Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Tak tahle otázka mě včera několikrát napadla, když jsem použil mód "Navrhované skladby". A protože hudby mám celkem dost, zajímalo mě co že se mi to má líbit.
Tak jsem se rozhoupal a protože mám už celkem dlouhou dobu funkční hlasovou syntézu, tak jsem spustil KTTSMgr, prolezl dcop volání a výsledkem je tento skriptík:
#!/bin/bash if [ true = `dcop amarok player isPlaying` ] then Volume=`dcop amarok player getVolume` VolumeLow=$(($Volume/4*3)) dcop amarok player setVolume $VolumeLow sleep 1 dcop kttsd KSpeech sayText "`dcop amarok player title` by `dcop amarok player artist` on `dcop amarok player album`" en while [ true = `dcop kttsd KSpeech isSpeakingText` ]; do sleep 1; done dcop amarok player setVolume $Volume fi
Proč tak složitě? Protože mívám často jen puštěnou hudbu, vypnutý monitor a amarok diriguji pomocí dálkového ovládání. Skriptík se spustí pomocí nadefinovaného tlačidla - ztiší se hudba, přečte se název skladby, umělec a album, pak se obnoví hlasitost, a konečně tuším co to vlastně hraje :)
Až budu mít víc času tak do tag značek skladeb doplním zda je název česky, anglicky atd. a podle toho se bude ve skriptu číst příslušnou řečí :), ale to až budu mít hodně času...
Tiskni
Sdílej:
#!/bin/bash #precita text aumix -v-20 && echo "$1" | espeak -s 120 && aumix -v+20 & #zobrazi text echo "$1" | osd_cat -p middle -A center -c green -s 2 -f '-adobe-helvetica-bold-r-*-*-34-*-*-*-*-*-*-*' -- &Z xmms z toho pluginu sa to spusta
skript.sh "%s"