Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.
Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).
Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.
Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou
… více »Pro testování byl vydán 4. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).
Ben Sturmfels oznámil vydání MediaGoblinu 0.15.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. MediaGoblin (Wikipedie) je svobodná multimediální publikační platforma a decentralizovaná alternativa ke službám jako Flickr, YouTube, SoundCloud atd. Ukázka například na LibrePlanet.
TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.
Před dvěma lety zavedli operátoři ochranu proti podvrženým hovorům, kdy volající falšuje čísla anebo se vydává za někoho jiného. Nyní v roce 2026 blokují operátoři díky nasazeným technologiím v průměru 3 miliony pokusů o podvodný hovor měsíčně (tzn., že k propojení na zákazníka vůbec nedojde). Ochrana před tzv. spoofingem je pro zákazníky a zákaznice všech tří operátorů zdarma, ať už jde o mobilní čísla nebo pevné linky.
Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.
.
,
...to bychom nejdriv taky museli vedet neco vice o zkusenostech a predchozi praxi uchazece. A taky jestli to ma byt v Praze nebo Budejicich.
Podívej, když se podceníš, tak budeš jen dalším ku..ičem mezd, co za dva roky bude hledat způsob jak získat víc peněz.No to sou kecy... Nejen, ze mu jako zacatecnikovi takovy plat nikdo neda, ale nebyva to v IT vetsinou tak, ze clovek zacina bez zkusenosti na mensim platu a pak s pribyvajicimi znalostmi a zkusenostmi si rekne o vetsi plat a kdyz nedaji, nabidne svoje dovednosti jinde?
Nezapomeň, že z toho zaplatíš daně, takže to zase tak moc není.To je argument
40.000 pro cloveka, ktery je zacatecnik v PHP, ze neni moc? Nechci zadnym zpusobem Lukase shazovat, kazdy prece nejak zacinal. Ale i on sam si urcite uvedomuje, ze tahle suma je nesmysl.
Budějovice nejsou zase tak velká oblast, aby tam byla silná konkurence.PHPckaru zacatecniku je vsude tolik, ze bys je mohl prehazovat vidlema...jak psal kolega nize.
...jak psal kolega nize.kolegyne! ...omlouvam se
Vzdyt jich je tolik, ze by je mohli prehazovat vidlema - tohle by mu nikdo pri smyslech nedal ani v Praze, byly by to penize vyhozene oknem
Vlastne mam pocit, ze rict si o 40k a dostat je je dobry duvod tu praci nevzit, jelikoz to znamena, ze vedeni je zcela mimo realitu
Moje představa je 15k čistýho.
Takovy realisticky scenar by mohl byt, ze si rekne o 25k, dostane tak 23k a vsichni budou spokojeni.
Rict si o 40k, i kdyz pak pujde trebas za polovinu, je IMHO dost velka drzost na to, aby slo o velke minus pri vybirani, kteremu zajemci dat prednost
Navic, znam radove vic lidi, co chteji delat weby, nez zametat chodniky... a znate to s tou nabidkou a poptavkou
Ono totiž to zametání mi přijde jako skvěla duševní koupel.
Tak to vypadá, že od včerejška mám zase o duševní koupel postaráno: odhazování sněhu. :-)
Tiskni
Sdílej: