Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
By Car: If you were in a car and maintained an average speed of 60mph (96 kmh) over the course of your journey it would take you around 65.1 hours to get from Boston to Prague Things like Oceans, Seas, Rivers and Mountain ranges would have a bit of an impact on these estimates, so please dont take these literally!To je asi dvakrát tak daleko, než jsem dosud od domova byl. Jen mám pocit, že na severu Norska to nebrali podle havranů ale podle silniční vzdálenosti. Koho jsem stihl unudit k smrti už na začátku, přeskočte rovnou do diskuze, ta bude jistě živější a kontroverznější.
Tiskni
Sdílej:
Účet dostal člověk naprosto kdykoli, v Evropě by to znamenalo, že už mě vyhazují.Neuvedomuju si jak ted ale nekdy v letech 1996-7 me tohle sralo na Slovensku. Prinesli ke stolu sest piv, ucet a zacvakat. Pak dalsich sest piv, dalsi ucet...
Neuvedomuju si jak ted ale nekdy v letech 1996-7 me tohle sralo na Slovensku. Prinesli ke stolu sest piv, ucet a zacvakat. Pak dalsich sest piv, dalsi ucet...No mne to vadilo v Žilině už v roce 1991.
když třeba po svíčkové mám pokračovat v práci dřív než za 2 hodinyJá teda mezi prací téměř nikdy nejím nic s knedlíkama. A když nepočítám to, co se prezentuje cizincům jako typicky české (což převážně spočívá v tom, že oni to nemají), tak mi to, co se dá typicky v česku sehnat, vyhovuje. Na pár místech bych dal přednost menším porcím klidně při stejné kvalitě a ceně. Ale co by se mi u nás líbilo, by byla ta voda. Pít během oběda je fajn, ale spousta lidí si zvyká na to, že nepít znamená ušetřit.
Lepší polívky maj snad jenom víc na východě (Ukrajina, Rusko atd.).Když je chuť, tak nepohrdnu ani polévkou z jihovýchodní Asie.
No závidím, žil jsem v USA dva roky, byly krásné. Podle mých zkušeností,Hele mě se tu líbí, ale myslím, že se dvěma týdny prozatím bohatě vystačím.
ubytování - pokud člověk má auto, tak dobrou volbou jsou motely na okraji městSto dolarů za ubytování vnímám jako český člověk dost tristně. A v okolí Bostonu to vypadalo spíš tak minimálně na dvě stě, teda pro jednoho na 100%. Tam, kde jsme bydleli od firmy, byla psaná veřejná cena asi 400 dolarů. To už bych snad radši spal pod mostem. 3) lidi jsou fakt příjemný, pokud tedy nevypadáte jako mexickej nelegální přistěhovalec. Vzhledem k tomu, že mě měli za Ira, což je asi nejlepší, protože je to takováta blízce příbuzná evropa a narozdíl od Angličanů nevím o tom, že by s USA vedli válku :).
4) jídlo - vedle jejich vynikajícího hovězího a burgerů (ne v globálním fastfoodu!) jsem si strašně oblíbil snídaně v nějaké té minirestauraci za městem - lívance, slanina, párečky, super...Něco takového jsme měli na hotelu. Ale ten nezvyk mi dělal docela problémy.
5) Boston mi ze všech amerických měst připadal jako město nejevropštější.To mi jako zmírnění kulturního školu naprosto vyhovuje. Až na ty ceny, ty jsou nekřesťanské, neevropské a neamerické dohromady.
Hodně bych ještě doporučoval Chicago, tam chci ještě někdy jet aspoň na dovolenou.Já asi z vlastní iniciativy do států vyrážet nebudu, ale jeslti se sem zas někdy dostanu, tak popřemýšlím o pár dnech v nějaké jiné oblasti. Chtěl jsem si udělat ten jednodenní výlet do New Yorku, ale kvůli nachlazení jsem se k tomu vůbec nedohrabal. No a teď už mi zbývá pár hodin do návratu :).
netřeba se hned rozčilovat...Netřeba to hned chápat jako rozčilování :). Zbytek podle mě osvětlil Bedňa a něco málo je i hned v tom dalším odstavci.
občas se snažím se to odnaučit. NetworkManager • Školení TCP/IP:) +1
Je to rovnaké ako u nás, keď niekomu povieš "ako sa máš" a pri tom to máš u prdele, akurát v anglicky hovoriacich krajinách to má dlhšiu tradíciu.Ne, imho není, tam nejde o to, že by jim to bylo u prdele, to prostě vůbec ani není otázka, jak se máš. "How you doin" = "Hello" (v tom kontextu samozřejmě). Všimni si, že oni to kolikrát ani neříkají s otazníkem na konci. Alespoň taková je moje zkušenost, možná mají v Bostonu nějaký jiný manýry
Pre Slovanov je práve typické prirovnávať človeka k lepšiemu autu, väčšiemu domu, taká tá naša prirodzená závisť.A kde žijú takíto Slovania? V Bánovciach? :)
http://engleash.net/130-niecodziennych-odpowiedzi-na-how-are-yousa podľa bontónu
V Prahe turista tiež kúpi dlhodobejší turistický lístok na MHD. Ak si dobre spomínam, čím dlhodobejšie, tým lacnejšie.Na jeden den 110 Kč, na tři dny 310 Kč. Měsíční kupon stojí 550 Kč. Úplně výhodu bych v tom neviděl.
Pre Čechov je ešte typické, že hodnotia kvalitu domáceho piva a porovnávajú ju s kvalitou piva malej veľkej pivnej veľmoci- a vždy sa ubezpečia, že domáce ponášky na pivo na český orignál nemajú ani náhodou.Pak tedy zřejmě nejsem čech.
Zaujalo ma, že Američania na prvý pohľad nerozoznávajú vek a podozrievajú ľudí v strednom veku, že ešte nie sú plnoletí.I kdyby tam přišel šedesátník, tak se musí prokázat.
V Prahe turista tiež kúpi dlhodobejší turistický lístok na MHD.Pražský třídenní za cenu bostonského sedmidenního.
22 dolarů za múzeum ... kedy majú Deň múzeí?V pondělí byl státní svátek a skoro všude se mohlo zdarma. Ale to mi ještě nebylo moc dobře.
už asi trochu spauperizovalo, keď nedodržiava dobré zvyky v komunikácii a predavači a okoloidúci sa správajú familiárne ako v nejakej južanskej černošskej kolónii.Mezi zaměstnanci obchodů, fastfoodů a restaurací mi přišlo bílé obyvatelstvo spíše menšinové :).
Asi nepatril k tým noblesnejším podnikom, keď tam sedel ten chlapík v montérkach ( inštalatérskom tričku).I ty ceny byly na místní poměry lidové.
Veverička je potkan s chvostomEch, to je krutá urážka veverek, ba přímo barbarské tvrzení. Snad ještě horší než srovnávat veverku s kunou! Jak můžete něco takového říct o tak něžném, milém zvířátku?
Těch prvních se štítíme, ty druhé obdivujeme - a přitom to nemá žádnou logiku. ..Já bych řekla, že jsou tam logické důvody, proč jedno stvoření vyvolává pozitivní a druhé negativní pocity...