi jsou různí, někdy místo bílé říkají černé, jindy chtějí slyšet názor druhého a tak si na rande berou kamarády. na pivo chodim taky hlavně kvůli pokecu.
Chování na AbcL? Ne každý, kdo píše, má co říci - je to Tvoje volba, čím zabiješ čas. Co táhne lidi? Hra o moc, hra o peníze, takže tyto projevy jsou i zde, nějak se ty vyjadřují lidské potřeby, ať jejich nedostatek nebo přebytek. Když máš co dělat, tak Tě snad nebude ani trápit vztah k Billovi. Prostě tu je a to, co bude s Tebou, záleží hlavně na Tobě.
Nechápu, proč někteří vytahují nějaké šílené příspěvky (Fuck Off Linux, Nesnáším LaTeX) a mají potřebu dělat z autora hňupa, když jediné, čeho tím docílí je že na stránky takového hňupa poleze n krát víc lidí a hňup získá dojem vlastní důležitosti. Já mám pocit, že některé zde asi opravdu baví hrát si na válkuNe, mě nebaví mě si hrát na válku. Ten blogpost (Nesnáším LaTeX) jsem napsal jen proto, že mě ten text vytočil a nasral a cítil jsem potřebu se k tomu nějak vyjádřit ... není to sice můj styl, ale nestydím se za to, jsem jenom člověk a mám svoje chybičky
(akorát bych vynechal tyto vulgární slova fuck off, Jindřich Plešinger, záchodový papír, Jindřich Plešinger, omezený, Jindřich Plešinger, hňup)
„Fuck Off Linux“ bylo zmíněno, protože autor jednoho z těch kritizovaných zápisků na stejnojmený článek odkazoval. A to, že „Jindřich Plešinger“ někdo považuje za sprosté slovo je pro mě novinka. Pojem „záchodový papír“ však definitivně přestávám používat, neboť to jednoznačně zní příliš drsně, zejména pro mladší a méně otrlé čtenáře, a proto jej navrhuji uzavřít do slovníku jako výstrahu budoucím generacím.