Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Něco jsem řešil s jedním dokumentátorem a viděl jsem, že používá takový konzolový úkolník. Před pár týdny jsem se konečně dokopal najít si, co to je zač a vyzkoušet to. Taskwarrior. Super, příjemná věc, jednoduché přidávání a členění úloh, rozhodně pohodlnější než texťáky dle projektů, jako jsem to často dělal doposud.
Ale jenom do té doby, než mi nějaká hovadina na pozadí z nepochopitelných důvodů zaplnila disk a při zaplněném disku se ukázalo, že příkaz task nejprve smaže data a poté se teprve pokusí zapsat jejich upravenou verzi. Oh shit, takhle neskriptuju ani svoje nejvíc jednorázové skripty.
Podle všeho známá vlastnost a bug report stále otevřený...
Tiskni
Sdílej:
Ona to nebude zdaleka jediná aplikace, která se při plném disku chová divně nebo vyloženě chybově. Tohle je bohužel situace, se kterou hodně programátorů ani testerů nepočítá.
Párkrát už jsem se divil, proč se nemůžu přihlásit do KDE… a on byl plný disk.
Někdy jsem si i říkal, že by nebylo od věci, kdyby si aplikace vytvořila třeba 1 MB velký soubor plný nul a v případě, že dojde místo na disku, do něj uložila aspoň to nejnutnější
Někdy jsem si i říkal, že by nebylo od věci, kdyby si aplikace vytvořila třeba 1 MB velký soubor plný nul a v případě, že dojde místo na disku, do něj uložila aspoň to nejnutnější
Toto ti nepomůže, pokud to bude na COW fs.
Někdy jsem si i říkal, že by nebylo od věci, kdyby si aplikace vytvořila třeba 1 MB velký soubor plný nul a v případě, že dojde místo na disku, do něj uložila aspoň to nejnutnějšíNesmysl, bohatě stačí, když aplikace nemaže data, která by mohla být ještě potřeba.