Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript naprogramované v Rustu, bylo vydáno ve verzi 1.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Z novinek lze zmínit experimentální podporu WebGPU API. Cílem je podpora TensorFlow.js s GPU akcelerací.
Byla vydána verze 8.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd. Přehled novinek v changelogu. Linux byl povýšen na verzi 5.10.20. GParted na verzi 1.2.0. Xfce na verzi 4.16. Nově byl začleněn paperkey pro vytištění OpenPGP privátních klíčů.
Byly vyhlášeny výsledky soutěže firmy Adfinis o nejlepší šablony pro LibreOffice. Z třiceti přihlášených vybrala porota šest vítězů. Všechny šablony si lze prohlédnout a stáhnout na stránce s oznámením o výsledcích soutěže. Green cabinet připravuje překlady šablon do češtiny, obdobně jako to již učinili v případě šablon indonéské komunity.
Zítra proběhne jednodenní online konference InstallFest 2021. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, workshopů a také stánků. Dění lze sledovat na Twitteru.
Byla vydána nová verze 6.5 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Nedávno byly aktualizovány také knihovny nábytku.
Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
… více »Thom Holwerda popisuje na OSnews pracovní stanici Raptor Blackbird Secure Desktop (architektura POWER9) a své zkušenosti s ní včetně provozu desktopových aplikací.
Byla vydána nová verze 1.54 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.54 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Check Point zveřejnil report, podle kterého NSA v roce 2013 vytvořila exploit pro operační systém MS Windows. Exploit sloužil k lokální eskalaci práv. O rok později tento exploit ukradli hackeři z Číny. Až po dvou letech byl exploit zveřejněn a Microsoft vydal aktualizaci. Jinými slovy, celé téma se točí o tom, jak NSA zřejmě přispěla ke globálnímu snížení kybernetické bezpečnosti. Celý příběh podrobně naleznete na checkpoint.com.
Framework Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací byl vydán ve verzi 2 a související programovací jazyk Dart (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.12. Proběhla online konference Flutter Engage. Videozáznam je k dispozici na YouTube. Canonical zde oznámil (Twitter, YouTube), že Flutter je výchozí volba pro vývoj nových aplikací pro Ubuntu.
Dělají z nás blbce? Dělají to naschvál? Nebo jsou doručovatelé líní lempli? Nebo mají tady na poště prostě takový bordel, že jedna ruka neví, co dělá druhá? Funguje to tak všude, nebo jen v Brně?Ano. U nás asi jo. Někteří ano. Nejspíš ano. U nás v Brně-Řečkovicích občas ano.
Čili se domnívám, že zasílání obyčejných listovních zásilek mají kvalitníKdyž teď čtu, co dole píše Podlesh, tak začínám mít obavu, že ani s těmi obyčejnými listovními zásilkami to nebude až taková sláva
Jo, jsem z Brna a tohle se mi stalo taky. (A ne jednou.) Nejvíc si pamatuju jedno „doručení“. Nejvtipnější na tom bylo, že jsem na ten balík čekal, dokonce jsem viděl, jak auto pošty přijelo před náš dům, otočilo se a zase odjelo. (Nevím tedy jistě, že tam ten balík měli, ale moc bych za to nedal, že ano.) Pošťákovi se asi nechtělo vylézt z auta a zkusit zazvonit. A druhý ten se mi ve schránce objevil papír o nezastihnutí.
Když jsem druhý den pošťáka se stejnou SPZtkou (opsal jsem si ji, když se to auto otáčelo) uviděl, seběhl jsem dolů a ptal se ho, jestli tu doručoval včera. Že jsem tohle auto viděl sem přijet, otočit se a odjet. Že jsem čekal na zásilku, která mi měla být včera doručena a jen se mi druhý den objevil ve schránce lístek o nezastihnutí. Moc odpovídat se mu nechtělo a vypadlo z něj jen něco ve smyslu, že neví, jestli sem včera s tímhle autem doručoval . . .
Do druhého dne tedy doručují jen teoreticky. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to trvalo dva dny, ale ať potom netvrdí, že to dodají do druhého dne. A vůbec nejvíc mě točí, že pak na poštu musím pro balík letět osobně. (Sice to nemám daleko, ale nějaký čas to přece jen vezme. Když mi to mají přivést až domů, tak to tak má být. :-/)
za všechny tyto PROBLEMY může jediný viník: zcela nový, nevyzkoušený, nezaběhaný a hned ze začátku zcela nevhodně zatížený POŠTOVNÍ UZEL naproti M-Palácu v Brně.není pravda, může za to totální neschopnost některých lidí na poště, problém, který zmiňuju výše (nedoručení a neoznámení) se stal ještě před zprovozněním této obludy; obdobně to, že mi nejsou schopni doslat dopis na jinou adresu a radši jej vrátí (dvakrát), když předtím na jinou adresu mi asi tři věci doslali v pohodě, jsou také historky staršího data ... nicméně ve výčtu negativních vlastností jsi zapomněl na jednu taky dost důležitou - naprosto nevhodné umístění: jednak tato oblast dosti trpí na dopravní zácpy a jednak kdyby to postavili aspoň na druhé straně silnice, mohly jim stavět poštovní vagóny přímo u toho, takhle se musí na poště na hlavním nádraží vše překládat a vozit o blbej kilometr (vzdušnou čarou) vedle
Tiskni
Sdílej: