Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Konecne jsem se donutil vice kompilovat a hrat si se systemem..+
Ted by mozna mel prijit cas taky trochu na kritiku Archu.. Ale bohuzel.. Krome instalace me nenapada snad nic, co by se dalo ZATIM vytknout= málo balíčků? A mimochodem, z jakých důvodů si hraješ se systémem?
dvě naráz je dost o nervyono kolikrát i jedna je dost o nervy.
Hmmm...proc prechazi tolik lidi na Arch? Neco v tom asi bude... ;)Tolik? Há há. Na Ubuntu / SuSE / Mandrivu atd. přechází daleko více lidí, jen o tom nemají potřebu všichni psát. O Ubuntu napíšou třeba dva, o Archu tři, a hned je jasné, že na Arch přechází více lidí...?
nedela z uzivatelu blbceAha, takže proto, že se Ubuntu snadno instaluje a spravuje, dělá z uživatelů blbce? Pak jsem blbec a jsem jím rád.
v ubuntu snad neni porad ani jedit a glipperGlipper ano, jEdit má vlastní repozitáře (viz jeho WWW). A Gem tu je.
nebo se mu nezdari dalsi dist-upgrade (narazim na prechod DD --> EEByl jsem jeden z těch, komu se to nepovedlo, ale byl jsem výjimka potvrzující pravidlo: vím o spoustě uživatelů, co neměli problém (a o dvou, co ho měli -- včetně mě).
je stabilnejsi nez ubuntu (jak programy, tak system, alespon na mem HW jednoznacne)Možná je stabilnější než Ubuntu, každopádně moje Ubuntu (aplikace i systém) ještě nemělo problém...
+1 nebo spíš +100
Ubuntu se jeví jako dobré distro, dokud člověk nepotká Arch (nebo Gentoo). Jedu na Archu, a zpět k Ubuntu by mne nepřetáhlo ani stádo volů (používal jsem ho asi půl roku). A nechápu, co v Archu "musím" a v Ubuntu "mohu"
Ono je těžko Debian kritizovat z toho principu, že je to "klasika", kdežto Arch je komunitní distro.Seifert je taky klasika a mně se nelíbí, ale to jen tak na okraj. Snad hodnotíte věc podle toho, jaká je, a ne podle toho, jestli je klasika, ne? A obávám se, že Debian je též komunitní distro...
Nemám chuť se hádat, stačí mi to občasné v reálném životě. Každý má své oblíbené distro (a někdo miluje Windows, někdo BSD, někdo LSD...), takže uvedu to, co se mně na Archu líbí - samozřejmě se mnou nemusíš souhlasit.
Tiskni
Sdílej: