Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
To by to právě mělo řešit, ne?Jakým způsobem?
Dodám že pokud je v systému dostatečné množství aplikací (třeba běžný desktop s KDE či GNOME) tak ho celý dostat na jeden USE flag, který byl doteď třeba vypnutý si vyžádá docela velké možství času a ještě větší množství prostoru.Adapting the entire system to the new USE flags
After having altered USE flags, the system should be updated to reflect the necessary changes. To do so, use the --newuse option with emerge:
root #emerge --update --deep --newuse @worldNext, run Portage's depclean to remove the conditional dependencies that were emerged on the "old" system but that have been obsoleted by the new USE flags.
…When all this is accomplished, the system is using the new USE flag settings.
make.conf
, a tedy nebude ani potřeba emergovat world.
euse -E lua caps -p app-arch/rpm
root# USE="-pulseaudio" emerge www-client/seamonkeyCo by mě znepokojovalo je:
Remember that this setting only applies for the command entered; re-emerging or updating this application (either explicitly or as part of a system update) will undo the changes that were triggered through the (temporary) USE flag definition.Možná to to tvoje použití
euse
řeší? Neupravuje to nakonec /etc/portage/package.env
? To by bylo určitě lepší.
euse
dělá, ne?
Popravdě jsem znovu po několika letech spokojenosti s Fedorou začal s Gentoo koketovat.Vsak zkuste neco jineho. Alespon uvidite, ze trava jinde neni o moc zelenejsi, ze predkompilovane [nerolling] distro ma neco do sebe.
Ono to o tom není. Fedora je většinou dostatečně „Bleeding edge“ (v některých ohledech), ale prostě nezávisle na tom jaké binární distro provozuju vždycky něco chybí, nějaká funkce není zakompilovaná, některé binární balíčky jsou staré oproti mainstreamu, prostě furt něco. V každém distru mi bobtná /usr/src pomalu jako v tom Gentoo. MPV, ffmpeg to už je automatika. Naposledy jsem potřeboval GIMP v2.9. Babl, Gegl, Pango, -devel balíčky, všechno ručně stahovat, kompilovat a číst, srát se tím… No pouze jsem si povzdechl že já blbec vlastně nepoužívám Gentoo. Když jsem naposled kompiloval Festival, výsledná binárka se ani nerozjela. Není to tom že bych binární distro nechtěl, ale nikdy v libovolném na 100% nenajdu to co potřebuju a kompilaci se nikdy nevyhnu, proč si ji teda neulehčit.
Disclaimer: Nezkoušel jsem v životě Arch Linux.
Tak bys možná měl, jednak kvůli aktuálnosti, pak kvůli AURu no a nakonec kvůli PKGBUILDům.Disclaimer: Nezkoušel jsem v životě Arch Linux.
AUR je úžasná věc, těžko bych si odvykal
yaourt
.
yaourtA to jsem si myslel že mám problém napsat "geeqie"
Docela často vídám
alias yogurt='yaourt'
alias jogurt='yaourt'
. :D
jogobella-s-extra-kousky-ovoce
alias rovnak_na_vohejbak='yaourt'
a nebo pacaur
kvůli PKGBUILDůmAz uz to umi vygenerovat balicky s debugovacimi symboly a nebo ani po letech to stale neumi?
Mám Gentoo na třech laptopech a docela v pohodě.Fungují dodnes?
Tiskni
Sdílej: