Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Mám takovou úchylku, že namám rád nedodělané věci. A tak když jsem viděl napůl nepřeložený fdisk (nebo něco podobného, už si přesně nepamatuji, co to bylo za program), tak jsem se jal doplnit těch pár hlášek.
Jenže jaké bylo moje zděšení, když jsem se dopátral kýženého cs.po: přes 10 000 řádků katalogu z balíku util-linux-2.12r naposledy aktualizovaného v roce 2001. Naštěstí se toho tolik nezměnilo a staré hlášky byly dobře přeloženy (velké díky patří Jiřímu Pavlovskému). Takže za necelý týden byla práce hotová a katalog je nyní připraven k použití.
Stahovat můžete z http://xpisar.wz.cz/util-linux-cs/. Binární podobu util-linux.mo překopírujte do /usr/share/locale/cs/LC_MESSAGES, případně se rochněte ve zdrojovém cs.po.gz.
Budu vděčný za jakékoliv připomínky.
Dnes vyšlo jádro 2.6.19. Všimli jste si, že Changelog má přesně 100 000 řádků? Že by to bylo zapadalo do Linusova plánu?
commit 0215ffb08ce99e2bb59eca114a99499a4d06e704 Author: Linus Torvalds <torvalds@woody.osdl.org> Date: Wed Nov 29 13:57:37 2006 -0800 Linux 2.6.19 It's all good.
Narazil jsem na humornou stať The Awful German Language napsanou nikým menším než Markem Twainem. Nikdy mě nanapadlo, jak může být pro anglicky rodilého mluvčího težké pochopit tak jednoduchý jazyk, jako je němčina (příkladem budiž skloňování a určení mluvnického rodu). Opravdu stojí za přečtení.
Tiskni
Sdílej:
příkladem budiž skloňování a určení mluvnického roduNebo tvorba množného čísla