Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Prostředí: XFCE4
Grafický manažer souborů(sic!) a zařízení: Thunar
Terminál: urxvt
Browser: midori
Kecálek: pidgin
Editor: geany
Pálení: xfburn
Grafika: gimp
Prohlížení grafiky: geeqie
Kancelář: OpenOffice.org
Sbírky: GCstar
Manažer instalačních balíčků: Synaptic
Editor na titulky: subtitleeditor
Multimédia: mplayer
nm-applet
...možná jsem někde vyděl návod...Normálně pravopis neopravuji, ale tohle je prostě je děs...
...ale tohle je prostě je děs...
Prostředí: fluxbox Grafický manažer souborů a zařízení: xfe Terminál: xfce4-terminal Browser: iceweasel Kecálek: irssi Editor: nano,mcedit,mousepad Pálení: cdrecord,mkisofs Grafika: gimp,inkscape Prohlížení grafiky: imagemagick,gqview Kancelář: OpenOffice, mutt Sbírky: - Manažer instalačních balíčků: aptitude Editor na titulky: - Multimédia: mplayer
Prostředí: gnome Grafický manažer souborů a zařízení: mc Terminál: urxvt Browser: chrome Kecálek: gajim, skype Editor: mcedit Pálení: "Tvorca CD/DVD", cdrecord Grafika: gimp,inkscape Prohlížení grafiky: eog . Kancelář: Google doc, OpenOffice Sbírky: - Manažer instalačních balíčků: apt-get, apt-cache Editor na titulky: subtitleeditor Multimédia: mplayer Vyvoj: rapidsvn
Nic složitého Pidgin, rychlý, stabilní, funkčností dostačuje. Je na stejné úrovni jako kopete.Toto mě zaujalo. Takže ono se Kopete v posledních pěti letech zase nějak víc vyvíjí? Naposledy jsem jej zkoušel tedy tak před rokem (verzi pro KDE 4) a bylo to docela utrpení, stejně jako kdykoli předtím. Podpora XMPP (spíš Jabberu) jak z roku 2000, humpolácký vzhled… Přišlo mi, že nejvíc se vždycky vzmůžou na nějakou opravu kompatibility s některou z proprietárních sítí.
Prostředí: LXDE Grafický manažer : PCMAN file manager Terminál: lxterm Browser: chrome - arora IM: pidgin Editor: gedit Pálení: brasero Grafika: gimp Prohlížení grafiky: xnviewMP Kancelář: Abiword,Gnumeric VIDEO: mplayer, xbmc Toolbar : AVNNakonec jsem přešel na LXDE, GNOME i KDE4 v Suse mi nevyhovoval kvůli rychlosti.
Prostředí: KDE 4.4.4 Grafický manažer : krusader Terminál: konsole Browser: firefox Pošta: thunderbird IM: psi Editor: kate Pálení: k3b Grafika: gimp Prohlížení grafiky: gwenview Kancelář: OpenOffice.org Média: amarok, smplayer Vývoj: kate, tora, sqlplusKmail jsem nikdy nezkoušel (TB mi vyhovuje). Teď jsem byl nucen trochu používat Konqueror a celkem horor: news.google.cz se zobrazují zvláštně, semtam je kus stránky skrytý, email.cz se občas pro jistotu nezobrazí vůbec - pomůže reload, java applety mi nějak nechtěly fungovat.![]()
To není o schopnostech apletu, ale o datech. Data se přebírají z amerického www.weather.com, kde údaje pro ČR prostě nejsou. Stejně tak radarová mapa. Kdyby ses obtěžoval přečíst nápovědu, která je i počeštěná, tak je to tam jasně uvedeno.
Radarovou mapu si můžeš nastavit vlastní, ale musí se jednat o URL na obrázek a takový není na www.chmu.cz (mimochodem technicky i designově naprosto zk...j web) k dispozici. A jinou radarovou mapu pro ČR, než od ČHMÚ jsem nenašel. Pokud někdo o nějaké ví, může být té lásky a poradit.
Je to sice už staré, ale třeba někdo hledá googlem jako já a zavítá až sem. Pro ty je zde tento odkaz: http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/rad/data/animace.gif
To bude to akonadi bez strigi.
Správa napájení je na stejno jako u KDE - nikdy jsem nic víc nepotřeboval, než při odpojení adapréru stáhnout jas, ostatní si řeším sám.Jó, kvůli takovým, co si koupí notebook, který si to neumí řešit sám, musím v ubuntu neustále měnit jas, protože si ho po zapnutí sám dává na maximu a reguluje si to jak chce a nedokáže to ponechat nastavení jasu, když to změním např. před bootem nebo z windows. Normální notebooky si jas regulují sami, pamatují si zvlášť stavy pro vypojený a zapojený adaptér a tak není třeba těch jejich pakáren, co nejdou vypnout.
Jó, kvůli takovým, co si koupí notebook, který si to neumí řešit sámTo je pěkně debilní, protože pak si na baterii pustíš film ve VLC, a jak BIOS notebooku pozná, že nemá zhasínat? Nijak. Takže musíš co chvíli mačkat klávesy.
To snad nemá ani cenu komentovat, jen si neodpustím poznámku: To, že něco nefunguje Jardíkovi tak, jak si představuje, ještě neznamená, že je to naprosto špatné. A jen tak stranou mám celkem kvalitní notebook, který si úroveň podsvícení pamatuje.
Tiskni
Sdílej: