Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Bohužel. Musím konstatovat, že Dreamlinux je (alespoň pro mne) naprosto zběsilý.. Welcome in Helllinux..
Večer jsem ho stáhl, ráno nainstaloval a odpolende vyhodil..Ale pěkně od začátku. Kdysi dávno jsem na linuxsoftware četl článek o této brazilské distribuci. Nedávno mi začal lézt Arch pěkně na nervy a tak jsem stáhl ISO, vypálil a začal vesele instalovat. Podotíkám, že jsem stahoval Dreamlinux 2.2 MMGL RC3. To RC3 mne teda upřímně rozesmálo. Spíš bych to asi nazval Alpha 1 (s nadsázkou 2). Už během bootování se objevila první chyba. "Někdo" z vývoje napsal do Grubu místo /boot/grub/ (cd)/boot/grub a tudíž bylo nutno vyeditovat toto nedopatření.. Trochu mne to trápilo, než jsem na to přišel. Takže jedem dál.. A už je to tady.. XFCE4, laděné do Maca.. VELICE!!! povedená věc. Co se vzhledu týče, je to fakt klasa! Takže instalace je tady. Disk rozdělěn, trochu to zlobí. Co to? No nic reboot.. Co to? ZAMRZLO TO? Ano opravdu. Vůbec jsem nepochopil, jak je to možné, ale pokaždé, když jsem dal REBOOT, LOG OUT, nebo TURN OFF, skočila černá obrazovka a PC zamrzlo. To samé se stalo, když jsem se snažil přepnout pomocí ctrl+alt+F1(-F4)..
Tiskni
Sdílej:
Abych je všechny vyzkoušel a pak u té nejvhodnější zakotvilAbys nahodil Gentoo a přestal blbnout
Asi tak, proc zkouset vsechny? Zkus tech par nejrozsirenejsich a uz vyhod kotvu. Radsi bez do detailu nektereho distra nez porad swingovat a mit jet bezny prehled
Podotíkám
vazeny autore,
1.) vzhledem k odbornosti vaseho clanku a pristupu doporucuji nedotykat se osvedcenejsich dister jako Debian, Slackware ci Gentoo a prejit na MS Windows Vista, a s veskerymi problemy kontaktovat jejich helpdesk
2.) vzhledem k vasi objektivite pri psani doporucuju venovati se nezavaznejsimu zanru, napriklad poezii
3.) vzhledem k upadajici kvalite clanku na abclinuxu doporucuju zvazit, zda i nadale k tomuto upadku hodlate prispivat